Tři body zůstaly v moci aktivnějších mladších dorostenců Vsetína

14.03.2010, Adam Bagar

Předposlední kolo nejvyšší soutěže mladších dorostenců mělo na programu kromě dalších čtyř duelů také střetnutí mezi Valašským hokejovým klubem a Porubou. Stejně jako v Olomouci, tak i ve Vsetíně, nevyšel Porubě vstup do zápasu. Po necelých pěti minutách totiž domácí tým vedl již dvoubrankovým rozdílem, jenže Ostravané nechtěli dát svou kůži jen tak lacino a ještě do úvodní sirény dokázali zásluhou velmi aktivního Pelecha a Kalety vyrovnat. Jenže Valaši byli prakticky po celé utkání aktivnějším a lepším týmem. Ve druhé tercii si dokázali zaslouženě vytvořit rozhodující náskok. V poslední části už jen Poruba zkorigovala stav brankami Goly a Pelecha na konečných přijatelných 6:4. Přestože Roman Oborák inkasoval hned šestkrát, udržel si v tomto mači téměř devadesátiprocentní úspěšnost zákroků, když na něj domácí hráči vyslali celkem 55 střeleckých pokusů. V posledním kole přivítá soubor trenéra Rambouska hokejisty Zlína.

- 35.kolo ne 14.3.15:00
VHK ROBE Vsetín
Branky a nahrávky: 1. Kuchařík (Neuwirth), 5. Kohout (Pokorný), 25. Abdul (Vašíček, Hajda), 36. Helešic (Hryciow), 38. Abdul (Pokorný, Kohout), 42. Pokorný (Kohout, Abdul) - 15. Pelech, 19. Kaleta, 43. Gola, 59. Pelech z TS. Rozhodčí: Dobeš - Dočkal, Škrobák. Vyloučení: 8:8, navíc Stupka (VHK) 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 55:25 (17:7, 16:10, 22:8). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2, 6:4.
VHK ROBE Vsetín: Urban (od 21. Mišurec) - Vyoral, Žabčík, Galia, Ščotka, Štědrý, Hajda, Čada, Hryciow - Neuwirth, Pokorný, Valuch, Stupka, Helešic, Kuchařík, Grygar, Vašíček, Forch, Abdul, Kohout.
HC RT TORAX Poruba 2011: Oborák - Demel, Vavroš, Juřík, Špil, Soukal, Štěpán, Trefil - Wolný, Pobuta, Pelech, Gola, Seget, Kaleta, Kropka, Pěnčík, Gelnar.