Zápas jak na houpačce nakonec dopadl pro juniory vítězně, v prodloužení rozhodl Koudelný

25.09.2022, Patrik Rošič

V neděli 25. září přivítali porubští junioři ve 4. kole Ligy juniorů na svém ledě nedaleký Havířov. Domácí se jako první ujali vedení, jenže hosté lépe zvládli druhou část hry a vedli tak 3:2. Porubští ale dokázali zabrat, v závěru třetí části vyrovnat a v prodloužení otočit stav utkání na svou stranu.

Liga juniorů - 4.kolo ne 25.9.13:30
4:3p(1:0, 1:3, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 12:35 Elze (Halata, Gnap; 5/5), 39:14 Halata (5/4), 58:30 Řepa (Koudelný, Elze; 4/5), 62:18 Koudelný (Stasiuk, Hlaváč; 4/3) – 20:59 Lajoš (Lipka, Plevka; 5/5), 28:02 Plevka (Bílek; 5/4), 28:52 Siekierka (5/5). Rozhodčí: Šutara – Bartoň, Hladík. Diváci: 50. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kelnar, Fišara, Ševčuk, Michalčík, Řepa, Hlaváč, Falhar – Elze, Koudelný, Šrubař, Prokeš, Moravec, Skřipčák, Kršík, Gnap, Konečný, Halata, Stasiuk, Jánoš.
AZ Heimstaden Havířov: Hamrozi – Wlodara, Bílek, Valouch, Gřegoř, Brančík, Kreutz, Kalina – David, Plevka, Kolat, Pohl, Mikula, Lipka, Lajoš, Ungr, Siekierka, Urbančík, Jelének, Makovec.

V první části hry toho k vidění moc nebylo. Jediný záznam do zápisu přišel ale do kolonky střelců na straně domácích. Domácí střídačku rozjásal svým přesným zásahem mezi tři tyče Daneil Elze. Do šaten tak Porubané mířili s jednobrankovým náskokem.

Druhá dvacetiminutovka byla oproti té první o něco bohatší a naneštěstí pro Porubu tato perioda vyšla lépe hostům. Zkraje tercie totiž vyrovnal Lukáš Lajoš. Za pár minut AZet vedl, když se prosadil Jakub Plevka. Ani ne za minutu vedl Havířov už o dvě branky. Na 1:3 z pohledu Poruby upravil Mateusz Siekierka. Domácí dokázali odpovědět až v závěru třetiny, když snižoval Matěj Halata.

V třetí části hry se dlouho čekalo na gól, ten nakonec padl až v 59. minutě. Prodloužení zařídil svou přesnou trefou Filip Řepa. Následovalo nastavených pět minut, které předčasně skončily už v čase 62:18. To totiž nakonec druhý bonusový bod přisoudil domácím hokejistům Jakub Koudelný.