Mladší dorostenci dostali od suverénních Vítkovic třináctku

26.11.2009, Kateřina Juříková

Mladší dorost poruby přivítal na svém ledě kamarády a zároveň soupeře z Vítkovic. První třetina byla poměrně vyrovnaná. Dva góly za spolupráce Pěnčíka a Gelnara dal Martin Csomor, jenže hosté stačili vyrovnat. Od druhé třetiny to bylo s domácími horší a horší. Vítkovičtí pálili ostošest a i s dvěma trefami z první třetiny nastříleli celkem třináct branek. Domácí vstřelili svou třetí branku až těsně v závěru utkání. Ale i přes vysokou porážku domácích byl hokej velice zajímavý a rychlý. Další utkání sehrají mladší dorostenci již v neděli na půdě Valašského hokejového klubu.

- 16.kolo čt 26.11.18:00
HC Vítkovice Ridera
3:13(2:2, 0:5, 1:6)
Branky a nahrávky: 11. Csomor (Pěnčík, Gelnar), 18. Csomor (Pěnčík, Gelnar), 59. Pěnčík (Pobuta) - 6. Zdráhal (Cabák, Kovář), 18. Tomi, 25. Zdráhal (Sysala, Zuzaník), 32. Raška, 34. Baca (Hudeček), 36. Sysala (Zdráhal, Raška), 38. Ballner (Pelech), 43. Raška, 44. Hudeček (Česlík, Hawlík), 48. Raška (Sysala), 50. Tomi (Hudeček, Blahuta), 55. Česlík (Sysala, Blahuta), 55. Blahuta (Hudeček). Rozhodčí: Mikula - Hanzlík, Bartošák. Vyloučení: 3:6, navíc Kovář (VÍT) 5 + OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 20:60. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:13, 3:13.
HC RT TORAX Poruba 2011: Oborák (od 36. do 48. Maček) - Masarovič, Demel, Špil, Soukal, Vrána, Trefil, Wolný, Pobuta, Gola, Zuščík, Seget, Kaleta, Pěnčík, Taras, Smrčka, Gelnar, Csomor.
HC Vítkovice Ridera: Šrámek - Baca, Černín, Charvát, Klok, Zuzaník, Cabák, Blahuta, Ballner, Tomi, Raška, Sysala, Pelech, Kovář, Hudeček, Zdráhal, Česlík, Hawlík.

Úvodní minuty první třetiny byly velice napínavé. Již v začátku mohla padnout první branka, a to ze strany Vítkovických. Před Oborákem se vytvořila modrobílá skrumáž a hosté pálili ze všech stran. Kovář, Sysala ani Zuzaník nenašli skulinku mezi brankářem a jeho klecí. Pobuta pak jel na Šrámka téměř sám. První střela se od vítkovického gólmana odrazila za branku, kde kotouč opět sebral Pobuta a pokusil se vsítit gól z druhé strany. Nepodařilo se. V čase 5:20 si Vítkovičtí v obranném pásmu domácích tak dlouho nahrávali, dokud střela Patrika Zdráhala neskončila v bráně. V 7. minutě padl málem do porubské klece další gól, když se neposedný kotouč dostal na brankovou čáru, ale pohotový Oborák včas situaci zachránil. Poté zaútočilo trio Csomor-Gelnar-Pěnčík. Jejich akce byla jak na běžícím pásu. Vypálil jeden, odraženou střelu dorážel druhý a třetí dorazil naposledy. Bohužel se poslední střela do brány nedostala. To však tyto tři mušketýry neodradilo. V čase 10:56 se trio rozjelo proti Šrámkovi znovu a o gól se postaral Martin Csomor. Poté se Kovář chtěl zmocnit kotouče a najel na Zuščíka zezadu, který právě projížděl kolem své střídačky. Střetnutí vypadalo hrozivě, ale nikomu se nic nestalo. Ovšem Kovář dostal pětiminutový trest do konce utkání. V čase 17:16 vedli domácí. Tři útočníci si krásně najeli před vítkovickou branku a šlo to jak na běžícím pásu. Gelnar nahrál na Pěnčíka, který poslal puk Martinu Csomorovi a ten opět skóroval. Bohužel radost z vedení netrvala dlouho. V čase 17:52 nařídil sudí Mikula trestné střílení, které využil Vojtěch Tomi, jenž srovnal skóre. Třetina tedy skončila nerozhodně.

Asi ve druhé minutě druhé třetiny mohl dát Gelnar třetí porubskou branku. Ve středním pásmu dostal přihrávku a před sebou měl volný prostor, najel si až před vítkovickou klec, ale bohužel branku nedal. Raška a Sysala vypálili na porubskou klec, ovšem pohotový brankář jim jejich střely odrazil. V čase 24:47 vypálil Sysala od modré a Patrik Zdráhal střelu tečoval přímo za Oborákova záda. Tak jako Gelnar měl stejnou šanci i vítkovický Tomi. Ten ale svou střelu zvedl až příliš a kotouč skončil v ochranné síti. V čase 31:08 si Adam Raška počkal na brankářovu reakci. Ten si lehl, na což Raška čekal, udělal bruslemi půlkruh a zavěsil. 33:46 a hosté již vedli 2:5. Hudeček vypálil, ale zazvonila jen tyč. Odražený puk zachytil Jakub Baca, který neváhal a pohotově vypálil. Bojovalo se na obou stranách a hra byla rychlá. V čase 35:39 David Sysala vypálil prudkou střelu od modré a trefil se přesně k levé tyči branky. Do klece se místo Oboráka postavil Marek Maček a ani ten to neměl jednoduché. Hned v čase 37:32 dostal gól mezi betony od Davida Ballnera. V oslabení se podařilo Csomorovi ujet a vypálit na Šrámka, který však jeho střelu zachytil. Po druhé části již domácí prohrávali vysoko 2:7.

V začátku poslední třetiny byli domácí v početní nevýhodě, hráli 4 na 5, a i když na ně soupeři tlačili, ubránili se. Nešťastná branka padla v čase 42:19. Adam Raška vystřelil a Mačkovi sjel puk po konci hokejky, kterou v tu chvíli bránil svou klec, přímo do brány. V čase 43:53 vstřelil branku Jan Hudeček po nahrávce Pelecha. Hosté se dále drželi v útoku. Ovšem domácí se dostali do početní výhody, kdy hráli 5 na 3. Ale i když měli možnost vstřelit branku do odkryté klece, bohužel neuspěli. V čase 47:33, kdy byli Vítkovice v oslabení, vypálil z otočky Adam Raška. Jeho střelu se Maček pokusil zachytit do lapačky, ale puk jí jen lízl a skončil v síti. Po této brance se do domácí brány vrátil Roman Oborák. Už bylo jasné, že sedmibrankový náskok domácí nedohoní, ale hosté si nedali pokoj a vstřelili jedenáctou branku. Rychlou střelu vypálil v čase 49:11 Vojtěch Tomi. V čase 54:43 skóroval Petr Česlík, který dorážel odraženou střelu, a o sedm vteřin později dal třináctý gól Martin Blahuta. Ten málem dal další branku, ale Soukal mu v tom zabránil. V čase 58:48 byl signalizovaný trest pro Vítkovice zrušen, neboť Marek Pěnčík svou střelu poslal nad Šrámkovo rameno. Utkání tak nakonec suverénně vyhráli hosté, kteří dokázali nastřílet třináct branek.