Z Frýdku - Místku si junioři přivezli další porážku

19.09.2010, Adam Bagar

Po dvou prohrách v řadě se pokusili junioři urvat ztracené body z frýdeckého ledu. Poruba zaspala první polovinu střetnutí a již po šestadvaceti minutách musela dotahovat čtyřbrankové manko. Zlepšený výkon, lepší bruslení a aktivní napadání vedlo ke snížení na rozdíl dvou branek. Mezi šťastné střelce se zapsali Dalibor Kameníček a Patrik Odsedek. V závěrečné tercii měl RT TORAX snahu na vyrovnání, ztroskotal však na dobře fungující obraně domácích, kteří ještě v závěru přidali definitivní pojistku do prázdné klece. Frýdek - Místek zdolal Porubu 5:2 a zapsal si do tabulky první dva body.

1. liga juniorů - 4.kolo ne 19.9.10:30
HC Frýdek-Místek
5:2(2:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Bartoš (Štubňa, Matysz), 7. Balcar (Fiala), 22. Štubňa (Bartoš, Matysz), 26. Balcar (Mičulka), 60. Štubňa (Kocurek, Langer) - 33. Kameníček (Král, Ferenc), 39. Odsedek (Mládenka, Kofroň). Rozhodčí: Jeřábek J. - Mikler, Bojda. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 37:40. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
HC Frýdek-Místek: Polonyi - Kocurek, Golasovský, Čahoj, Dohnal, Králík, Slípek, Bartoš, Matysz, Štubňa, Mičulka, Fiala, Balcar, Alina, Ševčík, Bartek, Langer, Matula.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Dusík, Ferenc, Jasiok, Mládenka, Odsedek, Svoboda - Bystroň, Barčák, Motyka - Zuber, Kameníček, Král - Dominec, Kurovský, Kofroň.

Domácí hokejisté vstoupili do utkání mnohem aktivněji. Při velkém tlaku ještě Balcar na Konvičkovi ztroskotal, ale v sedmé minutě už šel Frýdek – Místek do zaslouženého vedení. V přesilové hře dostal před brankoviště přesnou přihrávku Vojtěch Bartoš a střelou mezi betony dokázal otevřít skóre. Uběhlo pouhých sedm vteřin a Daniel Balcar prošel okolo Jasioka jako nůž máslem, nabral rychlost a elegantně zakončil.

Porubě naopak patřilo druhých deset minut první tercie. V situaci dva na jednoho poslal Dominec puk na najetého Kofroně, ten ovšem Polonyiho překonat nedokázal. Ostravané se nedokázali prosadit ani ve dvou po sobě jdoucích početních výhodách, přitom vyšachování, po kterém Král měl mezi kruhy plno prostoru, po brance volalo. Když pak po drzém průniku přestřelil branku Barčák, odcházelo se do kabin příjemněji frýdeckým hráčům.

Frýdku – Místku vyšel náramně také vstup do druhé tercie. Početní výhodu dokázal využít Tomáš Štubňa, když mu porubská obrana opět umožnila až příliš místa před Konvičkou. Kotouč sjel jen lehce za brankovou čáru. Ve 26. minutě bylo s Porubou ještě hůře. Mičulka se dostal do samostatného úniku, Konvička se rozplácl v brankovišti, ale nestačil na následnou dorážku agilního Daniela Balcara.

Ostravané až po této trefě pochopili, že je potřeba začít hrát. Ideální šance na snížení se naskytla ve dvojnásobné přesilovce. V ní za Polonyim zazvonila po Bystroňově pumelici pravá tyč. Branky se hosté dočkali až z následné pohledné akce. Král našel elegantní zadovkou volného Dalibora Kameníčka, jenž přesně trefil odkrytý prostor u levé tyče. Druhá branka přišla v přesilové hře. Mládenkovu střelu od modré dokázal nechytatelně tečovat Patrik Odsedek.

Ve třetí třetině Porubě úvod opět příliš nevyšel, ale postupem času se domácí začali soustředit na pozornou obranu. Hostům nešla upřít snaha, aktivní hrou dostávali soupeře do tlaku, ale ten si vítězství zkušeně až do závěrečné sirény dokázal pohlídat. Při power play soupeře navíc přidal definitivní rozhodnutí v podobě páté branky Tomáš Štubňa. Poruba tak potřetí v řadě nedokázala bodovat, tentokrát podlehla na ledě Frýdku – Místku 2:5.

Výsledky ostatních utkání 4. kola:

HC Orlová - HC Zubr Přerov 1 : 8
SHK Hodonín - SK HS Třebíč 3 : 0
VHK Vsetín - HC Uherské Hradiště 4 : 3
HK MD Šumperk - HK Jestřábi Prostějov 6 : 3

Tomáš Snášel (HC Frýdek - Místek): Konečně jsme dokázali zvítězit, navíc s Porubou, což se dá označit za takové derby. Porubský mančaft hrál dobře, vytvářel si šance, ve druhé třetině byl nepříjemný a aktivně napadal. Byli jsme lepší především v proměňování šancí, z mého pohledu to byl vyrovnaný zápas, chvíli jsme byli lepší my, chvíli soupeř. Utkání jsme zvládli lépe, soupeři přeji do dalších zápasů více štěstí.

Roman Mrázek (HC RT TORAX Poruba): Naším největším problémem je, že začínáme hrát až za značně nepříznivého stavu, což dnes bylo až v polovině utkání. Dostali jsme tři góly z předbrankového prostoru, dva v oslabení, děláme stále stejné chyby. Chyběl nám větší tlak do branky, nemáme klid na hokejkách, předvádíme chaotické přihrávky a máme velmi špatný pohyb před vlastní brankou.