Třináct vteřin chybělo mladším dorostencům k bodovému zisku z Havířova

05.01.2012, Adam Bagar

Jako první z porubské mládeže se v novém roce 2012 představili mladší dorostenci. Ti zajížděli na půdu Havířova, kde se očekávala vyrovnaná bitva. RT TORAX si zásluhou Goly a Mládka vypracoval náskok dvou branek, ale o ten ještě v první tercii přišel. Když pak navíc AZet přidal další dvě branky, zdálo se, že Poruba odjede s prázdnou. Jenže druhou trefou v zápase snížil Patrik Gola a o vyrovnávací gól se postaral deset minut před koncem Boleslavský. Naděje na bodový zisk vyhasla pouhých třináct vteřin před koncem, kdy Havířov rozhodl o svém vítězství 5:4. V dalším kole se mladší dorost představí na ledě brněnského Warrioru.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 21.kolo čt 5.1.17:30
5:4(2:2, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Fejko (Pořízek), 20. Chroboček (Pořízek, Fejko), 22. Kotala (Polak), 36. Pacas (Pořízek, Fejko), 60. Kotala (Fejko, Bednář) - 6. Gola (Rajnoch), 7. Mládek (Stupka), 37. Gola, 51. Boleslavský (Stupka). Rozhodčí: Polášek - Hála, Zachara. Vyloučení: 9:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 5:4.
AZ Heimstaden Havířov: Šimeček - Chroboček, Heinzl, Ďurkáč, Kiss, Mareček, Medve, Trombík - Bednář, Fejko, Holeš, Kotala, Kurovský, Pacas, Polak, Pořízek, Stružík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová - Čechman, Hranoš, Síkora, Ščurek, Šípek, Štěpán - Bialoň, Boleslavský, Gola, Gřeš, Kurnik, Mládek, Novák, Stupka, Rajnoch.

První minuty zápasu přinesly poměrně vyrovnaný průběh hry. Skóre otevřel v 6. minutě Patrik Gola , když hbitě zakončil rychlý výpad Porubských do havířovské obrany. Uběhla jen minuta a čtvrt a hosté už měli dvoubrankový náskok. To brankář AZetu Kamil Šimeček nedosáhl na přesnou střelu Jonáše Mládka. Pak si hosté zahráli přesilovku 4 na 3, ale nebezpeční v ní nebyli.

Domácí se nepříznivým vývojem skóre nenechali otrávit a odměnou jim bylo snížení z hole Kryštofa Fejka ve 14. minutě. Ten v situaci 2 na 1 vzal vše na sebe, krásnou stahovačkou se zbavil obránce a prostřelil Kláru Peslarovou v porubské brance. Vyrovnat mohli Havířovští v 17. minutě, ale Bednář ve velké šanci netrefil branku. A tak se dvě dvojky na ukazateli skóre objevily až 17 vteřin před první sirénou. Po vyhraném buly v útočné třetině se dostal puk na modrou k obránci Davidu Chrobočkovi a jeho střela se zastavila až v síti – 2:2.

Ze druhé třetiny neuběhly ani dvě minuty a AZet šel zásluhou dorážky Jakuba Kotaly do vedení. Pak si opět zahráli hosté přesilovku 4 na 3, ale ani tentokrát neuspěli. Velkou šanci měl až ve 29. minutě Gřeš, ale Šimečkův beton puk do branky nepustil. To Azet se, po několika navyužitých šancích, ve své další už prosadil. Konkrétně to byl ve 36. minutě Lukáš Pacas, kdo dokončil akci Pořízka s Fejkem – 4:2.

Jenže hostům stačilo na odpověď a snížení jen něco přes minutu. Třetí vyloučení havířovského obránce Trombika v zápase potrestal svým důrazem na brankovišti Patrik Gola. V závěru třetiny si Poruba zahrála ještě jednu přesilovku, ale skóre se už neměnilo.

Třetí část zápasu přinesla ve své první polovině několik nadějných šancí na obou stranách, ale ani Polak na domácí straně, ani hostující Novák v těch největších neuspěli. Až v 51. minutě se prosadil dorážkou Filip Boleslavský a RT TORAX srovnal na 4:4. I poté měla hra slušné tempo a sympatické bylo, že oba týmy se spíš než bráněním prezentovaly snahou strhnout vedení na svou stranu.

Nejprve k tomu měli blíže hosté, ale střela Gřeše v 56. minutě jen těsně minula Šimečkovu branku. Poslední čtyřminutovka už ale byla v režii elitních útočníků AZetu. Nejprve jel v úniku sám na Peslarovou Fejko, ale proti juniorské reprezentantce blafákem neuspěl. Pak Havířov sevřel hosty v místy až drtivém zámku, z něhož vyplynula šance Bednáře, jenže ten pro změnu netrefil z mezikruží branku.

A tak až třináct vteřin před koncem využil další závar kolem porubského brankoviště ke vstřelení vítězné branky Jakub Kotala. Hosté se ještě pokusili v krátké přesilovce, posílené hrou bez brankáře, o vyrovnání, ale Šimeček jejich poslední střelu vyrazil a pak už stačil vyhozený puk jen těsně minout porubskou branku.

AZet tak brankou v posledních vteřinách nejen Porubu poprvé v této sezóně porazil, ale také hostům dokonale oplatil zářijovou domácí prohru 5:6, v níž dostal rozhodující gól pět vteřin před koncem.

Darek Stránský (HC AZ Havířov): Soupeř byl sice oslaben o dva důležité útočníky, ale i tak jsme hráče varovali před nebezpečím podcenění. Přesto přišel náš špatný vstup do utkání, který jsme ale dohnali a nakonec i otočili. Vedení jsme sice i díky častému vylučování neudrželi, ale v závěru jsme vrhli vše do útoku a šťastnou brankou strhli vítězství na svou stranu.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Byl to od počátku vyrovnaný zápas s mnoha šancemi na obou stranách. V závěru byli domácí aktivnější a tak zaslouženě vyhráli. Výsledek ovlivnilo i naše nevyužití mnoha přesilovek.