V druhém domácím utkání stříleli mladší dorostenci devítkou, první utkání si připsal mladičký gólman Pobuta

20.09.2015, Gabriela Juříková

Třetí kolo ELIOD ligy mladších dorostenců svedlo dohromady porubský RT TORAX a HC Frýdek-Místek. Od prvních minut byla lepším týmem skvadra trenérů Leksovského a Sršně a první třetinu vyhrála 4:1. Střelecký příděl navýšili v druhém dějství jen dvěma trefami, ale také podruhé inkasovali. Třetí perioda patřila již jen domácímu RT TORAX Porubě a taky se v brance poprvé představil starší žák Martin Pobuta. Na výhře 9:2 se výrazně podílel František Gajdoš hattrickem a dvěma asistencemi. Ernest Bochnak zařídil dva góly a tři přihrál. Tři kanadské body si do statistik připsali Boniatti a Wawrzkiewicz. Porubský tým má po třech zápasech plný počet bodů, ale sezóna je teprve na samém začátku.

ELIOD liga mladšího dorostu - 3.kolo ne 20.9.10:00
HC Frýdek-Místek
9:2(4:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Boniatti (Wawrzkiewicz), 6. Anlauf (Boniatti), 10. Wawrzkiewicz (Havránek), 10. Gajdoš (Bochnak), 22. Bochnak (Gajdoš), 30. Havránek (Wawrzkiewicz), 42. Gajdoš (Bochnak, Boniatti), 49. Gajdoš (Bochnak), 51. Bochnak (Vojtášek, Gajdoš) – 10. Lednický (Motloch, Vlček), 32. Vlček (Lednický). Rozhodčí: Janda L. – Moravec, Chamrád. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 9:2.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (53. Pobuta) – Šolc, Pitucha, Becher, Kroček, Husák, Nagy, Krátký – Wawrzkiewicz, Žídek, Havránek – Gajdoš, Bochnak, Vojtášek – Anlauf, Häring, Boniatti – Zicháček, Šimek
HC Frýdek-Místek: Hubáček – Chmiel, Popelár, Miklík, Micka, Motloch, Onderka, Srníček, Řehák – Vlček, Lednický, Kolář, Kapitanov, Cienciala, Stebel, Demel, Prokop, Poplocký, Zajíc, Vavrečka, Zoubek

Od prvního doteku puku o led, se domácí tým usadil ve Frýdeckomísteckém pásmu a častoval gólmana střelami. Ve třetí minutě se dostal kotouč za Hubáčkova záda Sebastiano Boniatti. O tři minuty později navýšil tým trenérů Leksovského a Sršně vedení na 2:0 střelou Jana Anlaufa. Brzy se domácí radovali z branky po třetí. Útočné výpady pečetil pukem do hostující brány Mateusz Wawrzkiewicz.

Hosté si také zaútočili a Mrázek měl plno práce u levé tyče při střele a dorážce Demela. Pak zaúřadovalo pravidlo, nedáš, dostaneš. Těsně před vypršením desáté minuty kličkou do forhendu překonal ležícího gólmana František Gajdoš. Následné středové buly vyhráli svěřenci trenéra Radima Nečase a po jedenácti vteřinách se skóre na světelné tabuli měnilo. Přesně v čase 10:00 překonal domácího brankáře po nahrávce Motlocha Vojtěch Lednický. Domácím se pak naskytly dvě přesilové hry, ale Žídek mířil z těsné blízkosti nad horní tyč a střela od modré v podání Gajdoše neměla správný směr.

Po přestávce se prosazovali opět domácí. Ernest Bochnak v otočce a zároveň zády k brance puk nahodil a ten se odrazil od hráče pod horní tyč Hubáčkovy brány. Proletěl gólmanovi těsně okolo pravého ramene. Na 6:1 zvyšoval Marek Havránek a na tuto branku Frýdek-Místek záhy kontroval. Střelou po ledě byl Mrázek překonán po druhé a autorem gólu byl kapitán Tomáš Vlček. Zbývajících devět minut druhé třetiny se žádný tým do střelecké listiny nezapsal, přestože divákům hráči šance nabídli.

Ve třetí třetině se na branku čekalo do čtvrté minuty, kdy František Gajdoš překonal hostujícího brankáře v zápase podruhé a v deváté minutě třetího dějství zkompletoval hattrick kličkovanou na hranici brankoviště. Gólmana si František Gajdoš naznačováním tělem i zápěstím, kam bude asi střílet, rozpohyboval a pak poslal kotouč do protipohybu – 8:2. Domácí byli silnější tým, vcelku lehce přehrávali Frýdeckomístecké i v oslabení a právě třetí Gajdošův gól byl důsledkem tlaku i v početní nevýhodě.

V druhé polovině třetí třetiny se podruhé v tomto zápase prosadil Ernest Bochnak a naskytla se otázka, zda se mladším dorostencům podaří získat do statistik i v třetím utkání dvouciferné číslo. Blízko tomu byl Kroček, ale zcela odkrytou bránu minul. I druhý porubský gólman starší žák Martin Pobuta, který se do branky postavil v 53. minutě, si sáhl na kotouč, když likvidoval střelu Prokopa. Desáté porubské brance pak zabránil v závěru třetiny, potažmo zápasu Řehák, když odražený puk sebral a poslal do rohu těsně před dorážejícím Anlaufem. Hattrick si hodlal připsat i Bochnak, ale jeho kličku gólman Hubáček předvídal a puk schoval pod lapačku. Utkání skončilo 9:2 a Porubští mají po třech zápasech plný počet bodů.