Vánoční nadílka! Juniorka ve šlágru rozdrtila Drtiče, Gelnar se blýskl hattrickem

20.12.2015, René Chyla

Očekávali jste vyrovnaný souboj o první místo? Kdepak! Ze šlágru kola si totiž porubští borci udělali doslova exhibici! RT TORAX dominoval už od prvních minut a odskočil na rozdíl tří branek. Poté se sice Drtiči nadechli, ale o pár vteřin později udeřil Jan Korec, který se stejně jako Patrik Gola či Michael Hranoš podílel na jednoznačné výhře hned třemi body. Hodonínští neproměňovali šance, Porubští tak tvrdě trestali. Jakub Gelnar přidal ke svému hattricku ještě dvě asistence navrch, gólman Richard Šrámek zapsal k senzačnímu výkonu také první asistenci v sezóně. Definitivní tečku za brankostrojem porubských juniorů pak udělal Jaromír Široký. Porubští tak nadělili Hodonínu k Vánocům těžko uvěřitelných jedenáct branek a pojistili si prvenství v tabulce minimálně do začátku příštího roku. Drtiči tak odjíždějí z Ostravy s ostudným debaklem a nejvyšší porážkou v sezóně.

Liga juniorů - 18.kolo ne 20.12.13:30
SHK Hodonín
11:1(4:1, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Kropka (Korec, Široký), 9. Gola P. (Gelnar), 16. Gelnar (Hranoš), 20. Korec (Smrčka, Pěnčík), 26. Csabala (Gola R.), 37. Mládek (Gelnar), 38. Korec, 39. Mládek (Hranoš, Gola P.), 46. Gelnar (Šrámek), 52. Gelnar (Gola P., Hranoš), 57. Široký (Kropka) – 19. Větříšek (Škriba, Gombarčík). Rozhodčí: Kika – Cabák, Barteček. Vyloučení: 9:7, navíc Gola R. (POR) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 11:1.
HC RT TORAX Poruba: Šrámek – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš, Boháč – Gola P., Gola R., Bialoň, Šustala, Gelnar, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Korec, Kurnik
SHK Hodonín: Zollpriester (od 39. Štěpanovský A.) – Lišaník, Kulyk, Crlík, Maršálek, Andrýsek, Štěpanovský M. – Hložánek, Venclík, Ling, Jajcay, Větříšek, Černohous, Gombarčík, Janás, Škriba

Porubští borci vstoupili do šlágru s Hodonínem o poznání aktivněji. Jejich snažení navíc umocnila přesilovka, k jejímuž využití stačilo Porubě pouhých 24 vteřin. Jan Korec sice nejprve vyprášil Zollpriesterovy betony, kotouč se ale dostal přesně na hůl Adama Kropky, jenž neměl problém zakončit do odkryté branky – 1:0. Jakub Gelnar mohl skóre navýšit v deváté minutě, svůj nájezd ale nevyužil. Černý kus pryže se však od zadního mantinelu dostal zpět před brankoviště, kde už stál připravený Patrik Gola, jenž doklepl puk za ležícího Jakuba Zollpriestera – 2:0. Jakub Gelnar poté při hře čtyři na čtyři zkoušel zaskočit hodonínského gólmana zpoza branky a málem se mu to povedlo, protože scházely centimetry, aby si Jakub Zollpriester srazil puk za svá záda. Michael Hranoš o pár minut později ve stejné herní situaci nahrával ve středním pásmu Jakubu Gelnarovi.

Ten se na modré čáře protáhl mezi Lingem a Maršálkem, rozpohyboval si gólmana Drtičů a zkušeně zavěsil pod víko – 3:0. O vyhrocené situace a emoce nebylo opravdu nouze a diváci jen čekali, kdy se ona šarvátka strhne. Drtiči ale ještě v brankově bohaté první třetině snížili. Lukáš Škriba přenechal kotouč v rohu kluziště Adamu Větříškovi, jenž si najel před brankoviště a poslal kotouč vedle pravého betonu Richarda Šrámka – 3:1. Radost na hostující střídačce trvala přesně 26 sekund. Hodonín hrubě chyboval v obranné třetině, kde puk vybojoval Marek Smrčka, který nahrával ještě do výhodnější pozice Janu Korcovi a ten se trefil přesně nad rameno Jakuba Zollpriestera – 4:1.

Junioři mohli vést na začátku druhé třetiny už o čtyři góly, kdyby nenápadná střela Matěje Štěpána v přesilové hře neskončila na tyči. Parádní akci poté znovu předvedla elitní formace porubského výběru. Jonáš Mládek našel v předbrankovém prostoru Patrika Golu, který pálil do odkryté klece, ale hodonínský gólman předvedl neskutečný zákrok. K puku se však o pár vteřin později dostal Robin Gola, jenž z ostrého úhlu vyslal přesnou přihrávku na hůl Dominika Csabaly, který zamířil nad pravý beton – 5:1. Na druhé straně zase prověřil pozornost Šrámka David Janás. Drtiči mohli snížit v další početní výhodě, kdy Michal Venclík nahrával na hranici levého kruhu Michalu Crlíkovi, jehož dělovku ale znovu zlikvidoval skvělý Richard Šrámek. V další tutovce pak selhal po Škribově přihrávce Adam Větříšek a o chvíli později přestřelil v jasné pozici i Erik Hložánek.

Ve 37. minutě pak Jakub Gelnar přenechal puk u modré čáry Jonáši Mládkovi, který v následné situaci dva na jednoho vzal vše na svou hruď a zaskočil Zollpriestera střelou ke vzdálenější tyči – 6:1. Hodonínští dopláceli na neproměňování svých šancí, kterých málo opravdu nebylo. Erik Hložánek neuspěl tváří v tvář Šrámkovi, na protější straně kluziště tak udeřil RT TORAX. Jan Korec využil zaváhání hodonínské obrany, který udělal pár kroků do mezikruží a poslal puk nekompromisně do horní části branky – 7:1. Za minutu lovil Jakub Zollpriester osmý a zároveň poslední kotouč ze své sítě. Michael Hranoš v signalizované výhodě nastřelil jen gólmanův beton, k dorážce pak dostal Jonáš Mládek, který už měl do odkryté branky snadný úkol – 8:1. V brance Drtičů se tak představil Adam Štěpanovský.

Devítka byla na světě ve 46. minutě. Celá akce začala už u porubského gólmana, který nečekal na přerušení hry a bleskurychle rozehrál. Jakub Gelnar se ujal puku a předvedl nádherné sólo až před Štěpanovského, kterého zaskočil střelou pod vyrážečku – 9:1. Drtiči se ale druhé branky nemohli stále dočkat. Nadvakrát to zkoušel Michal Venclík, ale domácí gólman stále předváděl nemožné. Na opačné straně přihrával Jan Korec před brankoviště Marku Smrčkovi, jenž nastřelil pouze tyč. Junioři čepovali desítku hned o malou chvíli později. Patrik Gola poslal puk Jakubu Gelnarovi, který vymíchal hodonínskou obranu a opět v individuální akci zakončil přesně mířenou střelou pod břevno – 10:1. Domácí ale stále neměli dost. Adam Kropka od pravého mantinelu namazal přesně Jaromíru Širokému, jehož střelu sice Štěpanovský vyrazil, ovšem jen zpět na čepel hole porubského útočníka, jenž následně gólmana obelstil a zakončil k levé tyči – 11:1.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Na toto utkání jsme se velmi poctivě připravovali. O osudu zápasu určitě rozhodly první dvě třetiny, v té poslední už prakticky nebylo co řešit. Párkrát jsme se sice nechali zbytečně vyloučit, ale to naštěstí nemělo na průběh hry žádný vliv a zápas jsme zvládli. Hráče bych chtěl opravdu pochválit a poděkovat jim za dnešní odvedený výkon.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Bylo opravdu vidět, že Poruba se na nás připravila se vším všudy, vytáhla to nejsilnější, co měla. Postavila také rozdílového hráče Jakuba Gelnara, který byl úplně někde jinde, než my všichni ostatní. Na Porubě byla také vidět mnohem větší chuť za tím vítězstvím, které si jednoznačně zasloužila. Chtěl bych ale ještě podotknout, že kdo vymyslel tuto soutěž, tak tomu bych dal opravdu medaili, protože není možné, abychom 14 dní hráli a 14 zase stáli. Poruba si udělala vlastní soutěž, aby ty zápasy měla. To se projevilo také dnes, kdy Poruba byla hokejovější a vyhranější než naše mužstvo.