Z Přerova se starší dorostenci vrátili s devítigólovou nadílkou

19.09.2009, Aleš Novotný, Adam Bagar

V Přerově sehráli starší dorostenci zápas, na který by asi nejradši co nejrychleji zapomněli. V první třetině sice ještě drželi se svým soupeřem krok a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 2:2, jenže od druhé třetiny byli domácí hokejisté na ledě jasným pánem. Tři branky v rozmezí pěti minut Porubu definitivně zlomily, v závěrečné třetině ještě Zubři přidali další čtyři trefy a odnesli si tak z utkání s Porubou vysoké vítězství 9:3. Za VOKD se o branky postupně postarali Jakub Dominec, Tomáš Němec a David Maček. O nápravu se mohou pokusit starší dorostenci již tuto neděli, kdy přivítají Draky ze Šumperka.

- 2.kolo pá 18.9.18:00
HC ZUBR Přerov
9:3(2:2, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 5. Chovanec (Loupal), 17. Žůrek, 28. Rajnoch (Žůrek, Chovanec), 30. Stoklásek (Malínek, Kocan), 33. Loupal (Vodák), 42. Chovanec (Rajnoch, Žůrek), 44. Stoklásek (Kocan), 53. Malínek (Kocan, Stoklásek), 54. Chovanec (Rajnoch) - 11. Dominec (Franek), 18. Němec, 50. Maček (Chaloupka). Rozhodčí: Přikryl - Doležel, Dohnal. Vyloučení: 7:7, navíc Konvička (POR) 10 OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 7:2, 7:3, 9:3.
HC ZUBR Přerov: Sovják - Bachánek, Kreisel, Kostiha, Hlídek, Schön, Mašíček, Vávra, Klusal - Malínek, Kocan, Stoklásek - Rajnoch, Chovanec, Žůrek - Loupal, Javora, Vodák - Šnirc, Řezáč, Čelko.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička (od 33. Chybík) - Kupčík, Herman, Peslar, Jasiok, Franek, Šrubař, Popek, Dominec, Němec, Orszulík, Kysučan, Lukašík, Sochorek, Chaloupka, Maček, Hurník, Vícha, Otava, Svoboda, Palkovič.

Přerovští starší dorostenci posíleni výhrou v prvním kole v Brně rozehráli zápas hodně aktivně a po čtyřech minutách už šli do vedení, když se ve skrumáži před brankou Poruby nejlépe zorientoval Chovanec a načal tak svůj velký střelecký večer. V 10. minutě hráli hosté dokonce chvíli ve dvojnásobné početní výhodě, kterou sice ještě nevyužili, ale následnou klasickou přesilovku už ano a Dominec vyrovnal na 1:1. Do konce první třetiny se ještě diváci dočkali dvou branek a to po jedné na každé straně. Nejdříve poslal přerovské Zubry znovu do vedení Žůrek a přesně po půl minutě znovu srovnal krok kapitán porubských dorostenců Němec.

Od druhé třetiny domácí začali postupně zvyšovat tempo hry a jejich aktivní hra se promítla i do skóre zápasu. Po gólech Rajnocha, Stokláska a Loupala se mladí Zubři dostali během necelých pěti minut do tříbrankového vedení. Hosté ve druhé třetině prověřovali brankáře Sovjáka spíše jen sporadicky. Největší šanci na vstřelení gólu spálil ve 31. minutě během přesilovky porubský Chaloupka. Další možnost promarnili hosté v posledních vteřinách druhé periody, kdy Lukašík z ostrého úhlu po nepřesné Sovjákově rozehrávce zazvonil na tyčku přerovské branky.

Hned v úvodu třetí třetiny přerovští Zubři nekompromisně odmítli jakékoliv dohady o výsledek. V rozmezí dvou minut se trefil Chovanec a chvíli po něm také Stoklásek. Domácí už v té chvíli byli ve vysokém vedení 7:2. V 50. minutě sice ještě hosté po brilantně sehraném přečíslení dvou na jednoho snížili gólem Mačka, ale to už bylo z jejich strany vše. Definitivní podobu výsledku zápasu daly ještě dvě přesné trefy domácích Zubrů. Na 8:3 zvyšoval Malínek a konečný výsledek 9:3 pečetil Chovanec, který tak v dnešním utkání zkompletoval hattrick.