Osmibranková remíza

05.08.2005, Redakce

V zápase plném zvratů se nakonec z vítězství neradoval ani jeden ze soupeřů. Přestože se Sareza ujala vedení již v 1. minutě, o své vedení přišla, ale nakonec stáhla v posledních minutách dvoubrankové manko. Hrdinou zápasu se stal trenčínský Ivan a domácí Boháč, kteří shodně získali 3 kanadské body za 2 góly a jednu asistenci.

- 3.kolo pá 5.8.17:00
HK Dukla Trenčín
4:4(2:2, 0:1, 2:1)
Branky: 0:48 Polák, 10:38 Boháč (Baranyk), 54:48 Boháč (Baranyk), 59:53 Holuša (Mleko, Ovšák) - 3:41 Ivan, 19:59 Zlocha (Ivan), 30:27 Ivan (Hanták), 47:18 Gábriš (Húževka). Rozhodčí: Trombík. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 200.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Pazdera, Chatrnúch, Kramný, Brincko, Holík, Vnenk, Ovšák, Tesařík, Kaněra - Gelačák, Sochorek, Šebesta (21. - 41. Mleko) - Baranyk, Boháč, Polák - Badžo, Holuša, Janeček - Mléko
HK Dukla Trenčín: Novotný - Mrena, Urban, Poljašek, Sikorčin, Sivák, Hriňa, Mocek, Lelkeš - Volek, Zlocha, Ivan - Húževka, Višňovský, Liška - Gábriš, Mikuš, Šafárik - Hanták, Kóňa, Melichárek

Po úterní domácí prohře zavítal tentokráte Trenčín do Ostravy a chtěl si napravit svou reputaci s prvoligovým celkem. Zajisté jej zaskočila branka z osmačtyřicáté sekundy, kdy si v mezikruží udělal místo Polák a střelou na lapačku rozvlnil síť Marka Novotného. Téměř okamžitě se rozhodl srovnat Urban, jenže mířil jen do domácího Štěpánka. Co se nepovedlo jednomu, předvedl jiný - Marek Ivan popadl puk na červené, podél mantinelu obkroužil jako sup nad svou obětí domácí klec a kotouč do branky zasunul – 1:1. Gólové hody nekončily. V 11. minutě strhl vedení opět na stranu Ostravy Daniel Boháč, když přehodil puk přes Marka Novotného. Situace se pro hosty nevyvíjela ideálně. Bušili do ostravských ze všech stran a úhlů, ale tak jako domácí, naráželi na výbornou obranu. Kupodivu všech se do konce první části rozezněla ještě jednou, a to v čase 19:59. Marek Ivan namazal Janu Zlochovi, který si nedělal těžkou hlavu s krásou branky a nemastně neslaně kotouč do brány dopravil – 2:2.

Do druhé části vstoupili lépe hosté, Šafárik to napálil ze tří metrů do Štěpánka, ten ale kryl. Minutu nato zaváží černý válec do útočného pásma Baranyk, křižně nahodil Boháčovi, ten ale příhru nezpracoval. V následujících minutách zkouší dát třetí branku Trenčína Húževka tečovanou střelou Višňovského, Sikorčin i Liška, ale dílo se povedlo až Marku Ivanovi, který tečoval před Štěpánkem Hantákovu příhru. Minutu nato mohl ostravský brankář děkovat přilbě, když se o ní opřela Šafárikova střela.. Ve 33. minutě vyzkoušel pozornost Novotného Martin Janeček tvrdou ránu, jež se odrazila na Vnenka, který golfový úder promáchl. Ve 34. minutě vyrazil v zteč Sikorčin a díky dobře postavené tyči prohrávala Sareza stále o jednu branku. Konec druhé části patřil již domácím, ale když se netrefil Polák, ani Baranyk, byl stav 2:3.

Ostrava posílena prvním vzájemným zápasem věděla, že soupeře dokáže porazit a taky se o to pokoušela. Měla na to posledních 20 minut. Nejdříve Pazdera, poté i Tesařík od modré neproměňují. Studená sprcha Ostravským přišla v čase 47.18. Gábriš po kombinaci s Húževkou navýšil skóre hostí na 4. A mohlo být i hůře. V 51. minutě napálil Sivák směr brána, ale až odražený kotouč následně vystřelený Sikorčinem zamotal Štěpánkovi řádně hlavu. Po této akci se začalo nad Tatrou blýskat. Nejdříve vyslal Brincko ostravský blesk jménem Boháč na Novotného, který udeřil třetí brankou. Ihned nato Holuša rozpoutal skutečnou svatbu čertů, když svou střelou popletl celé obecenstvo, neboť se ozvalo hromové GÓL, ale zbytečně. Když už z bouřky zbyly jen kapky a krůpěje, udeřil poslední hrom. Michal Holuša v čase 59.53 srovnal stav na konečných 4:4, čímž si Sareza dokázala, že může v lize pomýšlet na mety nejvyšší.

Josef Halouzka: „V Trenčíně to bylo jiné, protože nehráli všichni. Dvě pětky seděly, kde hraje Marek Ivan a Mocek. Ale i přesto, myslím, když budeme plnit taktické úkoly a i jiné věci, máme na víc. Je to pro ně novinka, hráči říkají, že takto takticky nehráli a když budeme taktiku plnit, tak jsme na úrovni jako Trenčín.“