Porubští junioři zvítězili v derby a porazili Havířov 4:3

13.01.2023, Eva Suchánková

V pátek 13. ledna přivítali porubští junioři v RT TORAX ARENĚ hokejisty z nedalekého Havířova. Derby přineslo do poslední chvíle zajímavé utkání. Výhru si však připsali domácí.

Liga juniorů - 27.kolo pá 13.1.18:45
4:3(1:0, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 15. Hlaváč (Koudelný), 23. Černý (Hlaváč, Halata), 40. Kolat (Middleton, Wlodara), 50. Koudelný (Moravec, Černý), 53. Kolat (Middleton, Plevka), 54. Gnap (Řepa, Halata), 59. Middleton (Wlodara, Plevka). Rozhodčí: Kroček – Návrat, Peluha. Diváci: 73. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Haladěj, Kosina, Hlaváč, Fišara, Černý, Řepa, Ševčuk – Krčmarský, Wawrzkiewicz, Koudelný, Prokeš, Skřipčák, Halata, Stasjuk, Moravec, Gnap, Šrubař, Elze.
AZ Heimstaden Havířov: Smolka – Lazár, Wlodara, Maršálek, Valouch, Brančík, Kalina – Mikula, Plevka, Middleton, Kolat, Lipka, Lajoš, Ungr, Pohl, Siekierka, Urbančík, Žák, Makovec, Jelének.

První třetina přinesla pouze jediné, a to gól Filipa Hlaváče, který tak otevřel skóre zápasu.

Ve druhé periodě se o dvoubrankové vedení porubských postaral v přesilové hře Vojtěch Černý. Následovala řada vyloučení, která však týmům nebyla nikterak prospěšná. O snížení se zasloužil až ve 40. minutě Adam Middleton.

Třetí část utkání byla rozhodně gólově nejzajímavější. Nejprve Michalíka překonal Jakub Koudelný, na což svou střelou reagoval Dominik Kolat. Domácí však po pětašedesáti sekundách znovu odskočili gólem v podání Reného Gnapa. V závěru zápasu se nechali porubští vyloučit a Havířov dokázal této situace využít, když se podruhé prosadil Adam Middleton. Porubským juniorům se však podařilo těsný náskok udržet, a tak zvítězili 4:3.