Paráda! V nervy drásajícím utkání dokázali porubští dorostenci vyhrát 2:1 po prodloužení

26.08.2021, Patrik Rošič

Ve čtvrtek 26. srpna pokračovala příprava porubských dorostenců dalším utkáním, tentokrát proti Šumperku. Poruba dlouho vedla, jenže Draci nakonec v poslední části dokázali vyrovnat. To ale hráče HC RT TORAX nepoložilo a v prodloužení tak Poruba převážila misky váh na svou stranu.

Přípravné zápasy dorostu - přát. čt 26.8.10:00
HK Mladí Draci Šumperk
2:1p(0:0, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Moravec, 61. Jeřábek – 44. Čunát (Maurer). Vyloučení: 1:5, navíc Vehovský 5 min. + OK. Využití: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Janeček, Glos, Jeřábek, Pawlas, Kyjovský, Papaj – Kalužík, Moravec, Vehovský, Wardas, Sobol P., Vendelín, Veselý, Šrubař, Hlaváč, Murin, Gavroň, Sczceśniak
HK Mladí Draci Šumperk: Valenta – Ondráček, Compel, Plhal, Cekr, Zavoral, Juřík, Jarmara, Hrdina, Karal, Seidenglanr, Maurer, Čunat, Pospíšil, Lichner, Bařica, Tomeš, Netolický, Hlubeček, Kolář

První třetina utkání byla docela vyrovnaná a o osobní souboje nebylo nouze. Oba týmy si vyzkoušely přesilovku, ale jak Poruba, tak ani Šumperk své šance nevyužily. V druhé třetině se už ale radovali z úvodní branky porubští dorostenci. Účet utkání otevřel v 34. minutě David Moravec. Další gól padl až v periodě třetí. Za šumperské Draky vyrovnal Jakub Čunát. Chybělo něco málo přes pět minut hry a Poruba musela do čtyř, protože inkasovala 5 minutový trest. Šumperští ale následně také faulovali a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Do konce sirény se už ale skóre neměnilo a tak se šlo na prodloužení. To rozhodl během malé chvíle Ondřej Jeřábek.