Senzační start do nové sezony! Junioři nastříleli Technice bůra s čistým kontem Slíže

16.09.2022, Patrik Rošič

V pátek 16. září odstartoval další ročník Ligy juniorů. Porubané začali soutěž doma proti Technice a dozajista se čekal nervy drásající zápas. To byl, ale pouze do 7. minuty, než otěže utkání pevně převzali do svých rukou domácí junioři. Porubané postupně přidávali góly, až se jejich brankostroj zastavil na čísle 5. Naopak hosté se ani jednou nedokázali zapsat do listiny střelců díky parádně chytajícímu Marku Slížovi.

Liga juniorů - 1.kolo pá 16.9.18:00
Technika Hockey Brno
5:0(1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 07:50 Koudelný (Gnap, Kelnar; 5/5), 24:05 Koudelný (Moravec; 5/5), 32:20 Elze (Halata, Stasiuk; 5/5), 56:20 Elze (Halata, Černý; 5/4), 56:30 Řepa (Skřipčák; 5/5). Rozhodčí: Konvička – Klimek, Piskoř. Diváci: 111. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 5:59. Průběh utkání: 5:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kelnar, Fišara, Černý, Janeček, Řepa, Hlaváč, Ševčuk – Elze, Koudelný, Šrubař, Prokeš, Moravec, Skřipčák, Kršík, Gnap, Jánoš, Konečný, Halata, Stasiuk.
Technika Hockey Brno: Nešpůrek – A. Pospíšil, Holcman, Blaško, Čapka, Žák, Šupa, Svoboda – Sladký, Novotný, Přidal, Trögner, Růžek, Fornál, Sever, Škodík, Toman, Líska, E. Pospíšil.

Úvod první třetiny byl prvně z obou stran opatrný, i když šlo vidět, že mírnější převahu mají hokejisté Poruby. To se i za malý moment propsalo do skóre, když radost na domácí střídačce svým gólem způsobil Jakub Koudelný. Následně přišel velký test porubské obrany, jelikož domácí šli do tří. Toto oslabení ale Porubané dokázali ubránit a i díky toho se tak šlo do šaten za stavu 1:0.

V druhé periodě mohli diváci v RT TORAX ARENĚ vidět pouze tři záznamy do zápisu o utkání. Ten první všechny rozjásal, jelikož na dvoubrankový rozdíl upravil svým druhým gólem v utkání Jakub Koudelný. Po inkasované brance se musela Technika bránit, jelikož na trestnou mířil Blaško. Hosté toto oslabení ustáli. Přibližně v polovině druhé dvacetiminutovky se skóre na světelných tabulí opět měnilo. Na 3:0 upravil přesnou trefou mezi tři tyče Daniel Elze. Porubané si tak dokázali před třetí části vytvořit slibný náskok.

Poslední tércii Brňané dobře nezahájili, jelikož zase mířil jeden hráč hostů na trestnou lavici. Ani tentokrát se Porubě skórovat nepodařilo. V 55. minutě si Porubští ale zahráli další power-play, která už využita byla. I Daniel Elze se prezentoval svou druhou trefou v utkání. Uběhlo pouze 10 vteřin a bylo to 5:0, když své ruce nad hlavu zvedl Filip Řepa. V závěrečných vteřinách se už nic hlavního neudálo, a tak Porubané na úvod soutěže zapisují velice cenný skalp.