Poruba odíždí z Třebíče s debaklem, definitivně tím míří do druhé ligy

25.02.2009, Michal Martoch, Adam Bagar

Hokejisté VOKD Poruby zajížděli na led Třebíče pouze s třinácti hráči na soupisce, což se samozřejmě projevilo v samotném utkání. Do branky nastoupil již zotavený David Iláš a musel čelit velkému tlaku domácích hned od úvodu zápasu. Třebíč se dostala do dvoubrankového vedení již ve čtvrté minutě a nadále zvyšovala svůj náskok. Nakonec se gólový účet domácích zastavil na čísle devět, když v každé periodě dokázali jednou skórovat. Dvakrát se trefili i Porubští zásluhou Jana Kolaříka a Jiřího Zdeňka, který si dokonce vysloužil potlesk třebíčského publika. SK Horácká Slavia Třebíč tedy porazila VOKD Porubu vysoko 9:2. Tato prohra navíc již definitivně posílá Porubu do druhé hokejové ligy.

- 53.kolo st 25.2.18:00
SK Horácká Slavia Třebíč
HC RT TORAX Poruba 2011
9:2(3:0, 3:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Burian J. (Vítek), 4. Zahradník (Havran, Obdržálek), 17. Hrbáček (Čech), 31. Sláma (Hrbáček), 33. Staněk (Sojčík), 40. Burian V. (Stejskal, Nahodil), 53. Zahradník (Čech), 54. Nahodil (Burian V., Stejskal), 55. Burian J. (Vítek) - 35. Kolařík (Rehuš), 52. Zdeněk (Ovšák). Rozhodčí: Ondřej, Svoboda R. - Šperl, Flégl. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1380. Střely na branku: 57:30. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 9:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev (od 58. Míča) - Hrbáček, Havran, Sedláček, Kaláb, Sláma, Bulička, Koktan, Kadela - Čech, Zahradník, Obdržálek - Burian V., Nahodil, Stejskal - Přibyl, Staněk, Sojčík - Vrba, Vítek, Burian J.
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš - Ovšák, Vnenk, Holík, Tesařík - Gelačák, Najdek, Zdeněk - Kolařík, Rehuš, Bartošek - Vajda, Skočovský, Suchý.

VOKD Poruba přicestovala do Třebíče se třinácti hráči v poli a jedním brankářem, průběh první třetiny tomu naprosto odpovídal – hrálo se převážně v obranném pásmu hostů. Oko hokejové diváka si tak přišlo na své, alespoň co se týče brankových příležitostí a vstřelených branek. V úvodu ospalé oťukávání, čas 3:23 a 1:0 pro domácí. Vítek přihrál v útočném pásmu kotouč Jiřímu Burianovi a ten tváří v tvář ostravskému brankáři skóroval. O třináct vteřin později vedou domácí už 2:0. Před brankáře se protlačil Petr Zahradník a ukázkovým blafákem a střelou o horní tyčku poslal Třebíč do dvoubrankového vedení. Další branky mohly následovat. Nahodila zastavil na brankové čáře Ilášův beton, Staněk pálil při situaci dva na jednoho nad, Bulička z mezikruží minul. Iláš poté vyrazil střely Staňka, který si před něj sjel, i Vrby, jehož našel Jiří Burian. Při situaci tři na jednoho pak z mezikruží minul branku Obdržálek. Iláš poté ukryl kotouč z hole Staňka do lapačky. Při třetí výhodě o jednoho hráče v poli pro domácí zazvonilo břevno po střele Sedláčka. Ostravského brankáře nepřekonala ani trojice Nahodil – Stejskal – Vilém Burian. Před Ilášem se objevil s kotoučem na holi i Čech, svou kličku ale nedotáhl do konce. V šestnácté minutě poslal prudkou střelou pod břevno Třebíč do tříbrankového vedení Marcel Hrbáček - 3:0. Lev poté vyrazil kotouč z hole Rehuše. Ke konci první třetiny kombinovala před Ilášem trojice Čech – Zahradník – Nahodil, dva posledně jmenovaní si poslali vzájemně kotouč brankovištěm, ani jeden však střelou z první neuspěl. Na světelné kostce nad ledem tak svítil po úvodním dějství stav 3:0.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupili aktivněji hosté, Tesaříkovu střelu z mezikruží Lev vyrazil. Poradil si i s kotoučem z hole Bartoška. Poté přišla dokonce výhoda o dva hráče v poli, z ní však hosté nic nevytěžili. O chvíli později obdobná přesilová hra na straně druhé a čistý průstřel z hole Lukáše Slámy - 4:0. Snížit mohli hosté při přečíslení dva na jednoho, Najdek volil střelu, ta skončila v náruči třebíčského Lva. Naopak v čase 32:27 už to bylo 5:0. Přibyl našel před brankou Staňka a ten rozsvítil popáté červené světlo za Ilášem. Lev poté ukryl do lapačky kotouč z hole Ovšáka. Po střele Rehuše zazvonilo dokonce břevno. Napotřetí to už ale vyšlo. Rehuš vystřelil a Jan Kolařík dorazil – 5:1. Další branku mohl vstřelit Vnenk, Lev však vyrazil betonem. Na druhé straně mohli podvakrát sledovat diváci hokejové umění Lukáše Nahodila. Dvacet vteřin před druhou sirénou našel právě jmenovaný Nahodil před Ilášem Stejskala, ten ostravského brankáře ještě neprostřelil, na dorážku Viléma Buriana pod břevno už ale Iláš dosáhnout nemohl – 6:1.

Hned po osmnácti vteřinách třetí třetiny byli vyloučeni domácí za zdržování hry, nejblíže brance byl ale třebíčský Nahodil, který v situaci jeden na jednoho hostujícího obránce elegantně objel, položil si i brankáře, na zasunutí kotouče zpoza branky už ale nebyl jaksi prostor… V šesté minutě ztroskotal na třebíčském Lvovi Najdek. Neuspěl ani Rehuš, který těsně před brankářem domácích tečoval. Na druhé straně přenechal Staněk kotouč Přibylovi, ten odkrytou branku z větší vzdálenosti netrefil. Na 2:6 z pohledu hostů tak upravil ve vlastním oslabení Jiří Zdeněk, který si položil Lva a střelou o břevno skóroval – touto akcí si dokonce vysloužil potlesk domácího hlediště. O několik vteřin později ujel ostravské obraně Zahradník a střelou mezi betony zvýšil na 7:2. V čase 53:30 už to bylo 8:2 – to se trefil z mezikruží Lukáš Nahodil. Lev poté vychytal z obdobné pozice Kolaříka. Čas 54:24 a 9:2. Jiří Burian zpracoval před Ilášem kotouč a poslal ho mezi tři tyče. Další branku už diváci na třebíčském zimním stadionu neviděli, Horácká Slavia tak zvítězila o sedm branek.

Ohlasy k utkání

Kamil Kašťák – HC VOKD Poruba: „Dneska není co hodnotit. Musím pogratulovat soupeři, že nás porazil. My máme velkou marodku, navíc nemohli jsme vzít žádné juniory, protože dnes hrají, Vítkovice hrají, Vsetín, který nám dává hráče taky hraje, takže jsme přijeli jen ve třinácti lidech. Kluci to ale odehráli v rámci možností. Ráno přišli čtyři hráči, že jsou nemocní včetně brankáře a my jsme neměli kde vzít hráče, proto jsme dnes to utkání odehráli v této sestavě. Z hodiny na hodinu prostě hráče neseženeme, tak se to vyvrbilo. Kdyby to šlo, vzali bychom aspoň naše juniory, aby si vyzkoušeli první ligu. Hráči to ale nezabalili, hráli jak mohli. Hráli jsme na čtyři beky bylo tam hodně vyloučení a zápas nakonec dopadl, jak dopadl.


Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: „Věděli jsme, že soupeř není v optimální sestavě, ale hráče jsme nabádali k maximální koncentraci, protože na ledě se to hraje v pěti hráčích, střídačka to nehraje. Chtěli jsme hrát hodně aktivně, abychom soupeři vzali trošku šťávu a první třetinu jsme odehráli myslím docela slušně. Dali jsme v ní i branky, spoustu šancí jsme nevyužili a pak naše koncentrace zbytečně poklesla. Hráči si chtěli zabodovat, dát gól a v obranné fázi to nebylo optimální. Zbytečně jsme nechali zaměstnat Jakuba Lva, který nás ve spoustě situací výbornými zákroky podržel. Na můj vkus to byl až moc otevřený hokej nahoru – dolů z obou stran. Mohli jsme to hrát trošku chytřeji, abychom nenechávali gólmana takhle zaměstnávat. Nakonec to vyústilo v to, že si natáhl tříslo a zápas nedochytal, což bylo zbytečné. S výsledkem jsem ale spokojený. Naší povinností dnes bylo tohle utkání zvládnout. Z podcenění jsme měli obavu a taky jsem to hráčům řekl. Za stavu 5:1 a 6:1 si na ledě dělali věci, které by dělat neměli. Určitě se o tom ještě pobavíme, protože soupeř měl hodně šancí. Na otočení výsledku by to asi nebylo, ale aby musel gólman skákat od tyče k tyči, to bylo zbytečné. Hráli jsme na čtyři pětky, hráči byli na zápas nachystaní, takže jsem ani neuvažoval o tom, že bych někoho nechal odpočívat.