Poruba ve 12. kole přivítá Prostějov. Naváže na loňské výsledky?

Pavlína Vítková, 14.10.2021
Ve 12. kole Chance ligy porubský A-tým vyzve Prostějov, svého soka z loňského předkola playoff. Start zápasu je naplánován na sobotních 17 hodin.

Vzájemné zápasy v sezoně 2020/2021

Poslední zápasy Prostějova

Prostějov po 11 kolech drží 3. místo za 7 výher a 3 prohry. V průběhu října zatím Jestřábi odehráli 5 zápasů - porazili Kolín (4:2), Šumperk (4:3 SN), Kadaň (6:2) a Jihlavu (4:1), v posledním kole pak nestačili na Vsetín (1:3).

Prostějovské produktivitě zatím kraluje Petr Mrázek, který je se svými 14 body (6+8) průběžně třetí v ligových statistikách. Za ním následují Jan Kloz se 13 (4+9) a Tomáš Jáchym s 11 body (3+8). Mrázek je nejlepší i v hodnocení plus/minus (+10), druhý je Jiří Klimíček (+9) a třetí Tomáš Jáchym (+6). Nejtrestanějším členem kádru je obránce David Vala.

Prostějovská sestava

Asi nejvýraznější postavou prostějovské ofenzivy je sedmadvacetiletý Petr Mrázek, druhý nejlepší střelec uplynulé sezony. Toho doplňují například Petr Beránek, Martin Novák či Jakub Babka. Z Poruby pak Prostějovští před sezonou získali vynikajícího nahrávače Tomáše Jáchyma. Opačným směrem naopak putoval Dominik Hrníčko.

Také v obranných řadách mohou ostravští fanoušci nalézt známé jméno - důležitou postavou soupeřovy defenzivy je totiž Patrik Husák. Spolu s ním Prostějov spoléhá i na Petra Krejčího, Jiřího Klimíčka nebo třeba exústeckého Davida Valu.

V bráně se většinou pohybuje Ondřej Bláha, který byl loni nejvytíženějším gólmanem celé Chance ligy. Toho na soupisce doplňují Martin Altrichter a Marek Micka.

Shrnutí loňských prostějovských výsledků

Prostějov loni se 47 body skončil na 11. příčce tabulky. V základní části zapsal 16 výher a 18 proher. V předkole playoff pak Jestřábi podlehli právě RT TORAXu, a to poměrem 0:3 na zápasy.

Největším tahounem týmu byl již zmiňovaný Petr Mrázek se 43 body. Za ním ve statistikách skončili Petr Chlán (31) a David Bartoš (30). Chlán ovládl i hodnocení plus/minus (+16), zároveň byl i největším hříšníkem. Po sezoně však přešel do Vítkovic.

Z loňských týmových statistik pak stojí za zmínku zejména hra v oslabení. Prostějovští si jich zahráli 142 a inkasovali během nich 34 gólů, což byl čtvrtý nejvyšší počet mezi ligovými týmy. Příliš dobře pak Prostějov logicky nedopadl ani v počtu ubráněných oslabení, zapsal 76,06 % (což znamenalo 15. místo).

Poslední zápasy Poruby

Poruba aktuálně s 13 body drží 11. příčku prvoligové tabulky. Nejproduktivnějším hráčem je Tomáš Guman s 10 body (2+8), nejlepšími střelci jsou Pavel Jenyš a Petr Stloukal se 4 přesnými trefami. Jenyš také společně s Jakubem Husou a Samem Bittenem vévodí hodnocení plus/minus (+4). Nejvíce času na ledě zatím strávil Šimon Szathmáry (průměrně 22:18 za zápas).