Zlepšený výkon přinesl juniorům první letošní bod

13.11.2009, Ondřej Kubát

Četná střelba, spousta přesilovek a mnoho vyložených šancí. Těmito zbraněmi zasypali junioři VOKD Poruby svého soupeře v jednadvacátém kole Noen extraligy. S Olomoucí odehráli minimálně vyrovnanou partii, a odměnou jim byl první letošní bod za prohru na nájezdy. Domácí vedli, Jakub Voznica poté srovnal, Mach přidal po 91 vteřinách druhý gól, nicméně Hanáci dokázali odpovědět. V penaltové lotince si potom rozhodující trefu do statistik připsal domácí Jiří Pánek.

- 23.kolo pá 13.11.17:30
HC Olomouc
3:2sn(1:0, 0:0, 1:2 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Rác (Coufal, Spurný), 48. Ogrizek (Dopita), rozh. náj. Pánek - 42. Voznica (Vidlák), 43. Mach (Capcara). Rozhodčí: Volf - Held, Trunečka. Vyloučení: 7:9, navíc Burzala (POR) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HC Olomouc: Kúdela - Axman, Trojan, Spurný, Pezda, Mečiar, Finkes, Kolibár - Heža, Coufal, Pánek, Dostál, Lechner, Matoušek, Mareček, Kroseska, Ogrizek, Rác, Dopita.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Gančarčík, Spusta, Hanus, Burzala, Mládenka, Poláček, Motyka, Mach, Capcara, Šimkovič, Voznica, Vidlák, Ružbašan, Barčák Jan, Vaněk, Barčák Jakub.

Ve velmi svižném tempu vkročily oba týmy do prvního utkání nadstavbové části Noen extraligy juniorů. Hlavní rozhodčí Volf zvolil od úvodu přísný metr, a tak si týmy Olomouce i Poruby mnohokrát za zápas zahrály přesilovou hru. Hanáci kralovali nad svým soupeřem kvantitou svých šancí, tým z Ostravy zase kvalitou. Nejvážnější možnost měl na sklonku páté minuty Voznica, ale samostatný únik v branku nepřetavil.

Naopak to byla Mora, kdo se jako první dočkal vstřeleného gólu. Ve dvojnásobné přesilovce rozehrála první pětka rychlou kombinaci, na jejímž konci dorážel do prázdné Roman Rác - 1:0. Do kabin se tak šlo za jednogólového vedení Kohoutů.

Boj o každý centimetr ledu pokračoval i ve druhém dějství. A stále se bylo na co dívat. Důrazně hrající domácí i hosté občas nevěděli, kdy přestat. Důsledkem byly přehřáté panty dvířek na trestných lavicích. Ale góly nepřicházely. Ani ve dvojnásobných početních výhodách, které měli k dispozici oba soupeři.

Až po dlouhých dvaačtyřiceti minutách se VOKD Poruba konečně dočkala. Dorážkou zblízka srovnal na 1:1 Jakub Voznica. A o několik vteřin později propukla na porubské střídačce radost ještě větší. Marek Mach se napřáhl z mezikruží a trefil skulinku mezi Kůdelovými betony – 1:2.

Vedení však hostům vydrželo jen pět minut. Poté si totiž vzal puk v rohu kluziště Aljaž Ogrizek, sjel si mezi kruhy a táhlou ránou vyrovnal – 2:2. Porubští se snažili remízový výsledek udržet. Komplikace ovšem přišla čtyři a půl minuty před třetí sirénou. Burzala vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Hanáci sice uzamkli svého soupeře v pásmu, nicméně nakonec sami faulovali a svou výhodu tím ztratili.

V poslední minutě potom Poruba nabídla Olomouci přesilovku čtyři na tři a následně i pět na tři. Ale domácí ani tu nezužitkovali. Obětavě a nadšeně hrající Ostravané se ubránili. Na řadu proto přišlo prodloužení, ve kterém jasně dominovala Mora. Gól ale nedala. Rozhodnout tím pádem musely samostatné nájezdy. Rozdílovou trefu si ve třetí sérii připsal Jiří Pánek.

Petr Fiala (trenér Olomouce): My jsme v posledních 14 dnech trénovali ve dvanácti třinácti lidech. Řádila nám tady viróza. Takže se to nějak sešlo víceméně na dnešek. Určitě náš výkon nebyl takový, jaký by si ten zápas zasloužil. Ale bohužel. Na ty kluky prostě žádné páky nejsou. Prostě si přijdou zahrát, a buď to odehrají nebo ne. Dneska to odehráli tak, jak to odehráli. A alespoň že se neprohrálo.

Pavel Leksovský (trenér Poruby): Po dvaceti kolech bez bodu uhrát remízu 2:2 ještě navíc tady v Olomouci s takovým soupeřem, při tolika oslabeních, to je výkon, za který musíme kluky pochválit. Klobouk dolů před nimi. Ale takových zápasů jsme v sezóně odehráli spoustu. Holt nikdy jsme na body nedosáhli, protože nás soupeř nějakým způsobem přehrál. Takže to není výjimka, že bychom se dneska najednou zvedli a začali hrát zodpovědně. Asi jsme měli štěstí, že dnes nehrál Venkrbec, protože ta první lajna Olomouce by jinak byla silnější.