Brízgala vynuloval Jestřáby, Husa je sestřelil! Poruba vyválčila důležité tři body

16.02.2022, Adam Bagar

Porubští hokejisté poprvé v sezoně vyzráli na Prostějov, ve 46. kole Chance ligy jej zdolali 2:0. Důležité tři body jim vystřelil obránce Jakub Husa, pojistku přidal útočník Pavel Jenyš. Skvělý výkon znovu podal brankář Adam Brízgala, jenž kryl všech 29 střel soupeře a zapsal třetí nulu v sezoně.

CHANCE LIGA - 46.kolo st 16.2.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
2:0(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Husa (Vachovec, Žovinec), 59. Jenyš (Réway, Barinka). Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Kučera, Blažek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 695. Střely na branku: 21:29. Průběh utkání: 2:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Husa, Žovinec, Barinka, Voráček, Urbanec, Hajný – Stloukal, Toman, Hrníčko – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Guman, Réway, Bitten – Pořízek, Korkiakoski (od 20. Kanko), Špaček.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Husák, Klimíček, Krejčí, Havlík, Vala, Zajíc – Beránek, Jáchym, Mrázek – Novák, Kloz, Švec – Jiránek, Račuk, Rudovský – Štefka, Koblížek, Jelínek.

První třetina přinesla svižný hokej, pět faulů, šance, ale hlavně bezchybné výkony gólmanů. O něco nebezpečnější byla Poruba, Bláha si ale poradil s šancemi Jenyše, Hrníčka i Bittena, který se řítil sám na prostějovského brankáře, položil si ho, ale netrefil branku.

Vzhledem k vyrovnanosti tabulky Chance ligy byla znát důležitost zápasu, hrálo se o každý kousek ledu, ale v čase 27:21 se fanoušci přece jen dočkali i úvodní trefy. Jakub Husa dostal přihrávku na modrou, popojel na vrchol kruhu a mířil přesně ke vzdálenější tyči.

Jestřábi mohli rychle vyrovnat, ale exporubský Jáchym ztroskotal na Brízgalovi a Beránek nastřelil jen tyč. Další možnost na srovnání měli poté, co rozhodčí Jechoutek poslal Porubu na dvě minuty přísně do tří. Dlouhou dvojnásobnou početní výhodu ale nevyužili.

Porubští bojovníci zvládli hru ve třech skvěle, ale když Husa skočil do jedné ze střel, hráli v podstatě ve dvou a hosté toho málem využili. Novák už měl před sebou prázdnou branku, ale radost prostějovské střídačky odmítl ležící Brízgala fantastickým zákrokem lapačkou.

RT TORAX ve třetí třetině nepouštěl soupeře do očekávaného tlaku, ale dvě a půl minuty před koncem musel znovu do čtyř. Prostějov odvolal Bláhu a zkusil to v šesti proti čtyřem, ale vyrovnat nedokázal. Naopak pojistku do prázdné klece přidal střelec Pavel Jenyš.

Poruba před 695 diváky zapsala veledůležité tři body do nevídaně našlapané tabulky a opustila barážové pozice. Momentálně jí patří dvanáctá příčka, ovšem na desátý Prostějov ztrácí jediný bod a na šesté místo, zaručující přímý postup do čtvrtfinále play off, pouze tři.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Byl to výborný zápas, který měl v sobě obraz takového utkání jako v playoff. Prostějov je kvalitní soupeř a je výborný v ofenzívě. Pečlivě jsme se na ně připravili a za tu dobu, co jsem tady, tak to byl nejlepší výkon. Naši hráči se obětovali, chodili do střel, uhráli jsme parádně oslabení tří proti pěti a to znamená, že jsme si stoprocentně výhru zasloužili.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Bylo to utkání o jednom gólu, který dal soupeř a my jsme si nedokázali pomoct ani početními výhodami. Jinak nejsme hladoví, nestřílíme a sedm třetin jsme nedokázali vstřelit aspoň jednu branku. Jednoduše nejsme schopni vzít to na sebe a hráči se začínají schovávat. Lepší zápas na nápravu než v domácím derby před naším publikem nemáme.