Junioři porazili Techniku v prodloužení 3:2 a odváží si dva body

05.02.2023, Eva Suchánková

Porubané vyjeli v neděli 6. února do Brna, kde se v rámci 34. kola Ligy juniorů utkali s Technikou. Skóre otevřeli na začátku utkání porubští, vedení se jim však po celou dobu udržet nepodařilo, a tak o výhře muselo rozhodnout až prodloužení.

Liga juniorů - 34.kolo ne 5.2.12:00
Technika Hockey Brno
2:3p(0:1, 0:0, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Wawrzkiewicz (Halata, Hlaváč), 54. Gnap (Hlaváč, Koudelný), 57. E. Pospíšil (Toman), 58. E. Pospíšil (Blaško, A. Pospíšil), 61. Koudelný (Hlaváč, Moravec). Rozhodčí: Poláček – Smetková, Jurčík. Diváci: 26. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:3. Střely na branku: 38:39. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Technika Hockey Brno: Hnízdil – A. Pospíšil, Blaško, Fornál, Čapka, Žák, Šupa, Svoboda – Sladký, Apolenář, Szemmelroth, Adam, Straka, Trögner, Růžek, Sever, Toman, Líska, E. Pospíšil.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Ševčuk, Kosina, Fišara, Černý, Činčala, Hlaváč – Wawrzkiewicz, Krčmarský, Koudelný, Šrubař, Prokeš, Skřipčák, Halata, Stasjuk, Moravec, Gnap.

Brněnští nevstoupili do zápasu příliš optimisticky, již v první minutě totiž hráli oslabení. Hostující Poruba dokázala početní výhodu využít, když chytajícího Hnízdila prostřelil Dawid Wawrzkiewicz.

Od prvního gólu se dlouhou dobu nic nedělo, druhá perioda totiž patřila zejména gólmanům. Oba týmy měli k dispozici dvě přesilové hry, prosadit se v nich však nedokázal žádný z nich.

Ve třetí třetině se dostali domácí opět do oslabení, čehož dokázal využít René Gnap a poslal tak porubské mladíky do dvougólového vedení. Vypadalo to, že je o vítězi již jasno, Technika se však dokázala ještě zvednout a během 66 vteřin náskok Poruby dorovnala, a to v obou případech z hole Erika Pospíšila.

O vítězi tedy muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém po 29 sekundách vstřelil branku Jakub Koudelný, čímž rozhodnul o dvoubodové výhře Porubanů, kteří tak zvítězili nad Technikou 3:2.