Poruba darovala Třebíči první letošní body

27.09.2008, Gabriela Juříková, Kateřina Juříková, Adam Bagar

V rámci sedmého kola druhé nejvyšší hokejové soutěže přivítali hokejisté VOKD Poruby na svém ledě celek, který doposud neměl na svém kontě ani bod - Horáckou Slavii Třebíč. Úvodní třetina přinesla ještě docela vyrovnanou podívanou, ve které byli úspěšnější hostující hráči, když se dokázali ve dvanácté minutě trefit. Druhá část přinesla hokej na jednu branku, ale hosté skvěle bránili a domácí tak byli už doslova zoufalí. V oslabení dokázal nakonec vyrovnat Jan Kolařík. Jenže dvě vteřiny před koncem druhé dvacetiminutovky vsítila Třebíč druhou branku, a to poněkud diskutabilní, když byla pravděpodobně dosažena do prázdné branky. Třetí třetina byla ve znamení zoufalé snahy domácích a stále pečlivě bránících hostů, kteří dokonce přidali třetí branku a tím tak definitivně uhasly šance domácích na body z tohoto utkání. VOKD Poruba tak překvapivě podlehla Třebíči 1:3. Další utkání sehrají Vavrečkovi svěřenci opět na domácím ledě, kde se představí nováček z Benátek nad Jizerou.

- 7.kolo so 27.9.17:00
SK Horácká Slavia Třebíč
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Kolařík - 12. Sojčík (Otčenáš), 40. Přibyl (Čech), 50. Obdržálek (Zahradník). Rozhodčí: Šír - Poruba, Vengřín R. Vyloučení: 5:10, navíc Staněk (TRE) 10 OT. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 920. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš - Ovšák, Buček, Brincko, Suchý, Holík, Palík, Vajda - Zdeněk, Najdek, Kolařík - Gelačák, Hubáček, Rehuš - Mocek, Holuša, Červenka - Janečka, Urban, Niec.
SK Horácká Slavia Třebíč: Miča - Hrbáček, Sláma, Sedláček, Kaláb, Flamík, Havran, Koktan, Bulička, Čech, Zahradník, Obdržálek, Staněk, Nahodil, Vrba, Přibyl, Otčenáš, Sojčík, Burian, Kundela, Burian.

V úvodní třetině zaútočili na brankáře jako první hráči Třebíče a domácí gólman Iláš si tak prověřil své betony a lapačku. Lehkou střelu vystřelil na domácího strážce svatyně Zahradník, ale střela se odrazila od betonů pryč. Další útok provedl Otčenáš, který se trefil do betonů a následně se snažil dorážet, což se mu nepovedlo a puk tak opět neskončil v brance. Domácím se také dostal puk na hokejky, ale ani blízká střela Zdeňka ani střela od modré, kterou vystřelil Ovšák, však Miču nepřekonala a do branky nezapadla. Další gólovou akci Třebíče měl opět Otčenáš, který na Iláše vypálil nebezpečnou střelu. Naštěstí pro domácího gólmana z toho gól nebyl. Porubští hráči se činili a gólman Miča byl několikrát v ohrožení. Největší ohrožení pro Miču bylo, když měl na holi kotouč Kolařík a nikým nehlídán se dostal až k bráně. Puk sice přeskočil beton ležícího gólmana, ale bráně se vyhnul. V čase 11:42 dostali domácí první branku. Hosté se ze všech sil snažili protlačit kotouč za Iláše, až se to opravdu povedlo Peteru Sojčíkovi. Domácí hru nevzdávali, pokoušeli se překonat brankáře Třebíče. Na Miču si od modré opět vystřelil Ovšák, ale puk jen orazítkoval tyč. Tato třetina byla velmi vyrovnaným soubojem, ale povedlo se vsítit jedinou branku a to pouze hostím. Do šaten se tak odcházelo za fotbalového stavu 0:1.

Domácí vstoupili do druhé třetiny s odhodláním vyrovnat stav utkání. Vrhli se do útoku a skvělých kombinací. Pravda, někdy chybovali v obranném pásmu a připravili Ilášovi horké chvilky, ale mužstvo má v brankáři oporu. Ve 25. minutě vedl útok kapitán domácích. Před brankou Miča skvělou přihrávkou našel Zdeňka, ten umístil kotouč za záda hostujícího brankáře, ale uznání gólu se nekonalo, protože třebíčský hráč Staněk úmyslně vysadil konstrukci z předepsaného postavení. Za svůj čin dostal dvě minuty. Domácí přesilovku, byť hodně stříleli, nevyužili. Na obou stranách se hrál útočný hokej, hráči si brali kotouč doslova z hokejek. Diváky svými akcemi zvedali ze sedadel, jako třeba domácí Kolařík svým brejkem ze středního pásma, ale třebíčského gólmana nepřekonal. Až v čase 33:44 opět Jan Kolařík vybojoval na útočné modré puk a nájezdovým způsobem se rozjel na Pavla Miču. Pohybem ramen si brankáře rozhýbal a bekhendovým blafákem smazal nulu na světelné tabuli. Vyrovnáno 1:1. Bojovnost hostům i domácím nechyběla. Na obou stranách bylo spoustu šancí a štěstí zároveň. Šťastnější do kabin odcházeli hráči Třebíče. Martin Havran našel přihrávkou na modré stojícího Milana Přibyla a ten střílel do odkryté branky, která byla, jako v úvodu třetiny na straně hostí, posunuta. Tentokrát však rozhodčí Šír gól uznal. Čas na světelné tabuli 39:58 - stav utkání 1:2.

V prvních minutách třetí části utkání si hráči Poruby zahráli přesilovku. Do tlaku se však dostali až na samém konci početní výhody, protože Třebíčští skvěle napadali a vyhazovali puk daleko od své branky. Podobně odehráli i další početní nevýhodu a přidali i ohrožení brankáře Iláše. Hráči Třebíče hráli na vysunutého útočníka za obránci, což připomínalo loňskou hru extraligového Zlína. Nejednou tuto taktiku předvedli. Útočný tlak hosté využili na 100 % a v čase 49:38, když nikým neatakován Petr Obdržálek dorážel betony odražený puk za Ilášova záda - 1:3. Na hokejky domácích se začala podepisovat nervozita. Snažili se seč mohli, ale jak se říká, když se moc chce, zrovna to nejde. A prohrávat v domácím prostředí s posledním v tabulce není zrovna příjemné. Dvě minuty před koncem třetiny si trenér Poruby vybral oddechový čas po jehož vypršení hráli power-play. Hosté mohli zvýšit svůj náskok po nahození do prázdné branky, ale kotouč přešel těsně kolem tyče. Siréna ukončila utkání v němž domácí ztratili tři body a hosté první tři získali. Konečný stav 1:3.