V Šumperku se podařilo vyhrát za tři body s druhým čistým kontem pro Mokrého

17.12.2016, Gabriela Juříková

Utkání se původně mělo odehrát těsně po začátku roku 2017, ale týmy se dohodly, že zápas uskuteční ještě před vánočními svátky, a tak v sobotním dopoledni si porubští mladíci mohli nadělit předčasného Ježíška. Konečně se totiž podařilo svěřencům trenéra Leksovského po třech předešlých zápasech plně bodovat a neprotahovat utkání prodloužením nebo dokonce nájezdy. Střelecky se sice porubští útočníci i obránci nikterak nepřekonávali, o to byla produktivita cennější. V druhé třetině vsítil první gól kapitán František Gajdoš a v třetím dějství se v oslabení, kterých nebylo opět málo, trefil Richard Bořuta. Gólman Vojtěch Mokrý čelil více jak polovině střel než jeho protějšek a stejně si udržel čisté konto. V pořadí již druhé. Mladší dorost HC RT TORAX Poruby si tak vypracoval celkem slušný náskok na zatím nepostupující Olomouc.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 25.kolo so 17.12.11:00
HK Mladí Draci Šumperk
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Gajdoš (Bořuta), 55. Bořuta. Rozhodčí: Dufka – Markovský, Zouhar. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 36:17. Průběh utkání: 0:2.
HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar – Ott, Štrbík, Hrůzek, Blaháček – Hepnar, Kesler, Drlík, Vogel, Kaplan, Žižlavský, Plhal, Budina, Urban, Vintr, Moravec, Kučera.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Havlík, Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Gajdoš, Pitucha – Puchala, Foldyna, Kotásek, Stodůlka, Bořuta, Boniatti