Oslabená Poruba nestačila na Třebíč. Favorit vyhrál poměrem 3:1

08.12.2021, Pavlína Vítková

V 27. kole Chance ligy se výrazně oslabená Poruba vydala na Vysočinu, kde vyzvala opravdu silného soupeře, SK Horáckou Slavii Třebíč. Na vysočinském ledě však RT TORAX předvedl až překvapivě bojovný výkon a dlouho domácí trápil. Nakonec nicméně přeci jen zvítězil favorit, Třebíč bere body za výsledek 3:1.

CHANCE LIGA - 27.kolo st 8.12.17:30
SK Horácká Slavia Třebíč
3:1(1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Krliš (Sklenář, Nedvídek), 45. Sklenář (Nedvídek, Hunkes), 55. Poizl (Bittner, Vodný) – 10. Jenyš (Gřeš, Houdek). Rozhodčí: Jaroš, Jechoutek – Zídek, Komínek. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 541. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Mlčák, Hunkes, Forman, Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Dočekal, Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, Sklenář – Zabloudil, Vodný, Gajarský – Křehlík, Michálek, Ferda.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Szathmáry, Žovinec, Voráček, Houdek, Barinka – Stloukal, Réway, Korkiakoski – Guman, Toman, Brodek – Jenyš, Kanko, Gřeš.

Úvod zápasu vyšel lépe domácím. Od prvních minut byli aktivnější a dočkali se i brzkého gólu. V čase 04:17 se totiž po Sklenářově přihrávce prosadil Václav Krliš a otevřel skóre utkání. Třebíčský elán však po pár minutách přerušilo první vyloučení. A v desáté minutě, na samotném konci ostravské přesilovky, už na světelné tabuli svítilo 1:1. Ke kotouči se totiž dostal Pavel Jenyš, potvrdil svou roli nejproduktivnějšího Porubana a zařídil srovnání. Hra se poté vyrovnala, vyloženě gólových šancí už se ale diváci nedočkali.

V prostřední části Porubští předváděli bojovný a odhodlaný výkon, domácí borci oproti tomu zaostávali za svou pověstí a příliš se jim nedařilo. Trenér Pokorný se snažil míchat sestavou, RT TORAX tím však příliš nezaskočil. Brízgala navíc předvedl několik dobrých zákroků a stav se tudíž neměnil.

V koncovce se ale Horácká Slavia znovu začala probouzet. A v pětačtyřicáté minutě opět zvrátila skóre ve svůj prospěch. Dominik Sklenář zachytil Nedvídkovu nahrávku a zapsal svůj první gól v sezoně. O chvíli později se navíc Porubané museli bránit při trestu Tomáše Gumana, naděje na vyrovnání tedy pomalu mizela. Vzápětí pak následovalo další porubské oslabení, tentokrát na trestnou lavici putoval Barinka. A toho už Třebíč využila. Třetí domácí branku přidal Daniel Poizl. Poruba se tedy vrací domů bez bodů.