V nepohledné bitvě podlehli mladší dorostenci oslabenému Vsetínu

16.02.2012, Adam Bagar

Po dlouhé přestávce bylo na programu další kolo nejvyšší soutěže mladších dorostenců. Do Poruby zavítali hokejisté Vsetína. Ti přijeli ve značně oslabené sestavě s pouhými dvanácti hráči do pole, přesto působili od začátku střetnutí nebezpečnějším dojmem a po první tercii zaslouženě vedli. RT TORAX v úvodu druhé třetiny srovnal krok brankou kapitána Tomáše Gřeše, ale to bylo ze strany domácích vše. Valaši v závěrečné periodě přidali další dvě branky a zaslouženě si v nepříliš pohledném duelu odvezli tři body. Porubská gólmanka Klára Peslarová si připsala na konto 30 úspěšných zákroků. V neděli se v Porubě představí Oceláři z Třince.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 27.kolo čt 16.2.18:00
VHK ROBE Vsetín
Branky a nahrávky: 23. Gřeš – 3. Tydlačka (Hořanský), 45. Hořanský (Tydlačka, Svozílek), 48. Tydlačka (Hořanský, Pisklák). Rozhodčí: Pelc – Lasák, Bala. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Střely na branku: 24:33 (9:11, 10:10, 5:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová – Štěpán, Síkora, Kovaljov, Ščurek, Široký, Čechman, Hranoš, Šípek – Gola, Bialoň, Stupka, Kurnik, Gřeš, Baláž, Boleslavský, Mládek, Rajnoch, Hill, Novák.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Světlík, Pisklák, Haničák, Svozílek, Mikula, Tydlačka, Škrabánek, Běhula, Vítek, Januška, Riška, Hořanský.

Souboj tabulkových sousedů měl přinést vyrovnaný duel. Při pohledu na soupisky obou týmů však byli favoritem domácí hráči. Hosté totiž do Ostravy zavítali jen s dvanácti hráči do pole. Přesto šli do rychlého vedení, když spíše nahození od modré propadlo Peslarové až za brankovou čáru. Autorem přesného zásahu byl kapitán Ondřej Tydlačka. Ten společně s Adamem Hořanským dělali domácím největší problémy.

Právě Hořanský mohl vedení Valachů navýšit, ale jeho samostatný únik tentokrát porubská gólmanka výborně vytěsnila. V závěru úvodní dvacetiminutovky měl RT TORAX k dispozici dlouhou početní výhodu dvou hráčů v poli. Tu sehrál velmi špatně a prakticky neohrozil vsetínskou branku. Až při klasickém počtu hráčů našel Hill u druhé tyče Stupku, jenž nedokázal protlačit touš za beton Bechného.

V úvodu druhé tercie se nenechal zahanbit ani domácí kapitán Tomáš Gřeš. Ten si vybruslil do dobré střelecké pozice mezi kruhy a a přesnou střelou srovnal stav. Oba celky rozhodně nepředváděly hokej, který by zvedal diváky ze sedaček. Spíše naopak, k vidění byla řada nepřesností a šancí jako šafránu. Na jedné straně pouze neuspěl u tyče Světlík, na druhé nevyužil prostoru před Bechným ani Baláž.

Do třetí periody se vstupovalo za nerozhodného stavu 1:1. Ten vydržel jen něco málo přes čtyři minuty. Adam Hořanský ujel porubské obraně a střelou nad vyrážečku nedal Peslarové žádnou šanci. Stejný hráč o chvíli později opět pádil sám na Peslarovou. Další hrubou chybu obrany však tentokrát i díky výbornému zákroku využít nedokázal.

Také ve třetí trefě žlutozelených mělo prsty duo Ondřej Tydlačka – Adam Hořanský. První jmenovaný tentokrát stačil před Peslarovou šikovně kotouč tečovat. V další velké šanci ztroskotal na lapačce domácí gólmanky agilní Tydlačka. V závěru se čekal porubský nápor, ale ten se nedostavil, a tak poklidný a nepříliš kvalitní duel skončil zaslouženým vítězstvím Vsetína.

Ostatní výsledky 27. kola ELMD - Východ:

HC PSG Zlín – HCM Warrior Brno 2 : 1 pr.
HC AZ Havířov – HC Oceláři Třinec 6 : 7
HC ZUBR Přerov – HC Vítkovice Steel 2 : 5
HC Slezan Opava - HC Olomouc ODLOŽENO

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že soupeř i ve dvanácti lidech nám dal lekci z produktivity. Hráli jsme na čtyři lajny a nebylo vůbec znát, že bychom soupeře nějak přehrávali, naopak Tydlačka s Hořanským se vlastně postarali o celý zápas a vstřelili nám všechny branky. Mrzí mě výkonnost některých hráčů, konkrétně Síkory a Štěpána, kteří letos odehráli snad nejhorší zápas. Vsetín si odvezl zaslouženě všechny body, s jedním gólem se nevyhrává. Nemohu být s hrou spokojený, musíme se z chyb ponaučit a hlavně hráči musí začít plnit taktické pokyny trenéra. Bohužel někteří z nich si myslí, že už jsou hokejisti, ale zdaleka nejsou.

Miroslav Kubo (VHK Vsetín): Myslím si, že oba soupeři nepředvedli žádný hokej, byla to taková holomajzna. Nemělo to úroveň extraligy mladšího dorostu, ale spíše krajského přeboru. Každopádně za tři body jsme moc rádi, obzvláště při tak okleštěné sestavě. Poruba hrála od začátku na čtyři lajny a zdálo se mi, že se nedostali vůbec do tempa, jinak by nás asi přejeli.