Valaši porazili porubské mladší dorostence

11.10.2009, Kateřina Juříková

Duel mezi Porubou a Vsetínem byl velmi napínavý. Od začátku hrála obě mužstva vyrovnanou hru a ani pro jedno nebylo jednoduché dát branku. V první třetině padly celkem dvě. První dali hosté a druhou, z hole Pavla Pobuty, domácí. Druhá část byla na branky o něco chudší. O gól do šatny se postarali mladší dorostenci Valachů. Závěr utkání byl ještě napínavější. Vsetínští stříleli o sto šest a přidali další tři branky. Domácí si připsali jedinou branku, a to z hole Ondřeje Zuščíka, který projel celé kluziště a skóroval. Domácí podlehli 2:5 a další utkání sehrají příští neděli 18.10. na ledě Zlína.

- 8.kolo ne 11.10.10:00
2:5(1:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 10. Pobuta (Smrčka), 52. Zuščík - 2. Stodůlka (Hryciow), 39. Brida (Vašíček, Kohout), 45. Děrkas (Kuchařík), 51. Pokorný (Abdul, Hajda), 56. Pokorný (Stodůlka). Rozhodčí: Schmejkal - Měkýš, Mareš. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 29:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Oborák - Demel, Hawlík, Trefil, Wolný, Pobuta, Zuščík, Seget, Kaleta, Rataj, Pěnčík, Taras, Smrčka, Šerák, Gelnar, Csomor
VHK ROBE Vsetín: Urban - Vyoral, Žabčík, Hryciow, Štědrý, Hajda, Čada, Neuwirth, Stupka, Kuchařík, Brida, Vašíček, Abdul, Stodůlka, Pokorný, Helešic, Děrkas, Kohout

Hned v začátku třetiny zaútočili Vsetínští na domácí klec. Kotouč málem přeletěl přes Oboráka do branky, ale duchapřítomný Hawlík puk vysokou holí odpálil do bezpečí. V čase 2:18 však gólu nešlo zabránit. Hryciow nahrál volnému Lukáši Stodůlkovi a ten svou střelou poslal kotouč brankáři mezi betony. Porubští to tak nechtěli nechat a tlačili na své soupeře. Usídlili se na obranném pásmu hostí a pokoušeli se vyrovnat. Na druhé straně však ujel Kohout s Hryciowem a málem se radovali z branky, když před nimi byla opuštěná domácí svatyně. Naštěstí však opět zasáhl domácí obránce Hawlík a puk poslal mimo brankoviště. V čase 10:44 vyrovnali domácí stav. Smrčka nahrával Pavlu Pobutovi, který objel bránu a nacpal kotouč Urbanovi mezi betony. Hosté se často dostávali do šancí, ale překonat porubského gólmana se jim nepodařilo. Také domácí se trápili a i když střel bylo dostatek, brankáře hostí nepřekonali. První třetina tedy skončila nerozhodným stavem 1:1.

Druhá perioda se nesla opět ve vyrovnaném duchu. Domácím se ve 25. minutě naskytla příležitost. Hráli totiž přesilovku pět na tři, a tak se usídlili ve vsetínském teritoriu. Přesilovku ale nevyužili. Oba týmy byly dravé a o puk se rvali jako o kus žvance. Hawlík měl jasnou šanci vstřelit branku. Najížděl v plné rychlosti a těsně u brány vystřelil. Puk ovšem šel moc vysoko, a tak gól z toho nebyl. Domácím se dařilo. Své soupeře málokdy pustili do obranného pásma a spíše se zdržovali před valašskou bránou. Před koncem se ale karta obrátila. Kohout ujel před Oboráka a vypálil na něj. Pohotový gólman ovšem střelu pokryl. V čase 39:39, v závěru třetiny, padla druhá vsetínská branka. Po neúspěšných pokusech Kohouta a Vašíčka se do odkryté klece trefil Michal Brida. Třetinu tak uzavřeli hosté brankou do šatny domácích.

V závěru souboje mezi Porubou a Valašským hokejovým klubem hrála obě mužstva velmi vyrovnanou hru. V čase 45:43 ale opět dali branku hosté. Zdeněk Děrkas překonal porubského gólmana a zvýšil skóre na 1:3. Domácí se nevzdávali a tvrdě bojovali. Wolný měl možnost skórovat do odkryté klece, bohužel mu v tom Vsetínští zabránili. V čase 51:32 dali hoši ze Vsetína parádní branku. Abdul najížděl s pukem do útočného pásma a nahrál Dominiku Pokornému, který svou příležitost využil a kotouč skončil za Oborákovými zády. Zanedlouho, v čase 51:59, vrátil hostím Ondřej Zuščík protiúderem vše i s úroky, když si parádně projel celé kluziště a ještě lépe poslal kotouč za Urbanova záda. V čase 56:54 udělali domácí chybu a hosté jim dali pátou branku. Dominik Pokorný využil toho, že se gólman nacházel na opačném konci brankové konstrukce a zavěsil do prázdné. Porubským tak už bylo jasné, že tento zápas vyhrají hosté, ale i přesto nepolevovali. Utkání skončilo výsledkem 2:5.