Porubští vybojovali další dvoubodovou výhru

14.02.2009, Kateřina Juříková

Hokejisté VOKD Poruby nastoupili ke čtvrtému kolu play out k zápasu proti Třebíči. Úvodní třetina nepřinesla příliš líbivý hokej, přesto jedna branka padla, a to z hole hostujících hráčů, kteří odcházeli do šatny s hubeným jednobrankovým náskokem. Druhá třetina byla ve znamení marného boje obou celků, oba gólmani byli neomylní, a tak i po čtyřiceti minutách bylo skóre 0:1. V poslední třetině měla Poruba velký tlak. O vyrovnávací trefu se postaral Jan Kolařík. Přestože měli domácí několik dalších šancí ke zvrácení výsledku, dospělo utkání až do prodloužení. V něm rozhodl domácí útočník Martin Bartoš. Jenže i tato dvoubodová výhra pro Porubu nic neřeší...

- 50.kolo so 14.2.17:00
SK Horácká Slavia Třebíč
2:1p(0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 44. Kolařík (Tesařík, Holík), 62. Bartoš (Mikula) - 18. Stejskal (Nahodil). Rozhodčí: Hribik, Skoupý - Machálek, Škach. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 639. Střely na branku: 49:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Štefl - Ovšák, Vnenk, Holík, Tesařík, Vajda, Suchý - Rehuš, Najdek, Zdeněk - Kolařík, Bartoš, Mikula - Káňa, Bursík, Gelačák.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev - Hrbáček, Havran, Koktan, Kaláb, Sláma, Bulička, Sedláček, Čech, Zahradník, Obdržálek, Burian V., Nahodil, Stejskal, Přibyl, Staněk, Sojčík, Vrba.

Úvodní třetina započala přetahovanou o kotouč. Oba týmy o něj bojovaly velmi tvrdě a porubský Štefl s třebíčským Lvem se občas ocitali pod palbou. Zahradník vypálil nebezpečnou střelu na domácího gólmana, který puk zachytil pod svůj beton. Bartoš nahrál Mikulovi a ten vypálil na třebíčskou klec. Bohužel si Kolařík, který stál v blízkosti odkryté klece, nevšiml letícího kotouče, který by mohl sklepnout do prázdného místa. Obě mužstva usilovala o vstřelení alespoň jedné branky, ale nedařilo se ani domácím ani hostím. Puk často měnil majitele a místo svého působení. Bartoš pálil na Lva, ale kotouč skončil v brankářově lapačce. O chvíli později zachránil Bartoš svého brankáře před hrozícím gólem. Čech se pokoušel dorazit kotouč do místa, kde to již Štefl nekryl a přijíždějící Bartoš puk střelil do bezpečné vzdálenosti od brány. Sláma také ohrozil porubskou klec, když prokličkoval mezi domácími obránci a najel si před Štefla. Ten ale jeho střelu vykryl a tak opět nepadl gól. Kolařík zpoza brány nahrál Bartošovi, ale jeho lehká střela neskončila za zády třebíčského gólmana. Ovšák se pokusil o gól a vypálil ze středního pásma prudkou ránu, která ale skončila v lapačce třebíčského strážce. V čase 18:05 se hosté dočkali prvního gólu. Nahodil z buly nahrál Vladimíru Stejskalovi a ten ihned pálil na nic netušícího Štefla, kterému projel puk mezi betony. I přes velkou snahu se domácím nepovedlo vyrovnat, a tak první třetina skončila stavem 0:1 pro Třebíčské.

Ve druhé třetině sehráli parádní akci Najdek s Bartošem, ale ta jim bohužel nevyšla, protože Bartoš nezachytil přihrávku na svou hůl. Na Štefla vypálil Bulička, jehož střela těsně minula roh klece. Hra se začala zrychlovat a kotouč létal všemi směry, ale ani v jedné bráně nezakotvil. Vajda využil toho, že někteří hráči stíní Lvovi a vypálil ránu od modré. Třebíčský brankář ovšem letící kotouč viděl a zachytil ho do své lapačky. Domácí stále útočili, ale branku se jim nedařilo vstřelit. Dalším střelcem od modré byl Ovšák, ale také nepřekonal brankáře hostí. Tahanice o puk stále trvaly a kotouč se nestačil u svého majitele ohřát a hned se ocitl na soupeřově holi. Také přibývalo osobních soubojů, které byly čím dál víc tvrdší. I když oba týmy jevily obrovský zájem dát branku, stále žádná nespadla, a tak stav 0:1 trval i nadále. Ve 36. minutě ujel Bursík před Lva a málem dal vyrovnávací gól. Bohužel byla jeho střela mířena moc vysoko a kotouč se odrazil od plexiskla. Hosté okupovali ke konci třetiny obranné pásmo domácích, ale jen si přihrávali, což umožnilo domácím sebrat jim puk a ujet před třebíčskou branku. V posledních sekundách Bursík opět ohrozil Lva, ale ani tentokrát mu to nevyšlo. Druhá třetina byla bez branek a stav 0:1 se tedy nezměnil.

V závěrečné části utkání už šlo o hodně. Buď domácí dorovnají anebo dostanou další gól. V čase 43:59 se přece jen dočkali vyrovnávací branky. Po nahrávkách Tesaříka a Holíka překonal třebíčského brankáře Jan Kolařík. Hosté to ale nechtěli jen tak nechat a přesunuli hru před Štefla. Burian vypálil nebezpečnou střelu přímo před domácí klecí, ale pohotový gólman kotouč odrazil. Mikula vystřelil na Lva a Kolařík se pokoušel puk dorazit, ale brankář hostí mu v tom zabránil. Také Staněk ohrozil porubskou klec. Naštěstí pro Štefla se kotouč vyhnul odkrytému brankovišti. Burianovu střelu porubský gólman skoro neviděl, ale naštěstí puk vyrazil. I Sláma ohrozil domácí klec, bohužel branku se mu také nepodařilo dát. Káňovi se málem podařilo zvýšit náskok, ale poskakující kotouč se odrazil od Lvových betonů. Hosté i domácí usilovali o výhru a tím pádem začínala být hra tvrdší. Kotouč stále častěji měnil své působiště i majitele a oba gólmani se občas ocitali pod nekonečnou palbou, ze které vycházeli bez úhony. Třebíčští si vzali dvě minuty před koncem utkání oddechový čas. Ovšák se pokusil překonat brankáře hostí, ale ten byl na jeho střelu připraven a bravurně ji zachytil do své lapačky. Do konce tetiny už nepadla žádná branka, a tak se hráči obou týmů museli připravit na prodloužení.

V čase 62:12 se rozhodlo o jasném vítězi. Po Mikulově přesné přihrávce střelil kotouč do třebíčské klece Martin Bartoš. Poruba tedy po prodloužení vyhrála nad Třebíčí 2:1.