Junioři na Kometu nestačili

12.09.2005, Vladimír Vronka

V souboji týmů, které ještě nevyhráli narazila Sareza na Kometu Brno. Hokej se dal očekávat velmi zajímavý, což se nakonec potvrdilo. Brno bylo o kousíček lepší, dokázalo také proměnit více svých gólových příležitostí.

- 3.kolo po 12.9.18:00
HC Kometa Brno
1:3(1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 6. Minařík (Dostál, Klečka) - 21. Špelda (Kubica), 39. Kubica (Špelda), 53. Pěcha (Kočan) Vyloučení: 5:7 Využití: 0:1
HC Sareza Ostrava: Picek - Blaško, Baránek, Bezouška, Dobranský, Bílý, Mlčák, Němec - Csoka, Dostál, Janečka, Dušek, Minařík, Belanec, Jelšík, Klečka, Mikeš, Kasalík, Adámek
HC Kometa Brno: Kubeš - Dufek, Giba, Pinka, Sommer, Kudláček, Tinka, Špelda - Kubica, Kulhaj, Kočan, Vincour, Kundrátek, Sláma, Matušek, Pěcha, Zábranský, Čikl

Obě mužstva se na začátku rozehrávala pomaleji, ale hned první střela skončila v síti. Běžela 6. minuta, když domácí Dostál posílá zpoza brány perfektní přihrávku na volného Minaříka, ten prostřeluje těsně nad betonem Kubeše v bráně hostí. O minutku později mohl zvýšit ostravský Jelšík, ale svůj únik zakončil jen do betonu Kubeše. Poté se Sareza svírá Brno v útočném pásmu, ale puk před prázdnou bránou postupně míjejí tři domácí hráči. Sareza byla v té době lepším týmem. Dostál přihrává osamocenému Klečkovi, na něhož zírá prázdná klec, v rozhodující okamžik však puk přeskakuje čepel jeho hole a střela míjí. Brno se poprvé osmělilo až ve 12. minutě, kdy se Kudláček zalekl toho, že je sám před Pickem a vysílá jen propagační střelu, se kterou nemá Picek v bráně domácích žádný problém. Následně si trio Dostál, Klečka, Minařík vyměňuje kotouč v útočném pásmu, nikdo z nich nedokáže dostat kotouč do brány hostí. Ve 14. minutě se o usměv v řadách obou týmů postaral hlavní rozhodčí, který se minutu dožadoval, aby si svůj trest šel odsedět hráč domácích číslo dvacet. Mělo to však jeden háček, hráč s tímto číslem se na lavičce Sarezy nenacházel. Trest nakonec dostal hráč s číslem 90 Kasalík. V následné přesilové hře nastřeluje brněnský Špelda břevno ostravské brány, a aby té smůly na holích hostí nebylo málo o minutku později střílí Matušek na Picka. Gólman Sarezy však vyráží střelu betonem do tyče. Třetina skončila 1:0.

Ve druhé části převzali otěže zápasu do svých rukou brněnští. Již ve 21. minutě dokázal využít přesilovou hru hostující Špelda, který nádhernou ranou od modré vyrovnává. Picek byl na jeho ránu krátký. Poté se Sareza dostala zásluhou Jelšíka, který vybojoval puk pro Mikeše, do pásma Mikešovu střelu chytá Kubeš a puk před opuštěnou svatyní nikdo nedokáže zasunout na určené místo. Šance střídala šanci. Brněnské duo Zábranský, Kubica se řítilo na jediného hráče Sarezy, Picek chytá jak střelu tak i následnou dorážku. Ve 29. minutě mohl dát gól brněnský Kulhaj, ale jeho střelu z blízka dokáže Picek vytěsnit mimo tři tyče. Podruhé dostává Kulhaj šanci jen o pár sekund později, to dostává na útočné modré čáře přihrávku, objíždí obránce a pádí směrem brána, jenže i tento souboj vyhrává Picek. Velice aktivní Klečka se dostává k zakončení, jen těsně míjí opuštěný pravý roh Kubešovy svatyně. Následující minuty se hrál vynikající hokej, kterému nechyběla zdravá agresivita, pěkné kombinace, úniky. Této fázi hry chybělo jediné a to góly. Změnit to mohli ostravští, kteří měli více než minutu přesilovku pět na tři, nedokázali ji využít a následoval trest. Na kostce nad ledem svítilo 38:45, když Kubica ač faulován dokáže své sólo proměnit ve vítěznou trefu. Kličkou si poradil s gólmanem a do prázdné branky zavěsil. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:2

Ve třetí třetině se Brno zaměřilo na precizní obranu a následné brejky. Domácí Dušek se snažil usměrnit střelu Mikeše, ale chyběly mu centimetry, aby pohodlně napnul síť za Kubešem. Po dlouhé minuty se na hřišti nic zajímavého nedělo, což se nelíbilo brněnskému Pinkovi, střelou od modré nechává vyniknout Pickovu vyrážečku. O chvíli později se snaží Baránek překvapit Kubeše, jeho střela jde mimo, odrazí se však od mantinelu zpět před bránu, kde Janečka nenachází skulinku ve výstroji Kubeše. Z následného buly vysílá projektil směr brána Klečka, ale jeho střelu vyráží Kubeš mimo bránu. Těsně vedle skončila i střela Baránka, kterou se pokoušeli tečovat hned dva ostravští. Ani z nájezdu dva na jednoho se Sareze nepodařilo docílit branky. Klečka volil přihrávku místo střely. To hostující duo si vedlo o poznáni lépe. Picek se sice otáčel v bráně jak mohl, ale na druhou dorážku již neměl. Do prázdné klece pohodlně zasunul puk Pěcha. Sareza se z tohoto gólu chvíli vzpamatovávala. To již mohlo být utkání rozhodnuté, neboť brněnští hráli přesilovou hru. Picek dokázal pochytat všechny střely, které z této výhody vznikly. A když Kulhaj při ostravské hře bez gólmana netrefuje zmrzlou žábu, z kruhu pro vhazování v útočném pásmu, do odkryté klece končí utkání 1:3.