Poruba ve šlágru kola urvala bod, rozjeté Třebíči podlehla v nevídaných nájezdech

11.10.2021, Pavlína Vítková

V 10. kole Poruba přivítala na domácí půdě Třebíč, doposud neporaženého lídra prvoligové tabulky. Se silným soupeřem sváděla vyrovnaný boj, o jehož výsledku se nakonec rozhodovalo až v nájezdech. V těch byli úspěšnější hosté.

CHANCE LIGA - 10.kolo po 11.10.18:00
SK Horácká Slavia Třebíč
1:2sn(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 55. Bitten (Guman, Houdek) – 40. Střondala (Stehlík, Nedvídek), rozh. náj. Forman. Rozhodčí: Skopal, Koziol – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 592. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Houdek, Husa, Szathmáry, Žovinec, Voráček, Urbanec – Hrníčko, Vachovec, Korkiakoski – Guman, Bitten, Jenyš – Häring, Hotěk, Gřeš – Kanko, Toman, Brodek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Doudera, Stehlík, Forman, Mlčák, Furch, Tureček – Šťovíček, Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – Burian, Sklenář, Vodný – Křehlík, Michálek, Ferda.

Úvodní třetina odstartovala poměrně svižně, Poruba se lídra tabulky nezalekla a sváděla s ním vyrovnaný boj. Ani jeden celek si nicméně nevytvářel vyloženě gólové šance. Nejzajímavější momenty tak přišly při vyloučeních. Ve dvanácté minutě putovali za hrubost na trestnou lavici Houdek a Stehlík. Na konci periody si pak trest vykoledovali i Hrníčko a Voráček. Gólman Muštukovs si ale se všemi třebíčskými střelami poradil, při odchodu do kabin tedy platil stav 0:0.

Také většina prostřední části byla na gólové pokusy spíše chudší. Za Porubu to před bránou zkoušeli Žovinec a Hrníčko, ani na jednoho se však štěstí neusmálo. Na konci třetiny pak znovu rozhodčí potrestali Tomáše Voráčka, což znamenalo velký tlak hostů. A sedm vteřin před zazněním sirény se nakonec mohla Třebíč radovat. Autorem branky byl porubský odchovanec Vojtěch Střondala.

Ostravané se v koncovce tlačili do útočného pásma. Ve velké šanci se ocitli Korkiakoski a Houdek, jejich akce ale gólem neskončila. V čase 54:44 se už ale RT TORAX přeci jen dočkal, Samuel Bitten tečoval Houdkovu ránu, prostřelil Jekela a srovnal stav utkání. A protože ve zbývajícím čase už Porubští nemířili přesně, zápas se musel prodlužovat.

V nastaveném čase unikl hostujícím obráncům Pavel Jenyš, jeho průnik ale k brance nevedl. O konečném výsledku se tak rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Prvních devět bylo nevídaně proměněno. Až na trefu Lukáše Formana nenašel odpověď Šimon Szathmáry a Horácká Slavia tak udržela svou neporazitelnost.

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím, že Třebíč je nejlepší soupeř, který tady hrál. Jsou teď v pohodě díky tomu, že mají náskok. My jsme se snažili přizpůsobit tomu, co nám zůstalo - některé hráče máme zraněné, některé nemocné... A měli jsme zbytečně hodně vyloučených. Jinak jsme ale odehráli dobrý zápas. Ve třetí třetině šlo vidět, že jsme si šli za gólem a ten bod jsme si určitě zasloužili. V prodloužení jsme měli šance, jeli jsme sami na bránu... Jenže Jekel patří k dobrým gólmanům. Je to určitě škoda, sahali jsme i po druhém bodě, v penaltách se našim střelcům podařilo góly dát, chtělo to i něco pochytat.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): S dvěma body jsme spokojení. První třetina byla z obou stran opatrná, ve druhé jsme měli navrch, a to i díky přesilovkám. Takže myslím, že jsme zaslouženě vedli. Ve třetí části jsme to chtěli odehrát dobře do obrany, což se nám dařilo, bohužel po nějakém odrazu puku jsme inkasovali. Domácí do nás chodili, bylo to náročné. Myslím, že po 60 minutách to byla zasloužená remíza. V prodloužení nás podržel Pavel Jekel v bráně, když si domácí vytvořili dvě šance. No a v nájezdech jsme proměnili pět z pěti, což jsem ještě neviděl. Jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce, ale domácí hráli velice dobře, dobře bránili, v předbrankovém prostoru nám to dělalo problém. Takže se dvěma body spokojenost.