Výhra dorostu nad Olomoucí

02.10.2005, Vladimír Vronka

V Ostravě se střetly dva týmy z popředí tabulky, dal se proto očekávat velmi vyrovnaný duel, který nakonec pro sebe Sareza rozhodla dvěma trefami v přesilových hrách. Olomouc se v poslední části snažila o vyrovnání, ale její pokusy končily buď mimo nebo na gólmanovi Ostravy Gleichovi.

- 9.kolo so 1.10.13:15
HC Olomouc
3:2(2:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Mikula (Voráček), 8. Ferenc (Kopáč, Klimša), 32. Klimša (Pindur) - 29. Frieb (Pánek), 35. Zeman Vyloučení: 7:6, navíc Ustrnul 10. min.. Využití: 2:0.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Zapletal, Parma, Šiška, Tomis, Pindur, Voráček, Lazecký - Hanzl, Klimša, Uherek, Kalina, Jelšík, Barčák, Kopáč, Ferenc, Vajda, Mikula, Jach
HC Olomouc: Slovák - Binar, Janeček, Roman, Škoda, Ryšánek, Jedlička, Spurný, Gebauer, Zeman, Frieb, Skácel, Coufal, Přikryl, Venkrbec, Prášek, Pánek, Hanák

Oba týmy začaly útočně, ale řada nepřesností tento dojem kazí. Ve 4. minutě Skácel tečuje střelu Spurného těsně mimo domácí branku. Stejně končí na straně domácích střela Tomise, která míjí Slovákovu klec. První gólová střela přišla v čase 6:43, kdy vystřelil Voráček, jeho střela sice trefila obránce Olomouce do nohy, ale puk se nešťastně odrazil před bránu, kde jej sebral Mikula, který prostřelil olomouckého gólmana. Sareza se tak ujala vedení 1:0. O chvíli později hrála Sareza první přesilovou hru. Nejprve ujel olomoucký Přikryl, ale Gleich jeho střelu s vypětím všech sil dokáže zachytit před brankovou čarou. Z následné akce zvyšuje Sareza své vedení. Zpoza brány přihrává Kopáč Ferencovi, který zachovává chladnou hlavu a kličkou nedává možnost Slovákovi vyniknout. To kostka ukazovala čas 7:59. V 10. minutě dostávají olomoučtí šanci na snížení, ale své šance v přesilovce 5:3 se vyznamenává nejen Gleich, ale i celá obrana Sarezy. Sareza pozorně bránila a soupeře k ničemu nepustila. Trojice Ferenc, Kopáč, Klimša uzavírá olomoucké v jejich obranném pásmu, ale kotouč nedokáže nikdo usměrnit do sítě. O několik minut později vybruslil zpoza brány Klimša, ale jeho střela jde jen do břicha gólmana. V posledních sekundách posouvá Uherek puk Kalinovi, ale ani on neuspěl. Po první části to tedy bylo 2:0.

V úvodu zkouší ukojit své útočné choutky obránce domácích Pindur, ale svou střelu po sérii kliček posílá mimo. O pár okamžiků později ujížděl sám Skácel, ale Gleich si dobře vybruslil a střelu chytil. Neuběhla ani celá minuta, když Pánek tečuje střelu od modré těsně mimo opuštěnou klec. Sareza zahrozila Ferencem, ale ani jeho překvapivá střela v síti nekončí. Olomoučtí snížili v čase 28:40, kdy Frieb nedává Gleichovi šanci a po kličce zavěšuje don prázdné brány. Sareza mohla ihned po buly odpovědět, ale Kopáč ani Klimša nedokáží dostat puk do prázdné brány. V čase 31:54 tečuje na brankovišti Klimša Pindurovu střelu zpoza kruhu po pravé ruce Slováka. Sareza dokázala využít druhou přesilovou hru a stav byl 3:1. I další akce skončila v síti, tentokrát však v ostravské. Puk si vybojoval Zeman a podél betonů gólmana snižuje na 3:2. Poté jsou šance na obou stranách, ale nikdo nedokáže výborné brankáře překonat. Po druhé třetině byl stav 3:2 pro domácí.

Ve třetině třetí se Ostrava zaměřila na obranu svého hubeného vedení. Do 12. minuty se Olomouc k vážnějšímu ohrožení branky nedostala. Až ve 12. minutě sevřeli olomoučtí Sarezu v jejím obranném pásmu, ale protlačit kotouč za brankovou čáru se nikomu nepovedlo. Hru poté opět zdobily spíše nepřesnosti než kombinace. V 18. minutě střílí Coufal z kruhu pro vhazování po pravici Gleicha jen těsně mimo. V Čase 19:18 si odjel hostující gólman na střídačku a Olomouc se pokoušela dát gól při hře bez brankáře. Osmnáct sekund před koncem si olomoucký trenér vzal oddechový čas, ale ani ten již na vítězství Sarezy 3:2 nic nezměnil.