Vítkovice prolomily porážkové prokletí, což odnesla Poruba pořádným výpraskem

07.03.2010, Kateřina Juříková

Ostravské derby mělo ukázat, zda Vítkovičtí prohrají potřetí v řadě, anebo jestli dokáží porazit Porubské, kteří již třikrát po sobě vyhráli. Hosté nasadili do zápasu i hráče, kteří hrají i ve starším dorostu, a tak byl zápas mezi těmito týmy velice napínavý. Hned v začátku utkání se blýskli dva porubští odchovanci, hrající za Vítkovice. Blahuta dvěma góly a Černín jedním. Celkem hosté nastříleli šest branek. Porubští bohužel jen dvě, a to z holí Segeta a Pelecha. Druhá třetina patřila hostím, kteří nepustili domácí k puku. Padlo dalších pět branek a Vítkovice tak po druhé třetině vedli 2:11. V závěrečné části utkání si připsal hattrick Zdráhal, který dal jednu branku i ve třetině první. Hosté prolomili minisérii proher a zvítězili vysoko 2:14. Porubští mladší dorostenci tak neobdrželi žádné body a další utkání sehrají ve čtvrtek 11.3. na ledě Olomouce.

- 34.kolo ne 7.3.10:00
HC Vítkovice Ridera
2:14(2:6, 0:5, 0:3)
Branky a nahrávky: 11. Seget (Pěnčík), 12. Pelech (Pobuta, Kaleta) - 1. Černín Zdráhal), 2. Blahuta (Tomi), 4. Zráhal (Cabák), 5. Tomi (Zdráhal, Blahuta), 11.Blauta (Zdráhal), 16. Ollendr (Černín, Česlík), 25. Raška (Ballner), 28. Sysala (Hawlík), 34. Černín, 37. Raška (Sysala), 38. Ballner (Sysala, Charvát), 48. Ollendr (Česlík), 50. Zdráhal (Blahuta, Tomi), 59. Zdráhal (Zuzaník). Rozhodčí: Janda R. - Běčák, Volek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 60. Střely na branku: 18:54. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:14.
HC RT TORAX Poruba 2011: Oborák (od 3. do 40. Maček) - Juřík, Špil, Soukal, Vrána, Trefil, Zuščík - Gola P., Pobuta, Pelech, Gola R., Seget, Kaleta, Rataj, Pěnčík, Gelnar
HC Vítkovice Ridera: Ďuriš - Černín, Česlík, Charvát, Rudl, Pop, Zuzaník, Cabák, Hawlík, Blahuta, Ballner, Tomi, Raška, Sysala, Ollendr, Kafka, Zdráhal, Illeš

Jako první si na klec vystřelil Kaleta, ale Ďuriš jeho střelu odrazil. Brankovou přestřelku otevřel v čase 0:56 porubský odchovanec Vojtěch Černín a v čase 2:11 druhý odchovanec Martin Blahuta. Po této brance se v bráně domácích objevil místo Oboráka Maček. Vítkovice tedy po dvou odehraných minutách vedli 0:2. To jim však nestačilo a přidali další trefy. V čase 4:07 vypálil od modré Patrik Zdráhal přes Mačkovo rameno pod břevno, až z toho vyletěla i flaška, kterou měl gólman na síti. Brankář Vítkovic Ďuriš měl v první třetině doslova veget. V čase 5:02 vstřelil další branku kapitán hostí Vojtěch Tomi. Domácím se doposud branku nepodařilo vsítit, přestože měl Kaleta obrovskou šanci. Ďuriš totiž vyhazoval puk podél hrazení a porubský útočník jej zachytil. Nebýt včasného návratu brankáře do klece, byl by jistě gól. Poté měli Juřík a Zuščík co dělat, ale Martina Blahutu nestačili v čase 11:05 zastavit. Porubský protiúder přišel až v čase 11:21. Pěnčíkova střela se odrazila od gólmana a Jiří Seget skóroval. V čase 12:19 padla druhá a jak se později ukázalo i poslední domácí branka tohoto utkání. Šťastným střelcem se stal Michal Pelech. Hosté v čase 15:36 zvýšili na čtyřbrankový náskok díky Samuelu Ollendrovi. Maček nestačil zasáhnout svou lapačkou a tak třetina skončila 2:6.

Ve druhé části utkání to ze začátku vypadalo, že branek bude méně, neboť po třech odehraných minutách se stav na světelné tabuli nezměnil. Tomi sice pálil od modré, ovšem Maček byl pohotovější a střelu skryl do lapačky. Zdráhalovi se pokus také nezdařil. Na pětibrankový náskok nakonec zvýšil v čase 24:30 Adam Raška. Ani David Sysala nezůstával pozadu a v oslabení si nikým neatakován najel před Mačka. Domácí měli v polovině třetiny výhodu přesilové hry 5 na 3. I když Vrána vypálil od modré a Pěnčík nahrál na Gelnara před bránu, přesilovka zůstala nevyužita. Vítkovice ale nevychladly a solily do porubské klece další a další góly. Česlík se do brány netrefil, Hawlík minul kotouč, ale Vojtěch Černín v čase 34:17 opět skóroval. V čase 37:26 byla Mačkova lapačka pomalejší než kotouč vypálený Adamem Raškou. Dvě minuty před koncem třetiny střílel již na 2:11 David Ballner. Hosté měli silnou motivaci, a tak bylo těžké stav jakkoli otočit, neboť náskok devíti branek se těžko dotahuje.

Poslední třetina byla malinko klidnější, i když to někdy vypadalo, že chtějí hosté dát dvacítku. V bráně domácích se ocitl opět Roman Oborák. Tomi trefil pouze horní tyč brankové konstrukce a kotouč se odrazil vysoko. Hráči na ledě tak nevěděli kde je. Ovšem poté málem gól padl. Rozhodčí bohužel pro hosty odpískal "útočící hráč v brankovišti" a branku neuznal. Ani druhou branku rozhodčí Janda neuznal a Vítkovičtí hráči byli značně pobouřeni. Naštěstí je uklidnila v čase 48:13 branka, která již uznána byla. Česlík nahrál Samuelu Ollendrovi a ten vypálil prudkou střelu, kterou porubský gólman neviděl. Porubští se sice snažili stav snížit, ale jejich soupeř jim to nedovolil. Trojice Tomi – Blahuta - Patrik Zdráhal předvedla řetězovou akci, která skončila brankou. Kotouč létal jak na střelnici sem a tam, vzduchem i po ledě. Bohužel domácím se stále branku nedařilo dát. Přestože jejich akce byly promyšlené, jejich soupeř jim je vždy narušil. Hattrick si v čase 58:47 vstřelil Patrik Zdráhal, který použil blafák a zakončil do odkryté klece. Utkání tak skončilo jednoznačným a zaslouženým vítězstvím Vítkovic 2:14.