Starší dorostenci rozhodli o svém vítězství ve třetí třetině

20.09.2009, Gabriela Juříková

Starší dorost se poprvé v letošní sezóně, předvedl před domácím publikem. Síly změřil s týmem, který loni sestoupil z extraligy – HK MD Šumperk. Od první minuty byl zápas velmi vyrovnaný a bylo jen otázkou času, kdo utkání opanuje. V první třetině byli diváci obdařeni dvěma góly, nejdříve za záda domácího brankáře a po pěti minutách byla vymazána nula i na straně hostů. Ve druhé třetině dali hosté možnost vyniknout domácímu brankáři Konvičkovi, který svými zákroky držel nerozhodný stav. V polovině utkání se skóre přece jen měnilo ve prospěch Mladých Draků. Vyrovnání měl na hokejce nejméně dvakrát dnes disciplinovaně hrající Chaloupka, ale vždy něco chybělo, aby letěly ruce vzhůru. Do třetí třetiny vstoupili domácí s přeházenou sestavou a přineslo to ovoce. Dvěma trefami, o které se zasloužili Kysučan a Robin Jasiok, otočili utkání na svou stranu a za předvedenou hru se zaslouženě radovali z vítězství. Na další zápas se vydají v pátek 25. září na led Jestřábů Prostějov.

- 3.kolo ne 20.9.13:30
HK Mladí Draci Šumperk
3:2(1:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Maček (Sochorek, Chaloupka), 44. Kysučan (Kupčík), 48 Jasiok (Palkovič) - 4. Holinka (Prokopec), 27. Prokopec (Drábek). Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Kupčík, Herman, Dominec, Němec, Orszulík, Kysučan, Peslar, Jasiok, Palkovič, Lukašík, Svoboda, Franek, Chaloupka, Maček, Šrubař, Hurník, Vícha, Sochorek.
HK Mladí Draci Šumperk: Hradil - Drábek, Soos, Navrátil, Blaháček, Prokopec, Drtil, Holinka, Horváth, Řehák, Galuška, Žalčík, Nevrlý, Kastner, Diviš.

Který brankář si jako první sáhl na puk? Domácí Konvička nebo hostující Hradil? Porubští se vrhli do zápasu jako hladoví psi a také první vystřelili na šumperského brankáře. Z prvního vstřeleného gólu se však radovali hosté, když Prokopcovo nahození puku před branku, špičkou hole usměrnil k pravé tyči Jan Holinka. Hra plynula dále ve stejně svižném tempu. V páté minutě měli domácí přesilovku, jenže žádná pětice se přes dobře napadající Šumperáky nedostala ani přes střední pásmo. Jen co si provinilec odseděl trest, putoval na trestnou lavici jeho spoluhráč a domácím byla nabídnuta další možnost vyrovnání. Druhá přesilovka byla pro Porubu herně lepší. Přešli střední pásmo, zastřelovali se. Sochorkovu střelu brankář Hradil vyrazil a k puku se dostal David Maček, který vymazal nulu na světelné tabuli. Nadále se hrál pohledný rychlý hokej nahoru dolů. Poruba držela vysoké tempo a několikrát prověřila pohotovost hostujícího brankáře. První dvacetiminutovka neměla vítěze.

Začátek druhé třetiny byl v režii Šumperku. Hostující útočníci často přebruslili domácí obranu a jen zásluhou Konvičky svítil na kostce nad ledem vyrovnaný stav. Přišla sedmadvacátá minuta - Pavel Prokopec přebírá nahrávku Drábka, z domácích si udělá tréninkové kužely a na jeho kličky je krátký i Konvička. Domácí podruhé v zápase prohrávají. Brankové manko se pokoušela několikrát Poruba dohnat. Sochorek podržel puk, zajel za soupeřovu branku a nahrál do prostoru mezi kruhy, ale Chaloupka mířil přímo do brankáře. Další střídání Chaloupky, další šance vyrovnat, ale puk byl rychlejší a hráč promáchl. Konec třetiny byl opět vyrovnanou partií, škoda nevyužitých šancí.

Do třetí třetiny vstoupili domácí se změnami v sestavě. Tyto změny přinesly ovoce. 43. minuta, Kupčík střílel od modré, Hradil vyrazil a René Kysučan se pohotově zmocnil puku a stahovačkou obehrál brankářské betony Hradila. Vyrovnáno. Domácím trenérům se v páté minutě třetí dvacetiminutovky zvedla tepová frekvence na rizikové hodnoty, když se řítil celý útok hostů na jednoho obránce. Naštěstí se Drakům nepovedla nahrávka těsně před Konvičkou, který puk rychle přikryl tělem a uklidnil spoluhráče. Zřejmě nervozita či pocity křivdy stály za dvojnásobným vyloučením hráčů Šumperku. Nevídaná možnost mít poprvé vedení v zápase. První pokus prošel zprava po brankové čáře. Trojice bránicích šumperských hráčů se vrhala do střel, vypichovala kotouč Porubským, ale to zapříčinilo, že puk poskakoval na hraně před Hradilem. Robin Jasiok špičkou hole dopravil skákající puk za záda Hradila a jak se po zápase ukázalo, byl to vítězný gól. Do konce utkání zbývalo čtrnáct minut. Domácí se vstřelenou brankou povzbudili, napadali rozehrávky, brali soupeři puk z holí a ovládli hru. Nedali už Drakům možnost ve změnu skóre. Podruhé ze tří odehraných zápasů se radovali ze zisku tří bodů.