Junioři remizovali s předposledním Frýdkem - Místkem

24.10.2010, Adam Bagar

Frýdek - Místek se již pomalu stává noční můrou porubských juniorů. Ti ani ve čtvrtém vzájemném letošním utkání, druhém soutěžním, nedokázali naplno bodovat. Frýdeckým rozhodně nechybí v zápasech s Porubou motivace. Tou hlavní je především postava hlavního trenéra Pavla Leksovského. Domácí v utkání ani jednou nevedli a museli neustále dotahovat náskok soupeře. Nakonec zápas dospěl k remíze 3:3. Dvěma góly se blýskl Radim Blažej. V závěru sice měli Ostravané výrazný nápor, jenže vítěznou branku vsítit nedokázali.

1. liga juniorů - 15.kolo ne 24.10.13:30
HC Frýdek-Místek
3:3(0:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Blažej (Vidlák), 30. Barčák (Lužný, Kofroň), 51. Blažej (Vidlák, Mládenka) - 6. Kimla (Alina), 24. Matysz (Alina), 43. Kocurek (Fiala). Rozhodčí: Janda T. - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 95. Střely na branku: 42:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Mládenka, Lužný, Koziol, Dusík, Ferenc, Jasiok - Kofroň, Barčák, Zuber - Blažej, Kameníček, Vidlák - Kurovský, Odsedek, Dominec - Havlíček, Šebesta, Jelen.
HC Frýdek-Místek: Polonyi - Matysz, Langer, Slipek, Bartoš, Matula, Mičulka, Ševčík, Fiala, Alina, Bartek, Kimla, Dubčák, Kocurek, Dohnal.

Na začátku utkání měly oba celky výhodu přesilové hry. Zatímco Poruba nedokázala dostat kotouč za Polonyiho záda, Frýdek – Místek se již na začátku šesté minuty radoval. Na modré napřáhl Robin Kimla a kotouč skončil až v porubské brance za zády bezmocného Hanusky, jenž měl zakrytý výhled.

RT TORAX byl v první třetině aktivnější, z čehož pramenily také další dvě početní výhody. Asi v největší šanci nepřehodil u pravé tyče betony spolehlivě chytajícího Polonyiho agilní Kofroň. V úniku se neprosadil ani Barčák, jenž v první třetině vyslal na branku hostí hned pět střeleckých pokusů. Do šaten se tedy odcházelo za hubeného vedení předposledního celku tabulky.

Hned na začátku druhé tercie mohl skóre navýšit Mičulka, ve velkém závaru nedokázal ani nadvakrát překonat porubského gólmana. Na druhé straně posunul Vidlák puk na najetého Radima Blažeje a ten trefil přesně pravý horní růžek Polonyiho svatyně.

Hned v další minutě vrátil hostům zpět vedení Jan Matysz. Obrana na něj úplně zapomněla, šikovně si položil Hanusku a zakončoval již bezchybně do prázdné kasy. Svěřenci trenéra Leksovského těsně před půlí zápasu opět srovnali. Pěknou kombinaci předvedla první formace. Na jejím konci našel dokonalou přihrávkou Lužný hůl najetého Jana Barčáka a ten z první nedal zkušenému frýdeckému brankáři šanci.

Následně měly oba celky k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, ovšem bez gólového efektu. Nebezpečnější však byli hosté z Frýdku – Místku, kteří Hanusku zaměstnávali četnými střeleckými pokusy.

Na začátku posledního dějství šli svěřenci kouče Snášela již potřetí do vedení. Kapitánu Tomáši Kocurkovi dala porubská obrana až nevídaně příliš prostoru, čehož hráč s osmaosmdesátkou na zádech využil dokonale. Najel si až před Hanusku a střelou nad rameno skóroval.

Hosté rázem změnili taktiku, soustředili se ještě více na obrannou hru a vyhazovali kotouče. Vyrovnání přišlo ve vlastním oslabení. Vidlákův pokus ještě Polonyi stačil vyrazit, ale na dorážku Radima Blažeje, který vyčkal na správný střelecký moment, již nestačil.

RT TORAX stále navyšoval svůj nápor, o kterém svědčí také střely na branku v poměru 19:7. Po Blažejově střele kotouč gólmanovi vypadl a vznikl před brankou obrovský závar. Kus černé pryže se nakonec zastavil jen těsně před brankovou čarou.

Necelé dvě minuty před koncem měla Poruba dokonce i výhodu přesilové hry, ale ani ta nevedla k rozhodující trefě. V největší šanci tři vteřiny před koncem pálil zpoza kruhů Koziol a Polonyi puk výborně vyrazil mimo prostor tří tyčí. Oba soupeři se tak po výsledku 3:3 rozešli smírně.

Ostatní výsledky 15. kola ligy juniorů – sk. Východ:

HC Zubr Přerov – HC Plus Oil Orlová 3 : 3
VHK Vsetín – HC Uherské Hradiště 5 : 0
SK HS Třebíč – SHKm Hodonín 7 : 1
LHK Jestřábi Prostějov – HK MD Šumperk 5 : 2

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): K dnešnímu zápasu přistoupili kluci o sto procent lépe než k pátečnímu utkání s Orlovou. Kluci bruslili, bojovali, tlačili se do šancí a vytvářeli si i dost střeleckých příležitostí. Bohužel většina z nich ztroskotala na výborném gólmanovi soupeře. Připomínalo mi to utkání v Přerově, kdy nás vychytal brankář Vrzala, tentokrát to byl Polonyi. Třikrát jsme prohrávali, třikrát jsme se museli na soupeře dotáhnout, takže jsem vděčný i za bod, přestože jsme měli více ze hry a měli více šancí. Tři ze sedmi bodů má Frýdek od nás. Nevím, kde hledat příčinu. Ale myslím si, že je v gólmanu Polonyim a nemohoucnosti našich střelců.

Tomáš Snášel (HC Frýdek - Místek): Myslím si, že dělba bodů je spravedlivá. Třikrát jsme vedli, třikrát domácí dotáhli. Jsme rádi za bod i za to, že jsme zápas přežili bez nějakého zranění. Přeji Porubě, i nám, abychom sbírali body a zůstali v soutěži, ať má hokej tady v kraji nějaký smysl. Herní styl Poruby nám sedí. Nechci prozrazovat proč, protože by to byl návod pro pana Leksovského. Je to i větší motivace pro kluky, protože pouta jsou mezi námi velká. Motivace na zápas s Porubou je pro nás jednodušší, než s jakýmkoliv jiným soupeřem. Poslední dobou jsme sehráli spoustu smolných zápasů, kdy jsme dostali v posledních minutách rozhodující branky. Dnes jsme to ustáli a udrželi. Většinou jsme rovnocenným soupeřem, ale v zakončení se trápíme.