Ani druhý pokus nevyšel. Dorostenci na první body nedosáhli

11.09.2021, Gabriela Juříková

V sobotu 11. září odehráli dorostenci své druhé utkání pod vlastní střechou. Soupeřem jim byli Oceláři, kteří ve čtvrtek rovněž nezískali body v utkání s Vítkovicemi a jistě si chtěli napravit chuť. Poruba vzdorovala dvě třetiny, kdy Třinec vedl 2:0. Velkou měrou ke konečnému výsledku, který mohl být výraznější, přispěl gólman Jakub Chylík s pochytanými 34 střelami.

Extraliga dorostu - 2.kolo so 11.9.13:15
HC Oceláři Třinec
0:4(0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Lipka, 31. Kubiesa (Blaha), 53. Lipka (Heczko), 56. Ročák (Volas). Rozhodčí: Hykel – Bezděk, Tvrdý. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 102. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 0:4.
HC RT TORAX Poruba: Chylík – Jeřábek, Michalčík, Glos, Janeček, Pavlíček, Kyjovský – Kalužík T., Moravec, Vehovský – Konečný, Šrubař, Wendelín – Stasiuk, Sobol P., Szcześniak – Veselý, Murín
HC Oceláři Třinec: Heczko (Milota) – Solowski, Buják, Ročák, Čmiel, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula

První dějství patřilo Třinci. Nejen z pohledu skóre, ale také z pohledu aktivity ve střelbě. Skóre otevřel už v druhé minutě Jakub Lipka, a přestože měli domácí několik vyložených tutovek, do druhé třetiny šli s jednogólovým mankem. Za které vděčí hlavně dobře chytajícímu Jakubu Chylíkovi.

Do 35. minuty bylo utkání celkem klidové. Oceláři sice přidali další puk do porubské brány díky Matěji Kubiesovi, ale herně byla třetina vyrovnaná. Pak se rozhodčím zápas nedařilo korigovat a hráči šli do sebe. Několik sporných rozhodnutí vyostřilo děj na střídačkách. Ještě za stavu 0:1 z pohledu Poruby měl několik samostatných šancí Max Vehovský a další přidal i za nepříznivého stavu 0:2.

Porubané měli dvacet minut na změnění stavu. Hratelný stav dával šance na lepší konec! Ovšem atmosféra narušena koncem druhé třetiny se přenesla i do třetího dějství a vyloučení nebralo konce. V druhé polovině třetí třetiny se hra jevila jako vyrovnaná a akce se střídaly na každé straně. Třinečtí nakonec vyhráli 4:0 díky druhému gólovému příspěvku Jakuba Lipky jemuž nahrál gólman Heczko na útočnou modrou a gólu Marka Ročáka v oslabení.
Na body si Porubané počkají nejméně do čtvrtku, kdy hrají ve Zlíně.