Šrámek vynuloval hodonínské snajpry, juniorka získala mečbol

02.03.2016, René Chyla

První zápas dvou suverénů východní skupiny příliš krásy nepřinesl. Hodonín přijel na ostravský led v okleštěné sestavě, jelikož hned několik hráčů z tamní juniorky vypomáhalo Drtičům ve čtvrtém čtvrtfinále seniorské kategorie. Porubští hokejisté, kteří měli v zádech jistotu v podobě Richarda Šrámka, nakonec dokráčeli díky dvěma zásahům Davida Sysaly k poměrně jednoznačné výhře 4:0. Porubský gólman tak jako první v této sezoně udržel Drtiče na uzdě a nepovolil hodonínským ostrostřelcům vůbec nic. RT TORAX tak získává v sérii důležitý bod, který mohou Porubští proměnit v postup mezi trojici nejlepších již v pátek odpoledne na ledě Hodonína.

Liga juniorů - PO1 st 2.3.17:45
SHK Hodonín
4:0(1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Gola P. (Kurnik, Mládek), 23. Sysala (Csabala, Šustala), 54. Sysala (Pěnčík, Moravčík), 60. Mládek (Gola P.). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 62. Průběh utkání: 4:0. Stav série: 1:0.
HC RT TORAX Poruba: Šrámek – Štěpán, Jendruš, Široký, Kropka, Hranoš, Šustala, Boháč – Gola P., Gola R., Moravčík, Vilček, Stupka, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Kurnik, Sysala
SHK Hodonín: Štěpanovský A. – Lišaník, Kulyk, Orlík, Andrýsek, Štěpanovský M. – Lindner, Venclík, Ling, Jajcay, Chalupa, Stanislav, Šála, Gombarčík, Škiba

Domácí začali o něco aktivněji, když už v úvodních minutách mohli v jasné pozici překonat Štěpanovského Dominik Moravčík či Matouš Stupka, na kterého zívala naprosto odkrytá branka. V šesté minutě zase na opačné straně kluziště ujel po levém křídle Matěj Chalupa, ten ale na bezchybného Šrámka nevyzrál. 13. minuta zápasu patřila domácím. Antonín Kurnik našel mezi kruhy volného Patrika Golu, který si Štěpanovského položil a zakončil pohodlně k levé tyči – 1:0. Za dvě minuty mohlo být s Drtiči ještě hůře, tutovky totiž spálili Jaromír Široký s Markem Smrčkou.

Navýšit porubské hubené vedení mohl hned z kraje druhého dějství Dominik Moravčík, jeho bekhend z předbrankového prostoru ale lapil pozorný Štěpanovský. To jej ale nemuselo nakonec tolik mrzet, jelikož za dvě minuty přidali domácí borci druhý zásah. David Sysala se dostal k dorážce před brankovištěm a puk poslal přesně mezi gólmanovy betony – 2:0. Snižovat mohl tři minuty před druhou sirénou Ondřej Ling, který po pádu Filipa Boháče ve středním pásmu sprintoval sám na Šrámka, ten se ale blýskl fantastickým zákrokem a naděje na nulu tak stále žila.

Uklidňující gól měl na holi ve 47. minutě Dominik Csabala, jeho pokus k levé tyči si ale vychutnal Adam Štěpanovský. Tuto neproměněnou šanci tak mohl potrestat Matěj Chalupa, jenž se vydal na samostatný průzkum porubského obranného pásma. Střela hodonínského útočníka sice Šrámkovi propadla za záda, avšak porubský gólman stačil reflexivně vyrazit puk mimo tři tyče pravým betonem.

54. minuta nakonec definitivně rozhodla. Marek Pěnčík zpoza branky zahlédl před brankovištěm Davida Sysalu, který uklidil kotouč mezi Štěpanovského betony – 3:0. 48 sekund přidal hřebíček do rakve domácí v oslabení. Patrik Gola přihrál volnému Jonáši Mládkovi, který neměl problém skórovat do poloodkryté branky – 4:0.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Navzdory tomu, že jsme nastoupili v plné sestavě a Hodonín nechal některé své hráče v mužích, tak jsme téměř v ničem nevynikali. Vyhráli jsme sice 4:0, máme tak první bod v sérii, za který jsme velmi rádi, ale výkonnostně to dnes žádná hitparáda nebyla.

Petr Venclík (SHK Hodonín): odmítl komentář