Poruba se nadále trápí, v prořídlé sestavě nestačila ani na Prostějov

16.10.2021, Pavlína Vítková

Poruba v rámci 12. kola Chance ligy přivítala na domácím ledě Prostějov. Ani tentokrát však nepřišlo viditelné zlepšení. Ostravané hrající v prořídlé sestavě byli od úvodní třetiny slabší stranou a nakonec prohráli jednoznačným rozdílem 1:5.

CHANCE LIGA - 12.kolo so 16.10.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:5(0:2, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Toman – 14. Novák (Kloz, Babka), 15. Rudovský (Jiránek, Jáchym), 30. Rudovský (Jiránek, Jáchym), 30. Kloz (Mrázek, Novák), 35. Jáchym (Rudovský, Husák). Rozhodčí: Skopal, Pilný – Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 480. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Houdek, Szathmáry, Voráček, Žovinec, Slavík, Husa, Urbanec – Hotěk, Vachovec, Korkiakoski – Guman, Bitten, Jenyš – Hrníčko, Toman, Gřeš – Brodek.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Zajíc, Motloch, Husák, Klimíček, Babka, Vala – Jiránek, Jáchym, Rudovský – Novák, Kloz, Mrázek – Beránek, Štefka, Švec – Dubský, Koblížek, Jelínek.

Ani utkání proti Prostějovu Poruba nezahájila dobře. Domácí výběr sice přečkal Jenyšovo vyloučení, v čase 13:34 ale nakonec stejně inkasoval. Autorem úvodní branky zápasu byl Martin Novák, jenž po Klozově přihrávce zakončoval do zcela odkryté brány. To však nebylo z prostějovské strany vše. Zhruba o minutu a půl později se ze vstřeleného gólu radoval i Jan Rudovský. Při odchodu do kabin tedy platil stav 0:2.

Nejsvětlejší ostravský okamžik přišel kupodivu při oslabení - Jakub Husa zamířil za podrážení na trestnou lavici, hosté však chybovali, ke kotouči se dostal Radim Toman a snížil na rozdíl jedné branky. Porubský optimismus nicméně neměl dlouhého trvání. Ve třicáté minutě Prostějov využil přesilovku, Rudovský zapsal druhý gól a vrátil na stranu hostí klid. A tím trápení RT TORAXu nekončilo. Domácí se ani nestihli vzpamatovat a už prohrávali 1:4. Ihned po vhazování totiž poslal Mrázek puk k Janu Klozovi a bylo vymalováno. V pětatřicáté minutě se následně prosadil i „starý známý“ Tomáš Jáchym a zařídil prostějovský gól číslo pět.

V koncovce už se hosté pochopitelně nikam nehnali, neměli důvod. Poruba však stejně nic kloudného nevymyslela. Asi nejzajímavější šanci měl v šestačtyřicáté minutě Dominik Hrníčko, na stav klání to ale nemělo vliv. Bitten a Motloch si pak při šarvátce za brankou vykoledovali tresty za hrubost. To byl ale patrně poslední zajímavý moment. Po několika neslaných / nemastných pokusech utkání skončilo nelichotivým výsledkem 1:5.

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba 2011): V první třetině jsme dostali dva laciné góly, ale soupeř byl lepší. O přestávce jsme si něco k tomu museli říct, udělali jsme taktické změny, snížili, ale bohužel hned vzápětí dostali třetí branku. Nicméně utkání zlomily až čtvrtý a pátý gól, nemůžeme udělat takové chyby. Je to stále stejná písnička, přijdou dvě individuální chyby a je po zápase. Navíc jsme slabí v koncovce, na jeden gól těžko můžeme vyhrávat.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Moc si vážíme Poruby, že odehrála utkání v sedmnácti hráčích a nepožádala o odložení zápasu. Jinak začátek byl od nás nezodpovědný a pomalý. Domácí nastoupili na nás výborně a nebyli jsme připravení na tak rychlý start. Postupem času jsme se ale dostali do hry a vstřelenými brankami jsme se uklidnili. Poruba dokázala sice snížit v oslabení, ale my vsítili další góly a myslím si, že jsme zápas už kontrolovali. Výhru 5:1 bereme a jsme rádi za tři body.