Ve Vsetíně sahala Poruba po bodu, nakonec se vrací s prázdnou

06.11.2011, David Žůrek, Adam Bagar

Hokejisté Poruby zamířili bojovat o další druholigové body na Valašsko, konkrétně do Vsetína. Utkání, ve kterém byly první dvě dvacetiminutovky velice vyrovnané, rozhodla až ta třetí. Domácí favorit využil nedisciplinovanosti soupeře a vsítil v jedné z mnoha přesilovek rozhodující branku. V duelu, ve kterém sahala Poruba po bodu, zaznamenal jedinou přesnou trefu RT TORAXu Luděk Krayzel. Valaši tak i v druhém vzájemném měření sil zdolali Porubu těsně 2:1. Další utkání je na programu ve středu, kdy porubští hokejisté přivítají na domácím ledě Uherské Hradiště.

2. liga - skupina Východ - 17.kolo ne 6.11.17:30
2:1(1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Vítek (Zúbek, Spitzer), 49. Bajtek (Kajaba) - 17. Krayzel (Pavlačka, Chaloupka). Rozhodčí: Obadal - Goňa, Smilek. Vyloučení: 4:9, navíc Spitzer (VSE) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 921. Střely na branku: 31:22 (10:12, 9:7, 12:3). Průběh utkání: 0:1, 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, Hrčka, Heš – Zúbek, Hruška O., Vítek, Bajtek, Korčák, Vaněk, Kajaba, Podešva, Sprušil, Holík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Chajretdinov, Mládenka, Šindelář, Hruzík, Prokop, Vnenk, Piskura - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka, Galgonek, Kalina, Matějný, Badžo, Seidler, Zuber, Vajda, Tugarinov, Četyrkin.

Do utkání 17. kola druhé hokejové ligy mezi VHK Vsetín a HC RT Torax Poruba vstoupila obě mužstva velmi opatrně. Nikdo nechtěl udělat v úvodu hrubou chybu a dát soupeři jednobrankový náskok. V první větší šanci se objevil vsetínský navrátilec Jiří Heš, jež byl ale proti Gleichovi neúspěšný. Dále se hra ale opět uklidnila a až na pár střel od modré čáry se ani jeden z celků k ničemu většímu nedostal. Jiří Heš uplatňoval zkušenosti které nabral během svého extraligového působení. V obraně byl velmi důrazný a velmi často jej bylo vidět i před soupeřovou brankou.

První branku utkání vstřelili hosté v úvodu 17. minuty. Marek Pavlačka se protáhl krajem až do levého kruhu, odkud pálil směr Plšek. Ten jeho ránu srazil jen k dobře postavenému Luďkovi Krayzelovi, který kotouč bleskurychle vsítil do odkryté branky. Hosté se však neradovali dlouho. Vsetínští dokázali po 25 vteřinách odpovědět. David Vítek dostal do jízdy přihrávku od Františka Zúbka, a tvrdou ranou otestoval Gleicha. Ten kotouč srazil jen před sebe, kde jej autor střely dohnal a zasunul šikovně mezi Gleichovy betony. Hosté měli 80 vteřin před koncem třetiny na holích druhou branku. Nejdříve zasypali Plška několika střelami a když se kotouč dostal k naprosto osamocenému Tugarinovi, na nějž ke všemu zírala prázdná brána, všichni předpokládali gól. Plšek ovšem krásnou rybičkou Tugarinovu střelu chytil a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:1.

Úvod druhé třetiny byl hodně podobný té první. Obě mužstva hrála velmi opatrně a oživení přineslo až vyloučení hostí. Domácí sehráli ukázkovou přesilovou hru, při které se usadili v soupeřově obranném pásmu a nenechali jej vystřídat. I přes několik nádherných šancí se skóre neměnilo. Vsetínští nastartovaní přesilovou hrou pokračovali v tlaku a většina hry se odehrávala před Gleichovou svatyní. A když už se kotouč dostal k Plškovi, jednalo se většinou o zakázané uvolnění, nebo nahození ze středního pásma.

Hosté se začali aktivněji projevovat až v 29. minutě, kdy rozhodčí odpískal Vaňkovi faul. Přesilová hra jim ale příliš nevyšla a díky špatnému střídání, kdy v jednom okamžiku hráli hosté v šesti, se sami opět dostali pod tlak. V 39. minutě hráli Porubští přesilovou hru, při níž se skoro radovali podruhé. Plšek nestihl přikrýt kotouč na kraji své brány a v následném zmatku jej úplně ztratil z dohledu. Jen se štěstím se mu jej podařilo zalehnout a nesrazit do vlastní brány. Půl minuty před koncem druhé části dostal osobní desetiminutový trest Zbyněk Spitzer, když se ohradil proti výroku rozhodčího při sporné situaci v obranném pásmu Vsetína. Ve druhé třetině se ale nakonec skóre neměnilo a všichni očekávali, co přinese třetina poslední.

Úvod závěrečného dějství byl ve znamení ofsajdů a častých přerušení. Většina hry se odehrávala ve středním pásmu, odkud se nedařilo ani jednomu z celků dostat do útočného pásma. Ve 44. minutě se na útočný výlet vydal Hrčka, jež zajel až za soupeřovu bránu a odtud se snažil namazat Zúbkovi. Tomu ale střela vůbec nesedla a Gleich kotouč s klidem schoval ve výstroji. Vysoká nedisciplinovanost soupeře přinesla Vsetínu druhou branku utkání.

Ve 48. minutě byl vyloučen za dvojitý faul na 4 minuty Seidler. Po necelé minutě přesilové hry tvrdě pálil od modré čáry Jan Podešva, jehož ránu Gleich srazil přímo před sebe. Než ji ovšem stihl zakrýt lapačkou, šikovně do puku šťouchl Filip Bajtek a kotouč proklouzl mezi Gleichovými betony až do branky. Brankáři hostí se tento gól nelíbil a vztekle hodil holí do rohu, přičemž málem trefil právě autora branky. Rozhodčí tento čin ovšem nechal bez povšimnutí.

V 55. minutě hosté hráli přesilovou hru. Při jednom vyhození se vydal Bajtek až za soupeřovu bránu, kde tvrdě narazil na mantinel obránce Poruby. V té době tam ovšem byl ještě i brankář hostí Gleich, jež měl na Bajtka ještě patřičnou pifku po vstřelené brance. Dal mu to i jasně najevo tvrdou ranou do obličeje, za což si vykoledoval dvouminutový trest. V poslední minutě utkání mohl ještě Vaněk zvednout náskok domácích, ale Gleichova lapačka byla v pravý okamžik na pravém místě. Hostům se do konce třetiny nepodařilo usadit v útočném pásmu a i proto se Vsetínským podařilo pohlídat výsledek a zajistit si tři body.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Moc dobře jsme věděli, že už když jsme hráli v Porubě, tak soupeř hrál velmi dobře. Navíc ten mančaft posílili, změnil se tam trenér. Suverénně porazili doma Přerov, takže to určitě nebylo jednoduché utkání. Ale my se trochu trápíme v koncovce, ve hře i v přesilovkách, a proto je výhra cennější, že to kluci nevzdali, a že to odedřeli od začátku až do konce."

Pavel Leksovský (trenér Poruby): „Ono se to těžko hodnotí, když vedeme, dáme branku a je tam následující pětka a hned dostanou z mého pohledu zbytečný gól. Potom většinu utkání byl zápas vyrovnaný, hrálo se 1:1. Ale bohužel Vsetín hraje doma vždycky líp a agresivněji než venku. Upozorňovali jsme kluky na menší hřiště, diváky a na to že nemůžeme hrát oslabení, ale viděli jste v poslední třetině - zbytečná vyloučení z naší strany. Ať už vyhození kotouče mimo hrací plochu, když nebyl náš hráč pod tlakem, tak i pěstní výpady vůči domácím hráčům. To si myslím že nás stáhlo, že jsme díky tomu přišli o všechny body."