Dorost ve Zlíně exceloval a zaslouženě veze tři body

16.09.2021, Gabriela Juříková

První utkání na cizím ledě se dorostencům RT TORAX vydařil náramně. Ve třetí minutě už vedli 2:0 a vedení si po celých šedesát minut drželi. Domácí Berani dvakrát snížili stav na rozdíl jediné trefy, jenže Porubané byli ve čtvrtek 16. září ofenzívně naladěni se zabezpečenou obranou a výborným gólmanem v zádech. Martin Mareček čelil 24 střelám. PSG Arénu porubští dorostenci vyloupili a zaslouženě vyhráli. Tři kanadské body získal Tadeáš Kalužík (1+2).

Extraliga dorostu - 3.kolo čt 16.9.17:30
PSG Berani Zlín
3:5(1:2, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Hamrla (Pilát), 26. Pilát (Marek), 50. Holba (Vaculík, Šišák) – 2. Šrubař (Konečný, Glos), 3. Kalužík (Vehovský), 22. Moravec (Kalužík), 27. Konečný, 35. Vehovský (Kalužík, Moravec). Rozhodčí: Held – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.
PSG Berani Zlín: Uherek (36. Kowalczyk) – Kotala, Stuchlík, Řezníček, Hamrla, Mikel, Kopřiva, Šišák – Urban, Vaculík, Hampl – Holba, Pilát, Marek – Pešák, Babulík, Kaláč – Heš
HC RT TORAX Poruba: Mareček (3.-10. Chylík) – Jeřábek, Janeček, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Konečný, Wendelín, Moravec, Murín, Szcześniak, Šrubař, T. Kalužík, Vehovský

Třetí kolo Extraligy dorostu začali Porubané ve Zlíně výborně. Už ve třetí minutě vedli 2:0 góly Adama Šrubaře a Tadeáše Kalužíka. Domácí snížili z přesilovky v šestnácté minutě Adamem Hamrlou.
I vstup do druhého dějství se hostům vydařil. David Moravec zvýšil vedení RT TORAX na rozdíl dvou branek. Útočení byla výsada Poruby, ale stačil jeden únik a Tomáš Pilát podruhé dostal Berany na rozdíl jediné trefy od vyrovnání. Domácí si to ale pokazili v obraně, kdy po minutě navýšil porubské vedení Dominik Konečný. Pak se naskytla hostům přesilovka, kterou ukončili deset vteřin před jejím vypršením. Šťastným střelcem byl Maxim Vehovský. Zlín poté sáhl po výměně gólmanů a to mělo efekt na ofenzívu. Jenže Martin Mareček v porubském brankovišti kryl střely s přehledem.
Třetí dějství byla přetahovaná o útočná pásma a to i v dobách vyloučených hráčů na jedné i druhé straně. Gól na 3:5 padl v druhé zlínské přesilovce, kdy snižoval Martin Holba. Posléze šla Poruba opět do čtyř. Oslabení ustála a vrhla se opět dosvé útočné hry plné úniků a přečíslení. Zlín v čase 58:36 sáhl po hře bez gólmana, ale na skóre to nemělo žádný vliv. RT TORAX Poruba vyloupil zlínský led suverénní hrou a nasazením a právem získal tři body. V sobotu přivítá v RT TORAX ARENĚ Vsetín.