Suverénní jízdu starších dorostenců odnesl Přerov osmi obdrženými brankami

10.01.2010, Adam Bagar

Ve druhém utkání nadstavbové části čekali svěřence trenéra Bahníka Zubři z Přerova. Utkání mělo od začátku až do konce jednoznačný průběh. Jedinou kaňkou na výkonu Porubských tak byla častá vylučování, které však soupeř potrestat nedokázal. Porubští byli aktivnější, lépe bruslili, vyhrávali osobní souboje a soupeře příliš před Konvičku nepouštěli. V prvních dvou třetinách padly shodně dva góly do přerovské sítě, v poslední periodě se s góly roztrhl pytel a dočkali se také Zubři. Prohře svého týmu ovšem zabránit nedokázali. Za domácí se trefili Palkovič, Kupčík, Kofroň, Kysučan, Peslar a hattrickem se blýskla letní posila Vladimír Rosypka. Starší dorostenci VOKD Poruby tak po jednoznačném průběhu porazili Přerov 8:2, čímž si upevnili vedoucí příčku v tabulce.

- 28.kolo ne 10.1.13:30
HC ZUBR Přerov
8:2(2:0, 2:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 11. Palkovič (Orszulík), 17. Rosypka (Chaloupka), 25. Rosypka (Chaloupka, Lužný), 32. Kupčík (Němec, Lužný), 45. Kofroň (Lužný), 50. Kysučan (Palkovič), 52. Peslar (Kysučan, Chaloupka), 56. Rosypka (Chaloupka) – 42. Šťastný (Chovanec), 48. Bachánek (Javora). Rozhodčí: Šeděnka - Barteček, Fiala. Vyloučení: 12:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 8:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička – Svoboda, Herman, Dusík, Franek, Kupčík, Peslar, Lužný, Burzala - Hurník, Kofroň, Vícha, Němec, Orszulík, Rosypka, Chaloupka, Palkovič, Sochorek, Kysučan, Dominec.
HC ZUBR Přerov: Kalivoda (od 32. Soviák) – Jordán, Bachánek, Mašíček, Kostiha, Klusal, Suchánek, Andrýsek, Schon, Klimecký, Javora, Navrátil, Stoklásek, Chovanec, Šťastný, Řezáč, Malínek, Čelko, Kratochvíl, Šnirc, Vávra.

Přerovští Zubři vyjížděli do Ostravy s časovou rezervou, a tak se neopakovala situace z pátku, kdy začalo utkání s Orly s více než hodinovým zpožděním. Od úvodních minut měla více ze hry Poruba. Sochorek dokázal vyprodukovat z porubského tlaku, umocněného přesilovou hrou, pouze tyč. Domácí se dočkali v přesilové hře, přesně v čase 10:16, kdy využil velmi zvláštního odrazu puku Vojtěch Palkovič doklepnutím do zcela odkryté branky. Přerov se dostával před Konvičku spíše sporadicky, ovšem ve dvanácté minutě mohlo být vyrovnáno. Klimecký měl před sebou prázdnou klec, ale ke vší smůle trefil pouze svého spoluhráče ordinujícího na hranici brankoviště. Utkání ovlivňovala častá vylučování – již těsně po polovině první části vyslal sudí Šeděnka na lavici hanby devět borců. Oba týmy měly k dispozici také dvojnásobné početní výhody, které však zůstaly bez využití. Navýšit vedení Bahníkova souboru mohl Peslar. Při jeho samostatném úniku byl proti skórování přerovský gólman. Brankou neskončila ani další akce domácích. Burzala našel před druhou tyčí zcela volného Chaloupku. Ten tentokrát při zakončení selhal. Až čas 16:14 přinesl druhou trefu Ostravanů. Chaloupka našel Vladimíra Rosypku, který zařídil Porubě dvoubrankové vedení. Po první dvacetiminutovce, která přinesla řadu vyloučení, vedla Poruba nad Přerovem 2:0.

Hned po několika vteřinách druhé periody měli více než minutovou výhodu dvojnásobné přesilovky hosté, ale kontaktní branku vsítit nedokázali, a co více, nevytvořili si jedinou šanci. Již při hře pět na pět vyslal Němec do úniku Kysučana, jenž vypálil ránu jako z děla, ale přestřelil. V čase 24:26 se VOKD radovalo do třetice. Po akci Chaloupky se k dorážce dostal Vladimír Rosypka, ale trefil jen tyč. Poruba pokračovala v útočném snažení a nakonec se tentýž hráč přece jen dočkal. Navýšit náskok mohli domácí ve dvou za sebou jdoucích přesilovkách, a tak se také stalo. V čase 31:15 vyslal exkluzivní trefu z kruhu Jan Kupčík. Ta zapadla přesně pod horní tyč a vedoucí celek tabulky tak vedl již 4:0. To už bylo příliš na Kalivodu, který tak přepustil své místo Soviákovi. Zubři byli nadále naprosto neškodní, a tak Konvička neměl příliš práce. Naopak Porubští pokračovali v útočných choutkách. Oku lahodící akci předvedl Peslar. Ten nabral rychlost, protlačil se až před branku, jenže jeho střela pouze lízla břevno. Po druhé periodě, která měla zcela jasný průběh, vedl favorit z Poruby již 4:0.

Přerov vstoupil do poslední tercie lépe a v čase 41:50 dokázal využít signalizované výhody. Kapitán Chovanec poslal puk k druhé tyči na volného Davida Šťastného, jenž se nemohl mýlit. Konvička byl prakticky bez šance. Čas 44:08 a Porubě vrátil čtyřbrankové vedení Lukáš Kofroň. A branka to byla skutečně výstavní. Lužný našel šikovnou zadovkou mezi kruhy nekrytou čtyřiadvacítku, která udělala blafák a v pádu zakončovala do prázdné svatyně. S brankami se jakoby roztrhl pytel. Další byla k vidění v čase 47:14. Na průběžných 5:2 snižoval zakrytou střelou od modré Robert Bachánek. O další necelé dvě minuty později, v čase 49:12, byla na světě další trefa. Ve hře čtyři na čtyři ujelo duo Vojtěch Palkovič - René Kysučan. Střelecký pokus prvního jmenovaného Soviák neudržel, a tak druhého účastníka této akce čekal již poměrně lehký úkol. Branek bylo ve třetí části jako máku. Na 7:2 zvyšoval po krásném průniku mezi dvěma obránci a stejně pěkné střele do horní části branky Jakub Peslar. Porubě to jakoby stále nestačilo, a tak na osmý gól se nemuselo čekat příliš dlouho. V čase 55:13 se vyplatil důraz před brankou Vladimíru Rosypkovi. Nejen, že navýšil vedení svého týmu na šest branek, ale tato trefa znamenala také hattrick. Závěr se již dohrával v režii Poruby, která utkání zvládla naprosto výborně, byla po celých šedesát minut lepším týmem a zvítězila tak zaslouženě vysoko 8:2.