Přípravný turnaj dorostu v Přerově, HC RT TORAX sehrál těžká utkání

Romana Opatová, 05.08.2024
O víkendu 3. – 4. srpna absolvoval širší výběr dorostu HC RT TORAX tradiční přípravný letní turnaj v Přerově. Čtyři turnajová utkání s týmy extraligy dorostu ČR sloužila k vyhodnocení a poměření dovedností jednotlivých hráčů výběru pro blížící se finální sestavení týmu na nadcházející sezonu.

V turnaji hraném v režimu každý s každým na dvakrát 25 minut a s pětiminutovým prodloužením se samostatně bodovanými částmi utkání se svěřenci Tomáše Potěšila, Karla Suchánka a Martina Tomáška postupně utkali s týmem z Pardubic, domácím Přerovem, s Táborem a se Zlínem. Kromě utkání s Táborem dokázali porubští hráči ve všech ostatních utkáních vybojovat body do celkového hodnocení. Celkem jich nasbírali sedm, což znamenalo s těsným odstupem konečné 5. místo.

V sobotu porubští hráči rozehráli svou turnajovou účast proti týmu HC Dynamo Pardubice. Počátek utkání se hráčům nevydařil, když prohrávali 0:2. Postupně se herní projev obou týmů srovnal a Poruba se zaslouženě ujala vedení 3:2. Po zaváhání ke konci 1. poločasu hráči RT TORAXU obdrželi dvě branky a část prohráli těsně 3:4. V druhé části hry byl tým RT TORAX herně aktivnější než soupeř, a byť jen jednou brankou, v této části utkání zvítězil 1:0. V samostatně hraném prodloužení se porubští hráči dopustili dvou taktických chyb, které dokázal soupeř využít a samostatně hrané prodloužení tak ovládl 2:0.

V druhém sobotním utkání narazili porubští hráči na domácí přerovské mužstvo. První část prohrála Poruba 0:2, v druhé části byla ale aktivnější a vyhrála 3:1. Prodloužení přineslo jen jednu branku Přerovu.

V neděli si změřili hráči síly proti favorizovanému týmu z Tábora. Ve všech částech utkání byl Tábor úspěšnější a zvítězil 4:2, 4:1 a v prodloužení zakončeném na samostatné nájezdy 1:0.

Poslední utkání turnaje patřilo týmům Poruby a Beranům ze Zlína. Poruba v jednotlivých poločasech prohrála dvakrát 0:2. Dílčí bod naopak získala za vítězství 1:0 v prodloužení zakončeném na samostatné nájezdy.

Celkové pořadí:

Hráčem turnaje za tým HC RT TORAX Poruba byl zvolen Jakub Žídek.

Soupiska týmu: Skoumal, Pernica – Vudarčík, Biealiev, Vašíček, Planka, Mitura, Kohut, Kopčaj, Šíma, Wolf, Kubálek, Pčolinský, Síkora, Hodeček – Socha, Vinklárek, Žídek, Tyrna, Zamborský, Bjaček, Brym, Olifirchuk, Centkowski, Bošek, Jozefček, Opat, Vrubel, Richter, Prokeš, Dostál, Václavek, Slezák, Jarolím.

Hodnocení turnaje trenérem Tomášem Potěšilem:

Na turnaj jsme jeli s cílem prověřit všechny hráče širšího výběru v reálných zápasech a ohodnotit jejich připravenost pro začlenění do finálního kádru pro blížící se sezónu. Rovnocenný prostor v zápasech dostali jak starší hráči ročníku 2008, tak mladší ročníku 2009. Ačkoliv jsme se tzv. neporvali o turnajové vítězství, turnaj nám naplnil účel, tj. neměřit dovednost vybraných hráčů širší nominace jen formou tréninků a kondice, ale i podle individuálních herních dovedností a schopností plnit základní taktické pokyny.