Šumperk si body vzít nenechal, porubští mladší dorostenci byli střelecky jaloví

09.11.2016, Gabriela Juříková

Před deseti dny porazili mladší dorostenci silné Vítkovice. Jestli to bylo ojedinělé vítězství nebo výkonnostní posun se ukázalo v dalším kole, které odehráli na ledě Draků. Ne že by mladíci střelecky zaháleli, na Kašpara vyslali celkem 22 střel, jenže ani jedna neskončila v brankové síti. To Šumperští počastovali Mokrého 37 střelami a dvakrát jej pokořili. Poprvé v první třetině z početní výhody slavil vítězný gól Joshua James Mácha a po bezbrankové druhé třetině slavili domácí hráči branku až ke konci třetí třetiny, kdy svůj úplně první gól v soutěži vsítil Robin Kaplan. Porubští výsledkem ve 14. kole ELIOD Extraligy vzestupnou formu nepotvrdili a nestáhli bodové manko na předposlední pozici. V sobotu čeká mladší dorostence RT TORAX Poruby domácí utkání s tabulkově ještě lepším týmem než je Šumperk. Do Poruby přijedou Zubři.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 15.kolo st 9.11.15:30
HK Mladí Draci Šumperk
2:0(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Mácha (Žižlavský, Plhal), 54. Kaplan (Žižlavský, Scheuter). Rozhodčí: Pilný – Čížek, Holeček. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 2:0.
HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar – Štrbík, Rutar, Kašpar, Plhal, Cekr – Mácha, Scheuter, Žižlavský, Kesler, Vogel, Kaplan, Hepnar, Kučera, Vintr, Urban
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Gajdoš, Machů, Husák, Becher, Havlík, Pitucha, Krátký – Anlauf, Bořuta, Stodůlka, Morávek, Häring, Kotásek, Fabianczyk, Foldyna, Boniatti