Neuvěřitelných deset branek v poslední třetině potvrdilo jasnou výhru mladších dorostenců

28.10.2010, Kateřina Juříková

Porubští mladší dorostenci opět ukázali svou sílu. Na ledě se proti nim tentokrát postavili hoši z Přerova, kteří jistě chtěli minulou porážku pomstít a chtěli vyhrát. V prvním zápase podlehli Ostravanům vysoko 3:13. Bohužel pro ně dvojmístné číslo svítilo na světelné tabuli znovu. V první třetině to sice vypadalo, že hosté udrží s domácími tempo, ale v začátku třetí už bylo o vítězi zcela jasno. Porubští mladíci k pěti předchozím brankám připsali dalších deset gólů a hosté tak odjížděli s tvrdou porážkou 15:3. Hattrickem se můžou chlubit Marek Pěnčík a Adam Kropka, který vstřelil dokonce čtyři branky. Další utkání sehraje RT TORAX již v neděli na ledě Olomouce.

Extraliga mladšího dorostu - 11.kolo čt 28.10.18:00
HC ZUBR Přerov
15:3(3:1, 2:1, 10:1)
Branky a nahrávky: 4. Pěnčík (Kropka, Gelnar), 12. Kropka, 14. Kropka (Csomor, Gelnar), 28. Gelnar (Trefil), 33. Csomor, 41. Pěnčík (Rataj), 43. Gola P. (Gřeš, Rataj), 44. Pěnčík (Havránek, Rataj), 46. Gola P. (Rataj, Balcar), 48. Havránek (Rataj), 51. Kropka, 52. Mládek (Gola P.), 54. Síkora (Gřeš), 57. Kropka (Gelnar, Csomor), 59. Mládek (Gola P.) - 10. Václavíček (Gremlica), 40. Karola, 50. Němec (Padalík, Karola). Rozhodčí: Janda - Golaň, Krakovčík. Vyloučení: 4:8, navíc Gola R. (POR) 10 OT. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 65:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 10:2, 10:3, 15:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Herman (od 50. Maček) - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Síkora, Štěpán, Trefil, Csomor, Gelnar, Gola P., Gola R., Gřeš, Havránek, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rajnoch, Rataj, Seget, Stupka
HC ZUBR Přerov: Trelc (od 30. Grigárek) - Kundrátek, Běhal, Cervínek, Vyhňák, Duda, Daniš, Šesták, Václavíček, Siegel, Gremlica, Němec, Padalík, Karola, Ministr, Fuksa

Již podruhé se spolu střetli hoši z Poruby a Přerova. V prvním zápase přestříleli Ostravané svého soupeře 3:13. Jak to vypadalo tentokrát?

Domácí na začátku třetiny hráli dvě klasické přesilové hry v řadě, ale až tu druhou využili. Za Trelcova záda se trefil Marek Pěnčík.

Hosté také zkusili zaútočit, ale porubští hráči je vždy natlačili do rohu kluziště. V půli třetiny se Přerované přece jen radovali. Daniel Václavíček vypálil z mezikruží a kotouč se odrazil od horní tyče za Hermana.

Ovšem zanedlouho poslal puk mezi betony Adam Kropka a domácí se opět ujali vedení. Do konce třetiny zbývalo ještě hodně minut a ve 14. minutě skóroval znovu Adam Kropka. Po první třetině tedy vedli domácí 3:1.

Ve druhé části utkání oba gólmani dlouho odolávali tlaku. Ve 28. minutě neuhlídal svou klec přerovský brankář. Trefil vypálil od modré dělovou ránu a o teč se postaral Jakub Gelnar.

Po střetu Gřeše a Trelce, si přerovský gólman zranil nohu o brankovou konstrukci. Sice pár minut ještě odehrál, ale zranění se ozývalo čím dál víc, a tak se do klece postavil Grigárek.

Následná potyčka mezi Golou P. a Běhalem poslala na trestnou nejen tyto dva hříšníky, ale i Golu R., který do rvačky nesmyslně vstoupil a vysloužil si dvě minuty a desetiminutový trest. V příštím zápase tak nemůže nastoupit, neboť to je jeho druhý osobní trest.

Ve svém oslabení dokázali domácí znovu bodovat. Rychlou akcí se o to postaral Martin Csomor. Velké překvapení přišlo ze strany hostů. Sekundu před koncem třetiny inkasoval Herman druhou branku, o kterou se postaral Daniel Karola. Po druhé části ale domácí stále vedli, a to 5:2.

Závěr utkání byl velice zajímavý. Již ve třinácté sekundě se radoval Marek Pěnčík a po dvou minutách, kdy se před přerovskou klecí objevili snad všichni hráči, co byli na ledě, skóroval Patrik Gola.

Domácí nepřestávali drtit svého soupeře a znovu byl puk v kleci. Po Havránkově nahrávce zakončil již potřetí Marek Pěnčík.

Přerovský gólman už pomalu ztrácel trpělivost, neboť opět inkasoval. Po nahrávání si za i před jeho klecí zakončil Patrik Gola a vzápětí dal na 10:2 Martin Havránek.

Hosté, otupělí rychlými góly, se oklepali a vyrazili na Hermana. Ten bohužel jejich tlak nevydržel. První střelu si vypálil Karola a o dorážku se postaral Padalík, ale ani on neuspěl. Nakonec se kotouče zmocnil Štěpán Němec a puk skončil v bráně. Po této brance vystřídala Poruba gólmany a místo Hermana nastoupil Maček.

Ale jako by domácím nestačilo deset gólů, pokračovali ve střílení. Svou třetí branku dal Adam Kropka a vzápětí se do klece po Golově nahrávce strefil i Jonáš Mládek.

Do zcela odkryté klece poslal puk Tomáš Síkora a dalším gólem se opět předvedl Adam Kropka. Poslední, patnáctá, branka, kterou dal Jonáš Mládek, stvrdila jasnou výhru. Za jedinou třetinu poslali domácí do přerovské klece neuvěřitelných deset branek a připisují si tak na své konto cenné tři body.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Výsledek 15:3 je samozřejmě parádní. Kluci si alespoň zastříleli, trošku takovou tu sebedůvěru do sebe dostali. Poprvé v sezóně jsme zkusili hrát na čtyři lajny a bohužel to nejde. Zarazilo mě totální a nesmyslné selhání Robina Goly, kdy se perou jeden proti jednomu a on do té rvačky vstoupí. Má druhou desítku, takže do Olomouce s námi nejede. Sice v tomto zápase pár chyb bylo, ale doufejme, že nám to pomohlo a povzbudilo, protože nás teď čeká těžké utkání.

Pavel Sedlák (HC Zubr Přerov): Myslím si, že první dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas. Bohužel v poslední třetině naši nevydrželi tempo, fyzičku a proto jsme prohráli.