Poruba se představí na vsetínském Lapači, dokáže podruhé v řadě bodovat?

Adam Bagar, 05.11.2011
Po šestizápasovém čekání na bodový zisk se Poruba ve středu konečně dočkala vítězství, poprvé navíc bodovala před vlastními fanoušky. Vzestup může potvrdit již v neděli 6. listopadu v tradičním hokejovém stánku, na vsetínském Lapači. Valaši se naopak poslední dobou docela trápí, a tak RT TORAX není rozhodně bez šance, přesto budou domácí velkým favoritem. Úvodní buly duelu je naplánováno na 17:30. Pokud nedáte přednost osobní návštěvě vsetínského zimáku, můžete utkání sledovat alespoň prostřednictvím tradičního online přenosu, který připraví vsetínská redakce.

Základní informace

Hokejisté Vsetína měli výborný vstup do soutěže a jednu dobu dokonce okupovali úplné čelo tabulky. V úvodních deseti kolech si připsali pouhé dvě porážky, v obou případech navíc velmi těsné. Nestačili na suverénní Havířov a na domácí půdě na Přerov. Úspěšné časy jsou však pravděpodobně pryč, o čemž vypovídají výsledky posledních zápasů. Již pětkrát v řadě nedokázali Valaši naplno bodovat.

Z třízápasové venkovní série neurvali svěřenci trenéra Viktora Hlobila ani bod. Přitom hned dvakrát vstupovali do utkání v roli favorita. V Přerově podlehli 2:6, ve Frýdku - Místku 3:5 a Uherském Hradišti 2:4. Žlutozeleným se nepovedlo ani prestižní valašské derby, ve kterém nedokázali ani skórovat a podlehli Bobrům 0:2. Až středeční duel v Novém Jičíně přinesl opět bodový zisk. Střetnutí dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých rozhodl o dvou bodech pro Valašský hokejový klub Daniel Vaněk.

Dokáže Poruba podruhé v řadě bodovat?

V brance Vsetína se nejčastěji objevuje Lukáš Plšek, záda mu kryje Petr Hromada, jenž má za sebou již sedm startů. Velmi slušný průměr jednoho bodu na zápas si drží útočník Daniel Vaněk (6+9), na dvojciferné mety ještě v tabulce produktivity dosáhli František Zúbek (8+4) a Jiří Korčák (2+10). V pěti zápasech se ve vsetínském dresu představili také třinečtí junioři Adam Rufer (5+1) a Filip Bajtek (4+2). Ti významnou měrou pomohli rozšířit gólové konto.

Z obránců se nejvíce daří Jiřímu Fardovi (2+5). Za zmínku stojí určitě také bodové zisky Davida Hodi (0+6), Zbyňka Spitzera (3+3) a Daniela Tesaříka (4+1). Zlým mužem týmu je David Hoďa, ten má na kontě již devětatřicet trestných minut. V hodnocení účasti na ledě vévodí duo František Zúbek a Daniel Tesařík se sedmi kladnými body.

V brance RT TORAXu nastupuje pravidelně Michal Gleich a je největší oporou aktuálně předposledního týmu tabulky. Nejproduktivnějším porubským obráncem je Martin Mintěl (0+5), čtyři body dokázali nastřádat kapitán Rudolf Wolf (0+4) a ruský „trpaslík“ Ildar Chajretdinov (1+3). Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (5+5) a Jan Matějný (6+3), další příčky zaujímají Marek Badžo (3+2) a Marek Pavlačka (1+4). Trestných minut nejvíce nasbíral obránce Lukáš Vnenk, celkem dvacet.

V posledním kole RT TORAX přivítal přerovské Zubry a rozhodně nebyl dle papírových předpokladů favoritem mače. Tradičně vstoupil do zápasu velmi aktivně, ale tentokrát dokázal, narozdíl od několika předchozích střetnutí, vstřelit branky. Nakonec Poruba zvítězila 5:1 a připsala si do tabulky teprve druhé vítězství. Prozatím tak platí, že boduje každý sedmý mač.

A jak hodnotil poslední porubské vystoupení trenér Pavel Leksovský? „Na trénincích neustále pilujeme nový styl hry a začíná se to projevovat. Začali jsme dobře, soupeře jsme v první třetině vysoko přestříleli a spadly nám tam i dvě branky, to byl základ našeho vítězství. Kluci si začali držet své pozice, nezatahovali kotouč do obranného pásma a jednoduše se dvěma přihrávkami dostávali do útočného pásma. Musím jim všem poděkovat, že si výborně plnili své povinnosti a pokyny trenérů. Soupeř byl sice oslaben, ale tím rozhodně nechci snižovat náš výkon. Myslím si, že soupeř vždy hraje tak, jak mu dovolíte.“

Webové stránky soupeře: www.hc-vsetin.cz

5. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 1 : 2 (1:0, 0:0, 0:2): Ani dobrý výkon nestačil Porubě k prvním letošním bodům

Poslední utkání obou týmů

HC Gedos Nový Jičín – VHK Vsetín 3 : 4 sn. (2:2, 1:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky:
17. Horák (Pelikán, Štěpják), 19. Štěpják (Richter, Zedník), 30. Richter (Horák, Pelikán) - 7. Kajaba (Hruška P.), 15. Spitzer (Hruška O.), 55. Vaněk (Bajtek), rozhodující sam. náj. Vaněk.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov 5 : 1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
3. Piskura, 9. Pavlačka (Krayzel, Matějný), 28. Galgonek (Badžo, Chajretdinov), 44. Matějný (Krayzel, Pavlačka), 55. Krayzel (Pavlačka, Chajretdinov) - 58. Brančík (Goiš, Ditrich).

Sestavy posledního kola

VHK Vsetín: Plšek - Spitzer, Tesařík, Heš, Mečiar, Hrčka, Hoďa, Zúbek, Hruška P., Vítek, Korčák, Vaněk, Kajaba, Sprušil, Hruška O., Holík, Dědek, Semenov, Žabčík, Bajtek.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Chajretdinov, Hruzík, Prokop, Vnenk, Piskura - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka - Vaněk, Tugarinov, Matějný - Vajda, Seidler, Zuber - Galgonek, Badžo, Zdráhal.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Duel Poruby na vsetínském Lapači by měl odpískat jako hlavní pan Pavel Obadal z Uherského Brodu, na čarách se představí dvojice Tomáš Goňa ze Zlína a René Smilek z Liptálu.

Ostatní duely 17. kola II. Hokejové ligy – sk. Východ

05.11. 18:00 HC Slezan Opava – AZ Havířov 2010