Ačkoliv byla Poruba střelecky aktivnější, tři body putovaly do Vsetína

24.01.2010, Kateřina Juříková

Porubský mladší dorost odehrál duel se Vsetínem. Střelecky byli úspěšnější domácí, ale rozhodující jsou branky, takže vyhráli Valaši. První třetina skončila bez branek, i když šance měly obě strany. Ve druhé části utkání nejprve vedli hosté po brance Roberta Galia. Stav dorovnal o deset minut později Jakub Baca a rozhodující gól vstřelil vsetínský Dominik Pokorný. V poslední třetině už ani brankář hostí Miroslav Svoboda, ani domácí Roman Oborák neinkasovali. Domácí sice mohli dorovnat v závěru utkání, neboť měli početní výhodu 6 na 4, ale nestalo se tak. Poruba podlehla Valachům 1:2 a nezískala tak tři cenné body. Další zápas, který má Poruba k dobru, sehrají mladší dorostenci ve Zlíně, a to ve čtvrtek 28. ledna.

- 26.kolo ne 24.1.10:00
1:2(0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Baca (Pěnčík) - 26. Galia (Pokorný), 38. Pokorný (Vyoral). Rozhodčí: Janda R. - Lasák, Fišara. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Oborák - Demel, Juřík, Špil, Soukal, Trefil, Wolný, Pobuta, Gola, Zuščík, Kaleta, Rataj, Pěnčík, Gelnar, Csomor, Pelech, Baca
VHK ROBE Vsetín: Svoboda - Vyoral, Žabčík, Galia, Vašíček, Štědrý, Hajda, Červínek, Čada, Neuwirth, Pokorný, Valuch, Stupka, Helešic, Kuchařík, Abdul, Vašíček, Hořanský, Forch, Děrkas, Kohout

Utkání mezi Porubou a Vsetínem bylo velmi napínavé. Oba týmy se drží v pomyslných prostředních místech tabulky na 6. a 7. příčce a není tedy divu, že si chtěly urvat nějaké ty body. Hra začínala bez hlavního sudího, za kterého na pár minut zastali funkci oba čároví rozhodčí. Jako první měl gólovou šanci domácí Pěnčík, který se po střele snažil ještě dorážet. Za hosty si na klec vystřelil Čada, ale pohotový Oborák puk odrazil. Kohout si také vypálil na porubskou bránu, bohužel neuspěl. Vsetínští to nehodlali vzdát, proto Hořanský ihned pálil od modré, jenže opět branka nepadla. Ve 13. minutě ujel Rataj všem hráčům a dostal se do útoku. Nebezpečně si najel před Svobodu, jenže ten jeho blafák vychytal. Po tomto výjezdu dorazil hlavní sudí. Galia znovu zaútočil a vypálil nebezpečnou střelu, která těsně minula branku. Třetina tedy zůstala bez branek.

V prvních minutách druhé třetiny si domácí i hosté hráli s kotoučem na kočku a myš. Puk (pomyslná myška) stále utíkal a nenechal se nikým chytit. Nakonec se ovšem vzdal. Ve 2. minutě, kdy hráli hosté v oslabení, najel Pokorný do útočného pásma a vypálil. Oborákova lapačka se ocitla na správném místě a puk skončil v ní. Netrvalo to dlouho a v čase 25:34 se konečně podařilo někomu otevřít skóre. Šťastnějším celkem byli Valaši. Pokorný předvedl svůj nápřah od modré, který Robert Galia tečoval porubskému brankáři mezi betony. I když Porubští stříleli více než soupeř, branku zatím nedali. Wolného šťouchnutí poslal Svoboda pryč a Csomorova střela z otočky se odrazila od betonu. Porubský kapitán také neměl dobrou mušku. Jeho střela letěla příliš vysoko. Domácí to nechtěli vzdát a dobře udělali. Dokonce se s vsetínskými hráči váleli po ledě, aby ubohý puk ukořistili pro sebe. To se jim zdařilo a po vybojování kotouče vstřelil v čase 35:12 Jakub Baca jedinou porubskou branku. O tři minuty později padl druhý, a zároveň poslední, vsetínský gól. Dominik Pokorný nadzvedl svou střelu, která proletěla nad Oborákovým ramenem do levého růžku branky. Stav po této třetině 1:2 se už nezměnil.

Pokusy domácích o vyrovnání se nedařily a hosté svůj jednobrankový náskok také nemohli navýšit. Rataj se pokusil stav dorovnat. Nepodařilo se mu však zakončit a jeho následná dorážka také nezapadla do brány. Demel zabránil v akci Vsetínského útočníka, když se vrhl do střely a ta se pak od něj odrazila do sítě. Baca byl atakován Neuwirthem a po otřepání z nárazu si vypálil od modré na Svobodu. Kotouč zapadl do lapačky. Csomor s Pěnčíkem se zjevili před Vsetínskou klecí a ohrožovali ji. Puk nakonec skončil pod ležícím Svobodou. Před Oborákem bylo také docela rušno. Vašíček stál tváří v tvář před brankářem a vypálil. Kotouč se ocitl na brankovém kruhu za nic netušícím gólmanem. Obětavý Baca puk zakryl svým tělem, aby na něj nikdo nemohl. Hosté se tak marně dobývali pro cenou černou placku. Dvě minuty před koncem si vzali domácí oddechový čas a odvolali Oboráka z klece. Při hře 6 na 5 se začalo hrát ve vsetínském obranném pásmu, kde Svoboda podrazil Porubského hráče a oslabil tak svůj tým. Ale ani ve hře 6 na 4 domácí nevyrovnali. Ačkoli v utkání domácí měli více střel na branku, zvítězili Vsetínští 1:2.