Příště musíme udržet nervy na uzdě, říká porubský gólman Michal Gleich

Adam Bagar, 07.11.2011
Sedmnácté kolo třetí nejvyšší hokejové soutěže přineslo mimo další čtyři duely také souboj Poruby na vsetínském Lapači. RT TORAX byl v úvodních dvou třetinách vyrovnaným soupeřem, o čemž svědčilo i skóre 1:1 na světelné tabuli. Až třetí dvacetiminutovka rozhodla o zisku tří bodů pro favorita. Ten využil nedisciplinovanosti soupeře a zužitkoval jednu z mnoha přesilových her. Ústřední postavou střetnutí byl strážce branky RT TORAXu Michal Gleich. Ten si připsal na konto 29 úspěšných zákroků a také dvě trestné minuty. "Pracovaly emoce, takový je prostě hokej," vysvětlovala domácí jednička.

Na vsetínském Lapači sahali porubští hokejisté alespoň po cenném bodu, přesto odjížděli s prázdnou. „Chyběla nám větší agresivita. Před naší brankou ani obránci neodstavovali útočníky soupeře. Zdálo se mi to pomalejší než v utkání s Přerovem, nebylo to zkrátka ono. Jako nehráli jsme špatně, ale když neproměníme tři tutovky, tak nemůžeme vyhrát“ hledá příčiny těsné porážky porubská gólmanská jednička Michal Gleich.

Porubská jednička Michal Gleich

Rozhodující branka přišla v přesilové hře. RT TORAX byl v závěrečné třetině velmi nedisciplinovaný a hned pětkrát hrál v oslabení. Také proto nemohl pomýšlet na úspěch. „Ve třetí třetině jsme měli strašně moc zbytečných vyloučení. Prohráli jsme si to právě těmi fauly, příště musíme udržet nervy na uzdě,“ říká jedenadvacetiletý gólman.

On sám prožil třetí třetinu velmi impulzivně. Po rozhodující trefě domácích vyletěl doslova jako čertík z krabičky. „Když jsem kotouč přikrýval, najel tam vsetínský hráč, sekl mě do ruky a puk se dostal do branky. To mě naštvalo a hodil jsem po něm hokejku. Pracovaly emoce, takový je prostě hokej,“ popisuje rozhodující moment a vzápětí pokračuje. „Obránci to nepokryli a já jsem to možná ještě nedržel, zkrátka byl z toho gól.“

O několik momentů později se Michal Gleich utkal v souboji o puk se střelcem Filipem Bajtkem. Výsledek? Dvě minuty pro porubského brankáře, který neudržel nervy na uzdě. „Chytil jsem amok. Pak jsme si podali ruce s tím, že v hokeji takové okamžiky přijdou. Proběhlo to v klidu a bez nadávek. Ten faul, to byla samozřejmě moje chyba, vypěnil jsem. Oslabil jsem tým pět minut před koncem zápasu, to se nesmí stávat," uvědomuje si svou chybu.

I přes porážku jdou výkony porubského týmu stále nahoru. Po vysokém vítězství nad Přerovem měl výběr Pavla Hinnera blízko k bodům i ve Vsetíně. „Snažíme se do hry dostat nějaký systém, to na začátku soutěže neexistovalo. Pod novým trenérem se snažíme hrát jinak. Dříve jsme měli za zápas patnáct střel. Tak jsme nemohli vyhrát. Dali jsme nejméně gólů z celé ligy, protože jsme nestříleli. V posledních zápasech se to zlepšilo,“ zakončuje krátké povídání opora RT TORAXu Michal Gleich.