FOTO: Na led vyjeli už i porubští dorostenci, tým je ve fázi tvorby

Gabriela Juříková, 23.07.2024
Dvoufázové tréninky trenéra Tomáše Potěšila se rozběhly v pondělí 22. července a za osm dní odehrají dorostenci HC RT TORAX Poruba své první přípravné utkání, první srpnový víkend pak porci zápasů na tradičním turnaji v Přerově.

V úterý 23. července v pozdním odpolední měli dorostenci za sebou již třetí trénink na ledě. Jak se hráči na ledě cítí, nám prozradil jeden z mnoha bojujících o místo v mužstvu Matěj Planka: „Za sebe můžu říct, že po létě to na ledě jde trochu ztuha, což je ale normální. Všichni se těšíme po náročné suché přípravě, kterou jsme absolutně odmakali, na přípravné zápasy.“

Ty dorostencům začnou příští týden a každý bude dávat maximum, aby si vybojoval místo v porubském týmu. „Začali jsme fázi tvoření mužstva a v průběhu čtrnácti dnů bychom chtěli podle nejlepšího svědomí a vědomí z bezmála čtyřiceti hráčů vybrat finální skladbu týmu. Všichni kluci jsou na stejné startovní pozici, a jak se kdo porve o šanci, se uvidí v přátelských zápasech,“ prozradil po tréninku v krátkém rozhovoru trenér Potěšil.

PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ:

30. července: HC Olomouc – HC RT TORAX Poruba