Poruba doma touží navázat na výhru z Edenu, zastaví suveréna Chance ligy?

Pavlína Vítková, 10.10.2021
Porubský A-tým v 10. kole Chance ligy přivítá na domácí půdě aktuálně vedoucí tým prvoligové tabulky - nadále neporaženou Třebíč. Utkání proti silnému týmu z Vysočiny začne v pondělí v 18 hodin.

Vzájemné zápasy v sezoně 2020/2021

Poslední zápasy Třebíče

Třebíč je zatím v dosavadním průběhu letošního ligového ročníku neporažena. Postupně si poradila s Ústím (5:2), Havířovem (4:0), Frýdkem-Místkem (4:2), Benátkami (3:2), Kolínem (4:1), Šumperkem (3:2), Kadaní (5:1), Jihlavou (5:4 SN) a Vsetínem (5:3). Má tedy na kontě 26 bodů, o dva více než druhé Litoměřice.

Aktuálně nejproduktivnějšími hráči týmu jsou s 11 body Václav Krliš (6+5) a Michal Vodný (4+7). Na třetím místě je Lukáš Nedvídek s 9 body (2+7). Krliš dominuje také hodnocení plus/minus (+10), za ním jsou Jan Mlčák, Lukáš Nedvídek a Michal Vodný (shodně +8). Obránce Lukáš Doudera se pak chlubí největší porcí odehraných minut (průměrně 22:06). Nejtrestanějším členem kádru je Vojtěch Střondala.

Sestava Třebíče

V třebíčské bráně se pohybuje Pavel Jekel, loňský vítěz trofeje pro brankáře sezony. Toho na soupisce doplňuje mladíček Jan Mičán. V obraně se Horácká Slavia může spoléhat například na Jana Mlčáka, Lukáše Chalupu, Jiřího Hunkese či Lukáše Formana. Nově obranu vyztuží i Jakub Stehlík, který teď má vyřízené střídavé starty z Vítkovic.

V útoku se pak Třebíč může pochlubit králem střelců uplynulé sezony - Ladislavem Bittnerem. Zajímavou posilou je určitě i dvacetiletý Vojtěch Střondala, odchovanec Poruby. Za zmínku ale stojí třeba i Matěj Psota, Lukáš Nedvídek, Martin Šťovíček nebo Radim Ferda. Silnou stránkou ale určitě je i to, že jsou všechny čtyři lajny velmi vyrovnané.

Podstatnou pomocí jsou navíc i starty hráčů z extraligy - klubu pomáhají Silvester Kusko a Martin Dočekal (oba HC Kometa Brno) či Vilém Burian (HC Olomouc).

Shrnutí loňských třebíčských výsledků

V uplynulé sezoně skončila Třebíč osmá, v základní části vybojovala 58 bodů za 18 výher a 16 proher. Poté vypadla v předkole playoff, když nestačila na pražskou Slavii (2:3 na zápasy).

Průměrně vyslali třebíčští borci na bránu 32,35 střel za zápas (což znamenalo 6. místo). Zajímavostí pak určitě je, že byl tým z Vysočiny "nejslušnějším" celkem ligy, za 34 kol vyfasoval od rozhodčích jen 326 trestných minut - Poruba byla pro kontext v tomto ohledu hned druhá, Ostravané si totiž na trestné lavici poseděli jen o 2 minuty déle.

Produktivitě loni vévodil Ladislav Bittner se 40 body (25+15), toho se 31 body následovali Martin Šťovíček (15+16) a Matěj Psota (8+23). Psota se Šťovíčkem ovládli také statistiku plus/minus, oba skončili na +14. Šťovíček pak byl navíc i nejtrestanějším členem týmu.

Poslední zápasy Poruby

Ostravské produktivitě po 9 kolech kraluje Tomáš Guman s 9 body (2+7). Mezi střelci se na špici drží dvojice Pavel Jenyš a Petr Stloukal, která si zapsala shodně po 4 přesných trefách. V hodnocení plus/minus je na tom stále nejlépe duo Jakub Husa a Markus Korkiakoski (+4). Nejvíce času na ledě zatím strávil Šimon Szathmáry (průměrně 21:19 za zápas).