Poruba v historicky první partii udolala Kolín a je zpátky v čele Chance ligy

28.11.2020, Pavlína Vítková

Druhý zápas po restartu Chance ligy znamenal pro Porubu premiérové střetnutí s nováčky z Kolína. Kozlové se při svém debutu v Ostravě ničeho nezalekli a předvedli až překvapivě odhodlaný výkon. K výhře jim to ale nakonec nestačilo, domácí celek zvítězil i díky třem bodům Radka Pořízka 4:3 a vrátil se do čela tabulky.

CHANCE LIGA - 13.kolo so 28.11.16:00
SC Marimex Kolín
4:3(0:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 39. Hudeček (Sikora, Korkiakoski), 39. Pořízek, 48. Endál (Teper, Pořízek), 58. Pořízek (Teper) – 22. Štohanzl (Petržilka, Semirád), 44. Váchal (Štohanzl, Petržilka), 59. Král (Husa, Šafránek). Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Hranoš, Blažek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Žovinec, Kozák, Szathmáry, Voráček, Urbanec, Slavík – Káňa, Jáchym, Endál – Sikora, Hudeček, Korkiakoski – Špaček, Kanko, Pořízek – Häring, Hlinka, Žolobov.
SC Marimex Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Zdeněk – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Veselý, Stehlík – Semirád, Štohanzl, Petržilka – Zumr, Martínek, Němec – Síla.

K mírnému údivu Poruby vstoupili kolínští kozlové do úvodních minut utkání nebojácně a nepouštěli RT TORAX k žádným výraznějším gólovým pokusům. Velká část třetiny se odehrávala v rozích kluziště. Kolínu se však postupně několikrát podařilo proklouznout skrz porubskou defenzivu. Solidní šanci měl Lukáš Krejčík, brankář Muštukovs byl ale ve střehu. Na skóre se navíc nic nezměnilo ani po kolínské přesilovce. Na světelných tabulích tak při odchodu do kabin stále svítilo 0:0.

Do druhé periody nastoupila Poruba mnohem energetičtěji. Hned od úvodních vteřin se začala drát do útočného pásma s cílem zaskočit tak hosty. A k překvapení po chvíli opravdu došlo. Nicméně na druhé straně ledové plochy. V čase 21:50 se totiž prosadil Martin Štohanzl. Následující minuty přinesly změť zmatených přihrávek. Obě mužstva volila volnější tempo a nepředváděla příliš atraktivní hokej. Vyčkávání nakonec v devětatřicáté minutě přerušil Jan Hudeček a srovnal na 1:1. Tento stav však moc dlouho neplatil. Po jedenácti vteřinách skóroval Radek Pořízek a poslal domácí do vedení.

Do koncovky naskočili úspěšněji hosté. A po třech minutách jim snaha přinesla kýžené ovoce. Jakub Váchal vyslal z leva střelu až za Muštukovsova záda a srovnal na 2:2. Poruba se ale nechtěla nechat zahanbit. Lukáš Endál tak v čase 47:20 procedil kotouč do odkryté brány a opět zvrátil stav ve prospěch Ostravanů. Náskok posléze zvýšil Radek Pořízek. Poruba už začala vyhlížet konec zápasu. Kozlové si ale do finiše připravili další překvapení. Zdeněk Král ještě dokázal snížit na rozdíl jediného gólu. Čas ale neúprosně ubíhal a ke srovnání už nedošlo. Poruba tedy vyhrála po napínavé přetlačované rozdílem 4:3.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnes jsme měli být papírovým favoritem, jenže na ledě to tak nevypadalo. Soupeř nám dělal problémy svou aktivní hrou a nám se nedařilo si s tím poradit, i když jsme se na ni poctivě připravovali. Připadalo mi, jak kdyby někteří hráči na předzápasové poradě nebyli a mysleli si, že se soupeř porazí sám. Můžeme být spokojeni pouze za plný počet bodů, ale určitě ne s tím, co jsme dnes na ledě předvedli. Snad to bude pro nás ponaučení a k dalším zápasům nastoupíme s úplně jiným přístupem, hodného mužstva, které se chce rvát o vrchní příčky tabulky.

Petr Martínek (SC Kolín): Odehráli jsem utkání proti soupeři, který má ambice na postup do Extraligy a dokážu říct, že jsme tady byli víc než rovnocenným soupeřem. Dokonce si myslím, že jsme si alespoň bod zasloužili. Bohužel jsme ho nezískali. Nedokázali jsme totiž využít naše šance a srdíčkem, kterým jsme tady hráli, jsme domácím hodně znepříjemnili život.