Junioři si z utkání udělali exhibici, vysokou výhru proti Frýdku-Místku zařídil první útok

27.09.2015, Gabriela Juříková

Ve druhém utkání soutěže a zároveň i domácí zápas odehráli porubští junioři a od prvního kontaktu puku s ledem, byl tým trenéra Miroslava Bahníka o třídu lepší než soupeř z Frýdku-Místku, který dokázal domácím vsítit v každé třetině jen po jedné brance. Již v první třetině si porubská skvadra vytvořila pětigólový náskok, který v dalších dvou třetinách už jen navyšovala. Utkání jednoznačně dirigoval první útok RT TORAX Poruba, jenž dohromady nasázel do Dobečkovy brány devět gólů. A přestože Patrik Gola zaznamenal hattrick a při dalších šesti gólech asistoval a jeho starší bratr Robin získal pět kanadských bodů (2+3), hvězdou se stal Jonáš Mládek, který vsítil desátou porubskou branku, k pátečnímu hattricku přidal tentokrát čtyři góly, na tři branky nahrál a svůj svátek tak oslavil, jak nejlépe mohl.

Liga juniorů - 2.kolo ne 27.9.13:30
HC Frýdek-Místek
14:3(6:1, 3:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 3. Bartoň (Gola R.), 9. Gola P. (Hranoš), 14. Gola P. (TS), 16. Mládek (Gola P., Gola R.), 16. Gola R. (Gola P., Mládek), 18. Gola P. (Mládek), 27. Csabala (Široký), 38. Smrčka, 40. Mládek (Gola P.), 50. Mládek (Gola R., Gola P.), 52. Mládek (Gola P.), 58. Ščurek (Olšr), 59. Gola R. (Mládek, Gola P.), 60. Smrčka (Bartoň) – 5. Zberovský (Škubala), 37. Škubala (Rykala), 55. Carbol (Rykala, Flok). Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Hanzlík. Vyloučení: 6:4, navíc TS proti F-M. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2, 11:2, 11:3, 14:3.
HC RT TORAX Poruba: Šrámek – Štěpán, Hranoš, Široký, Kropka, Ščurek, Olšr, Boháč, Halška – Mládek, Gola P., Gola R. – Pěnčík, Smrčka, Bartoň – Šustala, Kurnik, Csabala – Bialoň
HC Frýdek-Místek: Dobečka – Ondráček, Škubala, Zberovský, Flok, Hekalt, Dubčák, Carbol, Rykala, Daron, Káňa, Skalický, Csapai, Nikl

Po celistvém tlaku a mnoha střelách se domácí ve třetí minutě dostali brankou Radka Bartoně do vedení. Předtím se netrefil do odkryté brány Patrik Gola a od modré trefil Dobečkovu masku Ščurek. Porubští byli nadále v tlaku, ale pak se Frýdeckomístečtí dostali před Šrámka a zamotali obraně hlavu, z čehož hosté vytěžili vyrovnávací branku. Lukáš Zberovský na dvě dorážky dopravil puk za brankovou čáru a od páté minuty se začínalo od znova. Po delším tlaku hostí se domácí dostali z defenzívy a zaútočili. Důraz na brankovišti předvedl Patrik Gola, když střelu Hranoše od modré poprvé neprotlačil přes gólmanovy betony, ale v pádu nakonec našel skulinku mezi tyčí a bruslemi gólmana Dobečky.

Přesilovku si jako první zahráli hosté. Carbol prudkou nahrávku na osu hřiště netrefil a puk vystřelený Hekaltem Šrámek schoval do výstroje. V čase 13:49 bylo nařízené trestné střílení za hození hole Flokem a Patrik Gola jej nekompromisně proměnil v třetí porubskou branku, když se trefil po ledě k levé gólmanově tyči. V začátku šestnácté minuty si nadělil k svátku dárek porubský střelec Jonáš Mládek a odstartoval gólovou smršť. Protože po čtvrt minutě zvyšoval Robin Gola na 5:1, když nemohl netrefit prázdný brankový prostor. V osmnácté minutě se k odraženému kotouči dostal k tyči najíždějící Patrik Gola a touto trefou zkompletoval hattrick.

Šrámka v závěru třetiny, kdy oba soupeři hráli ve čtyřech, prověřil Csabai. Puk nasměroval vysoko nad branku, takže se odrazil zpět do hry, jenže na domácí hokejky. Po přestávce se porubský brankostroj rozjel v sedmé minutě druhé třetiny, když tlak a četnost střelby proměnil v branku Dominik Csabala. Klouzající puk po ledě, možná těsně nad ledem, Dobečka viděl na poslední chvíli. Gólman Poruby Šrámek neměl skoro žádnou práci. Přestože se hosté dostávali do útočné třetiny, ke střelbě se totiž mnohokrát nedostali, protože hráli jen po mantinelech, kde o kotouče v soubojích přicházeli.

Ani střela od modré v podání Káni a následná dorážka Dubčáka ke gólu nevedly. Frýdeckomístečtí měli v druhé polovině prostřední třetiny přesilovku 5/3, kterou po minutě a třech vteřinách využili. Přejíždění před gólmanem a přenášení hry ze strany na stranu vedlo k umístění puku do pravého horního rohu Šrámkovy brány z hole Davida Škubaly. Krátkou klasickou přesilovku pak hosté nevyužili. Z prvního útoku již při plném počtu hráčů překvapil hostujícího gólmana Marek Smrčka a změnil stav na 8:2. Do druhé přestávky se skóre měnilo ještě jednou, když po nezdařených pokusech Patrika Goly umístil puk do brány Jonáš Mládek.

Šrámek byl skoro pokořen v začátku třetího dějství. Jen kdyby Hekalt mířil trochu míň nahoru. Sebevědomí si trochu zvedl hostující gólman, když předvídal, co by mohl asi udělat Mládek a puk čapl do lapačky. Domácí otevřeli hru a k puku se často dostával i porubský gólman. Střelu Darona jen vyrazil a dorážku Dubčáka zachytil ve výstroji. Navíc se asi nikomu z domácích nechtělo vsítit desátý gól.  Nakonec se to povedlo v přesilovce Jonáši Mládkovi, který jako druhý hráč zaznamenal hattrick a slavit mohl nejen své jmeniny. Ve dvanácté minutě přidal Jonáš Mládek čtvrtou trefu, když zůstal před gólmanem nehlídán a pas zpoza brány od Patrika Goly poslal mezi betony.

Krásnou individuální akci podpořenou Carbolem ukončil střelou doprostřed brány Flok. Kdyby volil nějakou kličku, mohl puk poslat za povyjetého Šrámka a snížit devítibrankový rozdíl. Povedlo se to až po pár minutách, kdy domácí hodně otevřeli hru a zapomínali na zadní vrátka. Rykala se prohnal středním pásmem a těsně před brankou místo střely zvolil zpětnou přihrávku na volného Jana Carbola, jenž pak neměl žádný problém zakončit do odkryté klece – 11:3. Poslední minuty se hrály systémem nahoru dolů, kdy měly obě mužstva mnoho šancí. Více jich bylo na straně domácích, ale v hlavách už nešlo o kvantitu, ale o nejvyšperkovanější gól. Do střelecké listiny se zapsal Petr Ščurek, když jeho střela zápěstím po ledě skončila na druhé tyči.

Na rozdíl deseti branek zakončil utkání Robin Gola. Puk se za klečícího Dobečku dostal obloučkem. V závěru mu ještě zazvonila tyč, a když se tak stalo podruhé, slavila Porubská střídačka neuvěřitelnou čtrnáctou branku, druhou v podání Marka Smrčky. V posledních vteřinách zápasu zamířil nad Šrámkovu bránu Carbol, když mu domácí gólman při rozehrávce doslova namazal na hůl po předchozí střele Dubčáka. V utkání padlo sedmnáct branek, dva porubští hráči zaznamenali hattrick a první pětka zaznamenala celkem 21 kanadských bodů. Další ligové utkání porubské juniory čeká v neděli 4. Října v Opavě, ale ještě předtím si odbydou domácí premiéru v BISSET-CUPu ve středu od 17:45 s Polskou dvacítkou.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): O utkání určitě rozhodla první třetina, kdy se podařilo vstřelit šest branek. Myslím si, že zbývající třetiny se pouze dohrávaly, i když jsme na hráče hodně apelovali, aby ke hře zodpovědně přistupovali. Poslední dvě třetiny určitě nebyly bez chyby. Soupeř párkrát ujel, ale náš gólman dnes vynikal a chytal výborně. Za odvedený výkon také děkuji i hráčům a doufám, že to nabudí do další práce, kterou zužitkujeme i v dalších kolech.

Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek):Dnešní utkání se špatně hodnotí. Domácí byli lepší ve všech směrech. První třetina rozhodla o výsledku utkání, jelikož jsme v našem týmu měli individuální chyby, čehož soupeř využíval. Nezbývá nic jiného, než jen gratulovat domácím k výsledku. Na nás nyní je, abychom se poučili z našich chyb.