Přestože Přerov skóre nepatrně dotahoval, zvítězili na domácím ledě mladíci z Poruby 8:5

17.02.2011, Kateřina Juříková

Po reprezentační pauze se opět začala hrát Extraliga mladšího dorostu. Poruba na svém ledě přivítala přerovské Zubry a bylo na co koukat. Ihned po úvodním vhazování skórovali domácí, a i když se hostím dlouho nedařilo dát branku, snažili se ze všech sil a bojovali o každičký centimetr ledu. Po první třetině to s hosty vypadalo bledě. Čtyřbrankový náskok se totiž jen těžko dohání. Ve druhé třetině padl z obou stran pouze jeden gól a stav se tedy změnil na 6:2. Ovšem třetí třetinu na branky vyhráli hosté, kteří nasázeli v této části góly tři a domácí pouze dva. I tak ale Poruba zvítězila 8:5 a k výhře přispěl také třemi brankami Adam Kropka, který si jistě ke svým šestnáctým narozeninám udělal velkou radost.

Extraliga mladšího dorostu - 29.kolo čt 17.2.18:00
HC ZUBR Přerov
8:5(5:1, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 1. R. Gola (Gelnar), 5. Kropka (Ščurek), 15. Kropka (Gelnar), 18. Gelnar (Demel), 20. Mládek (Gřeš), 30. R. Gola (Gelnar), 43. Kropka (Demel, Gelnar), 44. Demel - 9. Gremlica (Ministr), 25. Karola (Gremlica), 42. Karola (Gremlica), 52. Gremlica (Grygera), 60. Karola (Ministr, Gremlica). Rozhodčí: Rapák - Čaja, Lazecký. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 8:3, 8:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka - Balcar, Demel, Hranoš, Síkora, Ščurek, Štěpán - Gelnar, Gola P., Gola R., Gřeš, Havránek, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rataj, Seget, Stupka
HC ZUBR Přerov: Grigárek (od 20. Trelc) - Běhal, Kundrátek, Duda, Vyhňák, Daniš, Červínek, Gremlica,Lisa, Václavíček, Karola, Němec, Medek, Novák, Ministr, Grygera.

Puk téměř nedopadl na ledovou plochu a už jej dostal do klece Robin Gola, kterému stačilo pouze deset vteřin na překonání Grigárka. Přerovský gólman se ovšem oklepal a pak domácím hodně dlouho trvalo jej znovu překonat.

¨Dlouho?¨ řeknete si. No i pět minut je pro hokejistu dlouhá doba, neboť puk létá všemi směry a než se nadějete, má jej soupeř, který pak míří na vaši svatyni. Domácí se ovšem nezalekli, černou pryž vyvezli a Adam Kropka skóroval.

Porubští se povětšinou drželi v útoku, ale hosté jim stále jejich plány mařili. Ani přerovský gólman už nebyl tak propustný, i když jeho tým hrál v oslabení.

Dvoubrankový náskok byl ten tam, když se podařilo za jízdy a v plné rychlosti skórovat Martinu Gremlicovi. Po tak krásné akci si hosté začali více věřit a chvíli se jim dařilo držet útočné pásmo.

Bohužel ne nadlouho. Adam Kropka si nikým neatakován probojoval cestu až před přerovskou svatyni a tam zvedáčkem přelstil Grigárka. A o pár minut později dal branku do odkryté brány, přímo gólmanovi za zády, Jakub Gelnar, kterému nahrál Demel.

Hostím se stále nedařilo a téměř před koncem třetiny inkasovali popáté. Gřeš vypálil na bránu, ale puk se zastavil o gólmanův beton. Ihned toho využil Jonáš Mládek a než se Grigárek vzpamatoval, puk už vězel v kleci.

Druhá třetina už nebyla na góly tak bohatá. Střel sice mnoho bylo, ale ke gólmanům doletělo jen pár. Navíc Přerov do druhé třetiny postavil do své svatyně Trelce, který si svůj prostor chránil zuby nehty.

Na druhé straně, kde stál v kleci Sroka, to ve 25. minutě nebylo hezké. Domácí stále bránili pásmo, ale v oslabení jej neuhlídali a Daniel Karola vstřelil gól.

Hostím se stále dařilo bránit svoje posvátné místečko, i když jim ho na chvíli ohrozil opět Kropka. Ale nic netrvá věčně a i kouzla se dají zlomit. Robinu Golovi se podařilo překonat přerovského brankáře a změnil stav na 6:2, který vydržel, i přes veškeré snahy jak domácích tak hostí, do konce třetiny.

Nikdo se jej nepokusil zastavit, nikdo jej nestíhal, a tak si mohl Daniel Karola dovolit v klidu střelu zvednout do pravého růžku branky a tím tak znepříjemnit domácím náladu.

Tuto troufalou branku však domácí oplatili. Svůj třetí gól v zápase dal Adam Kropka a později v přesilové hře poslal rychlou střelu na Trelce Patrik Demel.

K deváté porubské brance měl velice blízko Patrik Gola, který objel branku a mohl dát puk do odkrytého prostoru. Ovšem to jen v případě, pokud by mu v tom pohotoví přerovští obránci nezabránili.

Přerov stále neztrácel naději a doufal, že to dotáhne. Dokonce se Sroka několikrát v kleci musel přemisťovat tam a zpátky v jedné jediné akci hostí, z čehož málem byl další gól. Jenže Medek, ačkoli střílel, co to šlo, branku nedal.

Nakonec branka padla. Postaral se o ní Martin Gremlica a před dalším gólem zachránila Porubu horní tyč po prudké střele z mezikruží od Dudy.

Osudnou chybu udělal Sroka, když se pokoušel vyhodit puk z pravého kruhu. Kotouče se náhle zmocnil Ministr, nahrál Danielu Karolovi a než se porubský brankář stačil obrátit, puk byl ve zcela prázdné kleci.

Domácí si pak sedm sekund před koncem vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Gól sice už nedali, ale i tak zvítězili 8:5 a připsali si tři cenné body.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Utkání se mi hodnotí velmi špatně. Je fakt, že tohle bylo čtvrté utkání s Přerovem a ikdyž jsme rychle vedli, jde poznat, že nechytal Maček. Dominik Sroka něco chytí, má tam pár dobrých zákroků, ale celkově za šedesát minut je pro mě hodně velké zklamání. Strašně moc gólů jsme dostali, navíc jeden v přesilové hře. Co se děje v momentálně v obraně, je velice špatné. Je fakt, že hru stavíme na hodně mladých hráčích v obraně, pouze Balcar, který má své chvilky a tento zápas mu až tak nevyšel, a Demel, který je momentálně z beků nejlepší jsou ¨95. Kropka, Rataj a Pěnčík se stále hledají. Jejich hra není to, co bylo v Popradě, kde spolu hráli poprvé. Hodně mě také zklamala třetí lajna a to příští rok budou mazáci. Čekám od nich více. Osm branek je pěkných, samozřejmě jich mohlo být víc. Ale obdržených branek je strašně moc.

Zdeněk Otawa (asistent trenéra HC RT TORAX Poruba): Povinné tři body jsme získali, ikdyž jsme mysleli, že zápas bude lepší. První třetina byla úspěšná, ale druhá špatná, neboť beci trošku zaspávali. Chtěl bych pochválit Adama Kropku, Robina Golu a z beků suprově zahrál Patrik Demel. Třetí třetina už byla taková, kdy bychom, jak se říká, chtěli na toho koně jít, ale nepodařilo se nám to. Byly chyby v obraně a také v bráně nás trochu nepodržel Sroka. Povinné tři body jsou, ale teď nás čeká Olomouc, kde to bude také velice důležité.

Pavel Sedlák (HC Zubr Přerov): Utekla nám první třetina, soupeř byl lepší a přehrával nás. Ve druhé třetině už se to trošku srovnalo a v té poslední jsme měli navrch. Škoda jen že nepadaly branky, mohlo to být zajímavější.