Výsledek 4:2 i na domácím ledě! Dorostenci vyhráli souboj s Táborem

12.03.2022, Gabriela Juříková

Dorostenci odehráli první domácí utkání ve skupině o umístění s dalším herně neznámým soupeřem. Tábor byl velmi nepříjemným soupeřem. Hrál po celé ploše hřiště a tak se Porubané hodně těžce dostávali před branku. Na konci první třetiny dostal tým podruhé do vedení Maxim Vehovský, který v utkání zaznamenal celkem čtyři body. Tři přidal kapitán David Moravec (1+2) a výrazným dílkem druhé výhry byl gólman Martin Mareček, který přiváděl táborské nájezdníky k zoufalství. Kdyby se hosté pokaždé dokázali do puku trefit, nezůstalo by u 33 pochytaných střel. Co ale ovládali, tak to byly provokace, čímž bylo v utkání uděleno celkem 32 trestných minut.

Extraliga dorostu - OU2 so 12.3.14:00
HC Tábor
4:2(2:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Vehovský (Moravec, Jeřábek), 20. Vehovský (Kršík, Veselý), 46. Moravec (Veselý, Vehovský), 50. Janeček (Moravec, Vehovský) – 17. Dušek (Pospíchal, Kupka), 57. Shaklein (Pospíchal). Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Janeček, Michalčík, Pavlíček, Jeřábek, Glos, Kalužík – Stasiuk, Kršík, Wardas – Veselý, Moravec, Vehovský – Konečný, Šrubař, Wendelín
HC Tábor: Tesař – Bůžek, Shaklein, Bouška, Cícha, Šíma – Křepelka, Šindelář, Kofroň, Dušek, Kupka, Fábera, Seidl, Pospíchal, Eremiáš, Sabiniok
Nejblíže ke vstřelení gólu v osmé minutě byl Tábor! Seidl s Eremiášem si dvakrát vyměnili kotouč, ovšem první jmenovaný místo střely do prázdné brány volil opětovnou nahrávku, kterou svými betony zachytil dva metry před brankovištěm Mareček. Táborští Kohouti od desáté minuty hráli oslabení, které odehráli velmi aktivně s vyhazováním kotoučů až k soupeřově bráně. Ovšem RT TORAX se vždy dokázal do pásma vrátit a 33 vteřin před koncem přesilovky ji využil střelou pod horní tyč Maxim Vehovský. Pak se do prvního oslabení dostali domácí. Ubránili se, jenže hosté se dostali do varu a tlak v sedmnácté minutě využili. Adam Dušek byl na konci kombinace, kterou hosté rozjeli ve středním pásmu a před brankou rozebrali porubskou obranu. Tábor hrál defenzivní hokej s hodně osobními kontakty a hlavně, celoplošný, čímž domácím znepříjemňovali přejití modré čáry směrem k Tesařovi. Neposedný kotouč, který měnil každou chvíli majitele, se zmocnil Štěpán Kršík. Počkal si na projetí protihráče a střelil na bránu. Tesař puk vyrazil před sebe, kde stál Maxim Vehovský a podruhé dostal tým do vedení 47 vteřin před koncem první třetiny.

Ve druhé třetině se hrál rychlý a kontaktní hokej. Tábor hrál po celé ploše hřiště a tak se Porubané hodně těžce dostávali před branku. Pokud se ale dostali před Marečka Kohouti, tak měl porubský gólman štěstí i oporu ve spoluhráčích. Nejblíže s vyrovnání byli v polovině třetiny Šindelář s Eremiášem. Odražený puk nakonec Porubané vyvezli a Mareček se mohl v brankovišti srovnat. Tesař čelil taktéž nepříjemným situacím. Nejen Vehovský, který atakoval hattrick, ale také Stasiuk či Wardas měli velké příležitosti vedení navýšit.

Po druhé přestávce se na ledě jiskřilo ještě více než v předchozích dvou třetinách. Hraničními zákroky se hráči nechali vyprovokovat k odvetám a oplácení. Rozhodčí v této třetině rozdal celkem 22 trestných minut. Mohl také ale ukázat rukou do brány na znamení dosažení gólu. Po ubráněném oslabení šla Poruba v šesté minutě třetí třetiny do dvou brankového vedení. Vehovský dojel puk na ose hřiště a z otočky vystřelil na bránu. Tesař puk vyrazil a Veselý jej nabídl Davidu Moravcovi, který byl mezi kruhy a taktéž z otočky se do střely položil a Tesaře překonal. Uběhly dvě minuty a za nesportovní chování trenérského štábu dostali hosté trest. Následně se provinil hráč a RT TORAX hrál přesilovku pět na tři. Tu domácí sedmnáct vteřin před jejím vypršením využili. Tesaře prostřelil Daniel Janeček. Stejná herní možnost se naskytla i hostům. Táborští odstřelovali bránu ze všech stran. Nejvíce aktivní byl od modré čáry Jakub Bůžek. Do odkrytého prostoru se následně chtěl trefit Cícha, ovšem Mareček se včas k levé tyči vrátil. Nakonec Kohouti využili až klasickou přesilovku střelou Ivana Shakleina. Dvě a půl minuty do konce základní hrací doby byly velmi, ale velmi emotivní. Hráči si opláceli zákroky a tak se stalo, že na trestné lavici byli zároveň dva hráči na obou stranách. Poruba utkání dotáhla do vítězného konce a jako v Havlíčkově Brodě vyhrála i doma poměrem 4:2.