Další ztráta. Poruba nezvládla duel zvratů, v Kolíně prohrála po nájezdech

24.02.2021, Pavlína Vítková

Ve 30. kole Chance ligy zavítali hokejisté Poruby na led Kolína. A hned od počátku měli plné ruce práce. Již po půl minutě totiž prohrávali. Utkání nicméně nevzdali a ve druhé třetině rozpoutali napínavou přestřelku. Nakonec se však o výsledku rozhodlo až v samostatných nájezdech. V těch byl úspěšnější Kolín, Poruba veze domů jen bod.

CHANCE LIGA - 30.kolo st 24.2.18:00
SC Marimex Kolín
5:4sn(1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Husa (Šafránek, Král), 21. Jankovský (Král), 34. Šafránek (Král, Jankovský), 54. Krejčík (Král, Husa), rozh. náj. Krejčík – 27. Špaček (Toman, Kanko), 33. Szathmáry (Stloukal, Kozák), 37. Korkiakoski (Jáchym, Špaček), 51. Stloukal (Kozák, Jáchym). Rozhodčí: Valenta, Jaroš - Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 7:5, navíc Jankovský, Zumr a Němec (všichni KOL) 10 OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 5:4.
SC Marimex Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Zdeněk, Muška – Jankovský, Král, Šafránek – Semirád, Krejčík, Zumr – Síla, Štohanzl, Petržilka – Kozák, Mašín, Němec – Kopecký.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Szathmáry, Žovinec, Urbanec, Kozák, Voráček, Pastor, Rudl – Hudeček, Sikora, Korkiakoski – Jáchym, Stloukal, Brodek – Hotěk, Endál, Špaček – Toman, Kanko, Pořízek.

Porubští se ještě nestihli rozkoukat a už prohrávali. Domácí Jakub Husa totiž přesně vypálil z mezikruží a Kolín díky němu po 30 vteřinách vedl 1:0. RT TORAX se okamžitě snažil vyrovnat, postupně si nadějnou pozici vybojovali Szathmáry, Korkiakoski a Hotěk. Nikdo z nich však nepřekonal Sejpala v kolínské bráně. Po první třetině tedy Poruba odcházela z ledu s jednobrankovým mankem.

Druhá část začala jako přes kopírák. V čase 20:23 prostřelil Foltánovy betony Václav Jankovský a zvýšil náskok svého týmu. Ostravané si následně mohli vyzkoušet přesilovou hru, ta jim ale příliš štěstí nepřinesla. Nakonec se však gólu přeci jen dočkali. V sedmadvacáté minutě se již při hře 5 na 5 prosadil Marek Špaček a vrátil na porubskou střídačku naději. A o chvíli později už bylo dokonce srovnáno. Úspěšným střelcem byl tentokrát Šimon Szathmáry. Tím ale přestřelka rozhodně nekončila. David Šafránek zhruba po minutě vyslal z hole prudký projektil a vrátil Kolínu vedení. RT TORAX si to ovšem nechtěl nechat líbit. V čase 36:49 tak bylo díky Markusi Korkiakoskimu skóre opět nerozhodné. Szathmáry si posléze vykoledoval dvouminutový trest za podrážení, k dalšímu zvratu však již před koncem periody nedošlo.

V koncovce si obě strany znovu otestovaly své přesilové hry. Poruba pak byla dokonce obdarována přečíslením 5 na 3, což v jednapadesáté minutě vedlo k prvnímu ostravskému vedení. Hrdinou tohoto momentu se stal Petr Stloukal. Na trestnou lavici však poté putoval i Petr Kanko, což zapříčinilo další změnu stavu. Lukáš Krejčík dorovnal na 4:4 a utkání mohlo začít nanovo. V šestapadesáté minutě už se zdálo, že domácí budou slavit. David Šafránek však neproměnil trestné střílení a drama pokračovalo.

Nakonec ke vstřelení branky nestačilo ani prodloužení. O výhře se tedy muselo rozhodnout až v samostatných nájezdech. V těch byl o něco šťastnější domácí Kolín. Vítězství vystřelil Lukáš Krejčík.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Za oba nezodpovědné začátky prvních dvou třetin jsme si dnes vypili kalich hořkosti až do dna. Tahle situace nás donutila k redukci sestavy na tři útoky a těm třem pětkám, které utkání dohrály, musím poděkovat. Hráči tvrdě pracovali na obratu nepříznivého skóre a škoda jen, že jsme těsně před koncem udělali zbytečný faul, který domácí v přesilovce využili. V nájezdech už to pak bylo o tom, kdo bude mít větší štěstí, to se přiklonilo k domácím. Jednoznačně trestuhodně ztracené body.