Ve veledůležité vyrovnané bitvě byli šťastnější starší dorostenci Šumperka

29.01.2010, Adam Bagar

Starší dorostenci VOKD Poruby mají za sebou velmi důležité utkání na půdě Šumperka. V případě vítězství by Poruba svému soupeři odskočila již na čtyři body, ovšem v případě porážky by se Draci na Ostravany bodově dotáhli. Oba týmy si byly dobře vědomy důležitostí střetnutí a k vidění tak byl kvalitní a vyrovnaný hokej. V první periodě byli úspěšnější domácí Draci, kteří se dostali do dvoubrankového vedení. VOKD se nevzdávalo a dokázalo po trefách Jana Sochorka a Reného Kysučana zařídit po čtyřiceti minutách nerozhodný stav 2:2. Hosté nakonec udělali o chybu více než soupeř. Rozhodnutí přišlo sedm minut před koncem utkání. Porubě pak nepomohl závěrečný nápor ani hra bez brankáře. Sen o vyloupení dračí arény se tak rozplynul. Po prohře 2:3 budou muset Porubští nadále tvrdě bojovat o vedoucí příčku tabulky, která je na čele stále neuvěřitelně vyrovnaná. Další utkání odehraje soubor kouče Bahníka až po reprezentační pauze, tedy 11. února na půdě silného Znojma.

- 33.kolo pá 29.1.18:00
HK Mladí Draci Šumperk
3:2(2:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Drtil (Holinka), 15. Kovář, 53. Řehák (Drtil) - 37. Sochorek (Peslar, Burzala), 40. Kysučan (Palkovič). Rozhodčí: Klimecký - Dohnal, Kratochvíl. Vyloučení: 6:3, navíc Konvička (POR) 10 OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HK Mladí Draci Šumperk: Zelenka - Drábek, Vepřek, Navrátil, Gewiese, Feledík, Blaháček, Langr, Holinka, Drtil, Horváth, Řehák, Galuška, Kohout, Žalčík, Kovář, Kastner, Horák.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Dusík, Lužný, Peslar, Jasiok, Kupčík, Burzala - Kofroň, Němec, Dominec, Kysučan, Palkovič, Vícha, Sochorek, Orszulík, Hurník, Pelech, Pobuta.