Poruba se v Olomouci dlouho držela, v závěru však propadla

03.03.2010, Ondřej Kubát

Předposlední zápas letošní sezóny odehráli junioři VOKD Poruby na Hané. Svěřenci trenéra Leksovského se v Olomouci dlouho drželi. Na začátku třetí dvacetiminutovky sice prohrávali 0:2, ale naději na bodový zisk vrátil hostům snížením v přesilovce Adam Motyka. Ostravané však nezvládli závěr. Během pouhých osmatřiceti vteřin dvakrát inkasovali a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Půl minuty před koncem už jen kosmeticky upravil skóre na konečných 4:2 pro Olomouc hostující Kalina.

- 52.kolo st 3.3.17:30
HC Olomouc
4:2(1:0, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 3. Venkrbec (Heža, Pánek), 42. Ogrizek (Heža, Dopita), 56. Heža (Dopita, Pezda), 57. Lehečka (Mareček, Králík) – 51. Motyka (Barčák), 60. Kalina (Zuber, Tomis). Rozhodčí: Škach – Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 28:26 (12:8, 7:8, 9:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
HC Olomouc: Kůdela – Pezda, Trojan, Jergl, Finkes, Brandýs, Janáček, Axman, Heža – Dopita, Pánek, Dostál, Lehečka, Králík, Mareček, Ogrizek, Venkrbec.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska – Špok, Tomis, Spusta, Pindur, Lužný, Mládenka, Burzala – Zuber, Vidlák, Vaněk, Barčák, Voznica, Kalina, Motyka, Blažej, Poláček.

Oba týmy vstoupily do předposledního utkání sezóny vlažně. Domácím se však podařilo už ve třetí minutě otevřít skóre. Matouš Venkrbec vyjel zpoza brány mezi kruhy a prudkou střelou překonal Hanusku - 1:0. To však byla na dlouhou dobu jediná úspěšná trefa utkání.

Olomouc i Poruba bojovaly, snažily se o vstřelení branky, ovšem na obou soupeřích bylo až moc vidět, že v zápase nejde už o nic. Rozhodčí posílal na trestné lavice jednoho hráče za druhým, ale přesilovky ani jeden tým nezvládal.

Největší šanci na vyrovnání měl na holi ve druhém dějství Poláček. Olomoucký gólman zůstal po srážce se spoluhráčem ležet na zemi a před porubským obráncem zívala úplně prázdná klec. Jenomže Poláček při zakončení selhal a trefil jen tyč. V pětatřicáté minutě měli hosté štěstí, v oslabení totiž ujel Mareček, ale ani on ukazatelem skóre nepohl. A když o dvě minuty později rozezvučil z mezikruží tyč také ostravský Voznica, odcházelo se po prostřední dvacetiminutovce do kabin za stavu 1:0.

Góly začaly padat až ve třetí části. Hned v jejím úvodu našel křížnou přihrávkou přes celé pásmo Heža osamoceného Aljaže Ogrizka, který jen lehkou tečí nasměroval puk do mezírky mezi Hanuskovými betony - 2:0. Deset minut před koncem základní hrací doby však od modré napřáhl Adam Motyka a Poruba prohrávala zase jen o gól - 2:1.

Když už se zdálo, že se hosté nadechují k závěrečnému náporu, udeřila Olomouc potřetí. V šestapadesáté minutě se bekhendem pod víko trefil Oldřich Heža, a hned pár desítek vteřin na to přidal čtvrtý gól do poloodkryté klece Jakub Lehečka - 4:1.

O držiteli tří bodů tak bylo rozhodnuto. Půl minuty před koncem už jen korigoval na konečných 4:2 Mario Kalina. Poruba odjela z Hané bez bodů.

Luděk Konopčík (trenér Olomouce): Za tři body jsem sice rád, ale s výkonem spokojený být rozhodně nemůžu. Hlavně se nám nepovedl závěr, inkasovali jsme tam branku a navíc měl soupeř ještě nějaké šance. V zápase podržel mužstvo gólman Kůdela, ovšem na druhou stranu mužstvo brankáře vůbec nepodrželo. Trochu nám chybí motivace, ale to je špatně. Na hráče se někdo může přijít podívat, hrají za sebe, takže by klukům motivace chybět neměla.

Pavel Leksovský (trenér Poruby): Ty poslední zápasy už jsou takové bez náboje, zvlášť v našem případě. Jsme poslední v tabulce s velkou ztrátou a kluci se ke všemu tomu minulý týden dozvěděli, že nás vedení klubu nepřihlásí ani do baráže. Všichni už vědí, že příští rok extraligu juniorů hrát nebudeme. A namotivovat kluky je ohromně těžké, to už nikdo nedokáže. Dnes to byl takový nepříliš zajímavý zápas, docela vyrovnaný. Soupeř byl produktivnější, dal nám čtyři góly a nakonec vyhrál.